jana
03.06.04,14:12
Vie mi niekto povedať ako je to teraz z bonusmi, sú naďalej oslobodené od DPH alebo NIE?
Jozef
03.06.04,13:55
To by aj mna zaujimalo.
Fajdy
03.06.04,15:13
Bonusy sa už neuplatňujú. Pri zľavách sa vždy musí vystaviť faktúra (nie dobropis) s uvedením dokladov, ktorých sa zníženie základu dane týka. Nemusí to byť zvlášť ku každému, môže sa vystaviť ako súhrnný doklad.
MajkaM
04.06.04,05:39
je to tak ako hovorí Fajdy, stačí vystaviť jedenu súhrnnú faktúru nap. na konci mesiaca, v ktorej budú uvedené doklady ktorých sa zníženie základu dane týka.
MURKA
04.06.04,06:48
pre Fajdyho,


od kedy sa nemôžu robiť dobropisy? Lebo ja mesačne robievam bonusy bez dane ako dobropis. Za máj som ešte nerobila. Platí to od 1.5.2004.

Vďaka
Trisha22
04.06.04,08:28
Od 1.5. v pripade bonusov sa bonus povazuje za opravu zakladu dane, tzn. vystavuje sa dobropis s DPH .... zo zakona vypadlo ze oprava zakladu dane sa uskutocni pri dodatocnom znizeni ceny zdan.plnenia na zaklade zmeny podmienok dohodnutych pri zdanitelnom plneni, je tam iba znizenie ceny tovaru/sluzby po daňovej povinnosti.
Jana Ž
04.06.04,11:57
Ako to bude s bonusom za 1. stvrtrok, ked doklad o oprave zakladu dane (byv. dobropis) je vystaveny v maji a dátum dodania je máj. Aj tu bude DPh?
jessica
04.06.04,12:56
Práve som dostala bonus od spol. TESCO (myslím že taký kolos vie čo robí:-))vystavený v 5/2004 za obdobie 4/2004 a je bez DPH. Takže to nie je správne? Teraz fakt neviem.
MURKA
16.06.04,10:09
Mne sa to stále s tými bonusmi nezdalo, tak som rovno zavolala panej do Tesca, ako bubú robiť bonusy za máj a odpoveď bola, že bez dane. Tesco písalo dopyt na daňový úrad a oni im povedali, že nejde o zľavu z ceny, ale % u obratu, teda finančný bonus, ktorý je bez DPH. Bonus nepovažujú za zdaniteľné plnenie. paragraf 22, ktorý si každý vysvetľujem inak. Mám mail od Tesca, takže som ani ja nevystavila bonusové dobropisy s DPH. Volám ich finančný dobropis, číslo pôvodnej faktúry tam nedávam a ani DPH. Aj daňový poradca mi potvrdil, že tom môžem robiť, tak ako doteraz.

Mirka
Jozef Mihál
16.06.04,10:28
To je geniálne. Ak to platí aj naopak, tj. dodatočné prirážky tiež nie sú zdaniteľným plnením, tak návod na daňový únik z dielne daňového úradu je na svete. Zákazníkovi - fyzickej osobe - predám tovar dajme tomu za polovičnú cenu, k čomu fakturujem DPH. Potom mu dodatočne vystavím doklad o dodatočne vypočítanej prirážke, lebo tú skôr fakturovanú cenu by mal, keby povedzme splnil nejaké ďalšie podmienky - napr. výšku obratu. To on nesplnil, preto mu dám "antibonus". A ten nebude zdanený ?
Jozef
16.06.04,11:29
Mne prisla faktura z METRA a tak isto je tam fakturovany fixny bonus k 31.5.2004 bez dane.
Viera
16.06.04,11:33
My dostávame podobné bonusy za obrat z Anglicka. Asi pred rokom som sa na to pýtala na daňovom úrade a povedali mi, že to mám dávať do exportu vtedy, keď obdržím platbu. Čiže nepovažovali ich za finančnú činnosť, ale počítali sa do obratu, ...

Čo to bude podľa nového zákona ?
Hanka
16.06.04,12:23
:confused: Vie mi niekto poradit?
2.6.som obdrzala fa za PHM s datumom vyst. 27.5. Text fa :
Na zaklade nam oznamenej zlavy OMV vam dobropisujeme ciastku za obdobie januar, februar,marec.

