ldi
08.10.06,18:25
Dostal som asi 10kg mäsa s daniela a skutočne neviem čo s ním.
Pokiaľ by sa našiel nejaký labužník s dobrými receptami bol by som rád.
Vďaka:)
Melnick
08.10.06,16:28
Paula
08.10.06,16:28
monnica
09.10.06,09:58
Divina sa upravuje ako hocijaké iné mäso...môžeš variť, vyprážať, dusiť, piecť...no proste čokoľvek. Nie každý má rád divinu ale stačí ju len dobre okoreniť alebo pred prípravou napacovať...doporučujem kúpiť korenie na divinu. Je to veľmi zdravé mäso a oveľa chutnejšie ako bravčové z obchodu. Veď taký muflón alebo diviak si predsa sám v lese vyberie čo spapá a čo nie. A žiaden človek ho nekŕmi gebuzinami a chemickou stravou!!
Katka29
09.10.06,10:24
Mäso zo srny, jeleňa a diviaka som už pár krát pripravovala.
Nevie mi niekto poradiť ako pripraviť mäso z norky?
Ďakujem a pekný deň.
SERVIS
09.10.06,10:36
Dostal som asi 10kg mäsa s daniela a skutočne neviem čo s ním.
Pokiaľ by sa našiel nejaký labužník s dobrými receptami bol by som rád.
Vďaka:)
Mám brata poľovníka, takže diviny sme prejedení. Najviac sa osvedčil guláš - daj do neho trochu vína, pretože divina je dosť sladká.
Alebo nakrájaš na rezne, naklepeš a dávaš do pácu. Priprav si koreniny /kúp korenie na divinu, ale šetri ním, je dosť silné/, cesnak, olej, soľ, a prekladáš. Na druhý deň pražíš a len tak s mäkým chlebom a horčicou, uhorkou atď. To je pre nás doma najobľúbenejšie.
vema
09.10.06,15:56
Mäsko z jeleňa,srny sa môže pripravovať aj na rýchlo,ako biftek,ale z diviaka sa mäsko musí dostatočne tepelne upraviť.My robíme aj klobásky z jelenieho mäsa pomiešaného z bravčovinou,ale napríklad z diviaka sa len vyudené klobásky nedoporučujú.Treba aj toto vedieť.Aj keď mäso prezrie veterinár, istota je gulomet.