1. je tato fa vystavena spravne?
2. uctovanie DPH -343/ v mesiaci 05?
Hanka
17.06.04,07:29
pomôže mi niekto?
luky
17.06.04,07:43
Včera som bola na školení v Bratislave, kde prednášala Ing.Jablonková a podľa nej neexistujú finančné bonusy, len zľava z ceny, čo je podľa nej oprava základu dane a následne DPH, čiže jednoznačne treba urobiť opravu zíkladu dane podľa §25
MURKA
17.06.04,11:23
Ešte jedna podotázočka. Síce sa to netýka DPH, ale ako účtujete tieto bonusy.
Ja 311/604 s mínusom.


Vďaka za odpoveď.


Mirka
jessica
04.04.05,13:04
S našim dodávateľom z ČR máme zmluvu o bonuse na odobraté množstvo za celý rok 2004. V zmluve je uvedené, že bonusovú faktúru vystavíme my ako odberateľ do konca 1.štvrťroka 2005. Neviem ako má táto faktúra vyzerať z hľadiska DPH. Viete niekto prosím poradiť? Ide o zľavu z ceny tovaru, ktorú si u nich my nárokujeme, ale keďže je to do ČR neviem či to má byť s DPH alebo bez a či sa to uvádza niekde v priznaní, súhrnnom výkaze... Prosím Vás o radu. Ďakujem.
ondrejvla
04.04.05,14:34
S našim dodávateľom z ČR máme zmluvu o bonuse na odobraté množstvo za celý rok 2004. V zmluve je uvedené, že bonusovú faktúru vystavíme my ako odberateľ do konca 1.štvrťroka 2005. Neviem ako má táto faktúra vyzerať z hľadiska DPH. Viete niekto prosím poradiť? Ide o zľavu z ceny tovaru, ktorú si u nich my nárokujeme, ale keďže je to do ČR neviem či to má byť s DPH alebo bez a či sa to uvádza niekde v priznaní, súhrnnom výkaze... Prosím Vás o radu. Ďakujem.
Ak máš zmluvu o bonuse, tak im vystav faktúru na určenú sumu! Budeš to mať ako odoslanú faktúru na službu, lebo ty im tovar nevyvážaš, a do DPH to vstupuje ako vývoz služieb EÚ- bez DPH!
alušik
04.04.05,15:01
Pokial som informovana, myslim ze od januara nemusim robit tu fakturu. Ak mam zmluvu, tak je to pisomna dohoda a v pripade existencie pisomnej hody medzi dodavatelom a odberatelom, sa po novelizacii zakona o DPH doklady k DPH nemusia vystavovat. Rovno na zaklade zmluvy ponizis vynosy alebo naklady podla toho,ci si dodavatel alebo odberatel. Tak mi to teda podala auditorka... Akurat, ze my tieto pisomne dohody nemame a tak ako besna musim nadalej vystavovat dobropisy.
ondrejvla
04.04.05,15:05
Pokial som informovana, myslim ze od januara nemusim robit tu fakturu. Ak mam zmluvu, tak je to pisomna dohoda a v pripade existencie pisomnej hody medzi dodavatelom a odberatelom, sa po novelizacii zakona o DPH doklady k DPH nemusia vystavovat. Rovno na zaklade zmluvy ponizis vynosy alebo naklady podla toho,ci si dodavatel alebo odberatel. Tak mi to teda podala auditorka... Akurat, ze my tieto pisomne dohody nemame a tak ako besna musim nadalej vystavovat dobropisy.
Samozrejme, že podľa toho, ako je postavená zmluva! Ak tam nie je dobropis, tak len nižšia úhrada s odvolaním sa na zmluvu!
lenkak
04.04.05,15:11
Ešte jedna podotázočka. Síce sa to netýka DPH, ale ako účtujete tieto bonusy.
Ja 311/604 s mínusom.


Vďaka za odpoveď.


Mirka
ak je to bonus za tovar tak by to tak mohlo byť. Ináč ja na bonus mám zvlášť analytiku.
jessica
05.04.05,15:09
Ďakujem za odpovede. Takže dúfam, že správne bez DPH. Myslela som si to.
Účtovanie tiež robím 311/604. Pekný deň prajem
Sany
20.04.05,06:56
práve som tiež narazila na problém s bonusmi a skontami. Neviem sa rozhodnúť, ako zaúčtovať uplatnené skonto z faktúry. Príklad:
100.000,- 311/604
19.000,- 311/343 faktúra pôvodná

115.430,- 221/311 úhrada faktúry odberateľom, ale uplatnil si 3% skonto za včasnú
úhradu(čo ma dosť irituje, lebo aby sme boli niekomu vďační
a odmeňovali ho za to, že si splnil svoku psiu povinnosť)
3.570,- 3%, ako ich zaúčtovať? Napadlo ma, čo takto 568/311? keďže je to len
finančné vyrovnanie? Alebo celá suma -311/-604? To sa mi veľmi nepáči.

Ďakujem všetkým vopred za pomoc...!!!!
kozmar
22.06.05,20:25
Malo by to byť správne. Ty zaúčtuješ do obdobia, kedy je dátum dodania na
dobropise, vtedy aj opravíš daň podľa § 53 (riadok 25 DP) a zaúčtuješ:
501xxx/321 mínusom PHM
343xxx/321 mínusom DPH.
Paula
22.06.05,20:55
Bonus za ročný odber tovaru máme od jednoho dodávateľa vopred (s perspektívou odberu) písomne avizovaný na dva-tri roky vopred . Do r.2003 bol vyčíslený: ZD + DPH. Od r.2004 nám dávajú finančný bonus bez DPH. :)
Zuzka
22.06.05,21:01
Ak sa uplatňuje bonus za tovar, tak musí byť podpísaná dohoda medzi obidvomi stranami v zmysle § 25, ods. 6, zákona o DPH. Vtedy je to bez DPH. Ide iba o finančné vysporiadanie.
Vladimír Marcin
04.07.05,07:33
Prosím Vás o radu. Došiel nám dobropis-znenie:
Dobropisujeme Vám finančný bonus bez DPH za 1Q 2005.
-bonus za dosiahnutie celkového obratu: 11.699,80
Vstupuje táto čiastka do evidencie DPH?
ďakujem za odpoveď
bepo
04.07.05,07:55
115.430,- 221/311 úhrada faktúry odberateľom, ale uplatnil si 3% skonto za včasnú úhradu(čo ma dosť irituje, lebo aby sme boli niekomu vďační
a odmeňovali ho za to, že si splnil svoku psiu povinnosť)Skonto je možné len po dohode obidvoch strán-takže ste dali do faktúry možnosť skonta pri včasnej úhrade.Nabudúce ho tam nedajte a uvidíš či aj naďalej to bude jeho psia povinnosť odoberať a platiť vám.
Sany
04.07.05,08:02
Skonto je možné len po dohode obidvoch strán-takže ste dali do faktúry možnosť skonta pri včasnej úhrade.Nabudúce ho tam nedajte a uvidíš či aj naďalej to bude jeho psia povinnosť odoberať a platiť vám.Odoberať od nás určite nie je jeho povinnosť, ale keď už niekto odoberá, tak platiť áno....Považujem to za vydieranie, ak odberateľ chce za to, že mi láskavo zaplatí za tovar v termíne splatnosti nejaké ďalšie skontá.
bepo
04.07.05,08:08
Sany-však to skonto nie je povinnosť,neviem už ako to mám napísať.Jednoducho nikomu zľavy neposkytujte,trvajte na zaplatení celej sumy a o mesiac uvidíš ako sa ti to vyplatilo.
Vladimír Marcin
04.07.05,08:09
Prosím Vás o radu. Došiel nám dobropis-znenie:
Dobropisujeme Vám finančný bonus bez DPH za 1Q 2005.
-bonus za dosiahnutie celkového obratu: 11.699,80
Vstupuje táto čiastka do evidencie DPH?
ďakujem za odpoveď
Prosím poradí mi niekto?
Zuzka
04.07.05,08:15
Nevstupuje, podotýkam, že musíte mať podpísanú obojstrannú dohodu.
Citujem môj príspevok č. 26:
"Ak sa uplatňuje bonus za tovar, tak musí byť podpísaná dohoda medzi obidvomi stranami v zmysle § 25, ods. 6, zákona o DPH. Vtedy je to bez DPH."

Ak dohoda nie je podpísaná, tak to musí byť s DPH.
Vladimír Marcin
04.07.05,08:22
Nevstupuje, podotýkam, že musíte mať podpísanú obojstrannú dohodu.
Citujem môj príspevok č. 26:
"Ak sa uplatňuje bonus za tovar, tak musí byť podpísaná dohoda medzi obidvomi stranami v zmysle § 25, ods. 6, zákona o DPH. Vtedy je to bez DPH."

Ak dohoda nie je podpísaná, tak to musí byť s DPH.
ďakujem už v tom mám jasno
Juco
28.10.05,14:36
Ahojte a prosím pořaďte mi. Mám Fix Bonus od METRA bez DPH.Som platca DPH.Tento Fix Bonus budem prefakturovávať v tej istej výške. Ja už musím na to dať DPH, alebo to tiež ostane bez DPH. Zmluvu s tým ďaľším mám, že mu to budem v tej istej výške prefakturovávať.Ďakujem.
Jana Acsová
29.10.05,16:21
Ahojte a prosím pořaďte mi. Mám Fix Bonus od METRA bez DPH.Som platca DPH.Tento Fix Bonus budem prefakturovávať v tej istej výške. Ja už musím na to dať DPH, alebo to tiež ostane bez DPH. Zmluvu s tým ďaľším mám, že mu to budem v tej istej výške prefakturovávať.Ďakujem.Znižujete voči svojmu partnerovi cenu služby alebo tovaru, aby ste mohli aplikovať § 25 ods. 6 ZDPH? Nie je z vášho príspevku zrejmé aký obchodný vzťah máte s vaším obchodným partnerom a čo je jeho zmyslom.
Tanag
02.11.05,06:26
Znižujem cenu tovaru, môj obchodný partner je dodávateľ tovaru, ktorý
ja predávam METRU (fix bonus). Vzájomná zmluva je podpísaná, dodávateľ
akceptuje fix bonus.
Juco
04.11.05,13:12
AVO, prosím odpovieš Jucovi a Taneg?Spolu sme to riešili.Dakujem Juco
Jana Acsová
04.11.05,15:17
Znižujem cenu tovaru, môj obchodný partner je dodávateľ tovaru, ktorý ja predávam METRU (fix bonus). Vzájomná zmluva je podpísaná, dodávateľ akceptuje fix bonus.Neviem, či som porozumela dobre otázke. Skúsime: :-)

Firma A predáva tovar Metru, ktorý je predmetom dobropisu z titulu priznaného bonusu. Neviem, aká je technika vystavenia dobropisu. Neviem presne kto má nárok na zľavu. Firma A? (Tak som to poňala v tejto odpovedi.)

Firma B dodáva tovar firme A.

Podľa môjho názoru sa jedná o dva nezávislé obchodné vzťahy, ktoré sú riešené dvoma zmluvami (alebo by, podľa môjho názoru, mali byť). Zľava, ktorú poskytne firma B ako zľavu - bonus firme A je zľavou medzi dvoma subjektami, t.j. firmou A a firmou B. Nejedná sa podľa môjho názoru o refakturáciu, ale o zohľadnenie súvisiacich skutočností vo vzájomných obchodných transakciách. Mám za to, že v prípade zmluvne dohodnutých podmienok bude dodržané ustanovenie § 25 ods. 6. Neviazala by som však zľavu na "refakturáciu" ale o klasické priznanie dodatočnej, napríklad množstevnej zľavy (neviem presne výpočet zľavy, resp. väzbu výšky zľavy na realizované obchody).

O akú zľavu sa jedná je potrebné zakomponovať do zmluvy s tým, že sa uvedie, že sa jedná o dodatočné priznanie zľavy odvíjajúce sa od skutočností, ktoré sa vyhodnotia po vzniku daňovej povinnosti.
Roman1
08.11.05,13:06
Podľa zákona o DPH § 25 ods.6 citujem:" Základ daň a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, ža na takom postupe sa písomne dohodli."
Jana Acsová
08.11.05,13:10
Podľa zákona o DPH § 25 ods.6 citujem:" Základ daň a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, ža na takom postupe sa písomne dohodli."Áno ... táto problematika je riešená od príspevku č. 26.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
apsgroup
15.11.05,12:43
Prosim Vás o §25 odst.6 platí aj pri nadobudnuti tovaru z EU. Dostala som práve dobropis z Čiech, kde nám vyučtovali mnozstevnú zlavu bez DPH. Má to u mna vstupovat do DPH,
mám z toho vypočitat dan a urobit odpocet? /samozrejme s minusom/.
Alebo to vobec do DPH nemá vstupovat?
Jana Acsová
15.11.05,14:05
Prosim Vás o §25 odst.6 platí aj pri nadobudnuti tovaru z EU. Dostala som práve dobropis z Čiech, kde nám vyučtovali mnozstevnú zlavu bez DPH. Má to u mna vstupovat do DPH,
mám z toho vypočitat dan a urobit odpocet? /samozrejme s minusom/.
Alebo to vobec do DPH nemá vstupovat?Uvediem iba svoj názor, nestretla som sa s týmto prípadom (ani som bližšie nepozerala usmernenia DR SR) ale, § 25 ods. 6 sa týka "platiteľov dane".

Pojem platiteľ nájdeme v § 4 ods. 5 ZDPH a týka sa osôb registrovaných na daň podľa nášho zákona, t.j. platiteľov dane v tuzemsku - zdaniteľných osôb, ktoré majú sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkáreň v tuzemsku, alebo sa tu ovbykle zdržiavajú a osoby bližšie uvedené v ďalších odsekoch (kúpa podniku, právny nástupca atď.) Pojem platiteľ sa ďalej uvádza u zahraničných osôb, ktoré v tuzemsku vykonávajú činnosť, ktorá je predmetom dane, alebo dodávajú tovar formou zásielkového predaja a splnia podmienky podľa § 6.

V súvislostiach s nadobudnutím tovaru sa používa pojem "osoba identifikovaná na daň v inom členskom štáte".

Z uvedeného nepriamo vyplýva, že § 25 ods. 6 sa týka iba osôb, ktorými sa rozumejú "platitelia dane" podľa nášho Zákona o dani z pridanej hodnoty a nie osoby identifikované na daň v inom členskom štáte.

V prípade, že v zákone nenájdete prípadne inú oporu, nedoporučovala by som postup podľa § 25 ods. 6 v prípade intrakomunitárneho nadobudnutia tovaru.
apsgroup
21.11.05,12:46
Vrátim sa k mojmu predchádzajúcemu príspevku ohladom danového bonusu
z čiech. Mám faktúru, na ktorej je vyuctovaný odberatelský bonus s poznámkou od dodavatela , že sa jedná o nezdanitelne plnenie. Volala som účtovnícke do čiech, ona mi povedala, že je to vlastne financna odmena,nie je to znízenie ceny. Ked som ale zistovala, či túto sumu zahrnie do súhrnného výkazu DPH tak povedala,že zrejme áno. Z toho mi vyplýva, že by som to mala samozdanit. Nepoznáte usmernenie DRSR, ktoré by to riešilo?
Jana Acsová
21.11.05,15:14
Vrátim sa k mojmu predchádzajúcemu príspevku ohladom danového bonusu
z čiech. Mám faktúru, na ktorej je vyuctovaný odberatelský bonus s poznámkou od dodavatela , že sa jedná o nezdanitelne plnenie. Volala som účtovnícke do čiech, ona mi povedala, že je to vlastne financna odmena,nie je to znízenie ceny. Ked som ale zistovala, či túto sumu zahrnie do súhrnného výkazu DPH tak povedala,že zrejme áno. Z toho mi vyplýva, že by som to mala samozdanit. Nepoznáte usmernenie DRSR, ktoré by to riešilo?Neexistuje...http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Fakt, že sa jedná o finančný bonus musíte preukázať (zmluvou). Avšak to, že to obchodný partner chce dať do súhrnného výkazu, je v rozpore s tým, že by sa to nepovažovalo za predmet dane.
Mikolajova
16.03.06,08:35
Ahojte, došiel mi dobropis z EÚ za ročný obrat r. 2005. Bol vystavený 12.01. a fyzicky doklad došiel 15.03. neviem, v akom kurze prepočítať daný dobropis a či dávať do evidencie DPH alebo nie a keď v ktorom mesiaci.
sway
16.03.06,08:37
Ahojte, došiel mi dobropis z EÚ za ročný obrat r. 2005. Bol vystavený 12.01. a fyzicky doklad došiel 15.03. neviem, v akom kurze prepočítať daný dobropis a či dávať do evidencie DPH alebo nie a keď v ktorom mesiaci.
do DPH evidencie bonusy nedávam - pozri príspevky AVO v tejto téme.;)
Mikolajova
16.03.06,09:27
A prepočet by ste akým kurzom urobili do knihy záväzkov?
Jana Acsová
16.03.06,16:48
Ahojte, došiel mi dobropis z EÚ za ročný obrat r. 2005. Bol vystavený 12.01. a fyzicky doklad došiel 15.03. neviem, v akom kurze prepočítať daný dobropis a či dávať do evidencie DPH alebo nie a keď v ktorom mesiaci.Nakoľko nie je možné aplikovať na dobropisy z EÚ § 25 ods. 6 ... je povinnosťou platiteľa upraviť odpočítanú daň, ako i daňovú povinnosť a to ... bohužiaľ kurzom vzniku pôvodných daňových povinností. Je to síce hrôza, ale zákon sa takto číta ...

Doporučujem smernicu a použiť jednotný kurz na tento prípad. Avšak upozorňujem, že DÚ tento postup nebude mať dôvod rozporovať iba v prípade, že sa jedná o platiteľa s plným nárokom na odpočítanie dane. U "koeficientového" platiteľa bude zrejme prístup k odpočítanej dani (a k jej oprave) prísnejší.
Jana Acsová
16.03.06,16:49
A len upozorním. U bonusov môže vzniknúť veľmi veľa prípadov, a čo prípad, to iná aplikácia ZDPH. Takže nie je možné každý bonus posúdiť rovnako.
Jana Acsová
16.03.06,16:52
do DPH evidencie bonusy nedávam - pozri príspevky AVO v tejto téme.;)No pevne dúfam, že z nich nevyplýva nič iné, ako tvrdí Jana Acsová a tá by sa úplne s týmto tvrdením nestotožnila :)
Mikolajova
16.03.06,17:34
Tým pádom nedávať ho do priznania DPH?
Jana Acsová
16.03.06,17:35
Tým pádom nedávať ho do priznania DPH?Dávať ... ak sa jedná o opravu základu dane pôvodnej dodávky.
Mikolajova
16.03.06,17:40
V podstate je to ročný bonus, ktorý sme obdržali z dôvodu, že sme presiahli v r. 2005 stanovený obrat. Len neviem či to nemalo byť v 01/2006 kedy bol vystavený. On mi totižto prišiel až v 03/2006. Robiť opravné?
Jana Acsová
16.03.06,17:44
V podstate je to ročný bonus, ktorý sme obdržali z dôvodu, že sme presiahli v r. 2005 stanovený obrat. Len neviem či to nemalo byť v 01/2006 kedy bol vystavený. On mi totižto prišiel až v 03/2006. Robiť opravné?§ 53 ods. 1 opravu odpočítanej dane urobíte v zdaňovacom období, v ktorom ste obdržali doklad, § 25 ods. 3 detto. T.j. opravu dane a odpočítanej dane robíte v období, kedy obdržíte doklad o oprave základu dane z iného ČŠ.

Uvedené platí od 1.1.2006.
Mikolajova
16.03.06,18:01
Dakujem za odbornú odpoveď, a snaží sa aj oceniť ale nejak sa mi nedarí ... no uvidím, ale v kažkom prípade je to hodné bodíka
sway
16.03.06,18:05
No pevne dúfam, že z nich nevyplýva nič iné, ako tvrdí Jana Acsová a tá by sa úplne s týmto tvrdením nestotožnila :)

sorry,sorry,sorry :)

....už som prepracovaná... našťastie sa rozprúdila debata a uviedlo sa to na pravú mieru.
:mee: tuším chvíľu budem len čítať a neprispievať.:rolleyes:
silvia
11.05.06,09:46
Prosím Vás, mám v tom trocha hokej - prisla mi takto rozpísaná objednávka, na základe ktorej mám fakturovať:

Suma bez DPH: 400.000,-
DPH: 76.000,-
Celkom: 476.000,-
zľava pri sadzbe 0%: -10.000,-
nasleduje tabuľka:
Suma bez DPH: 390.000,-
DPH: 76.000,-
Celkom: 466.000,-
Suma na úhradu: 466.000,-

Je to OK? DPH vypočítam aj uplatním zo sumy bez zohladnenia zľavy?
Tweety
11.05.06,12:17
Prosím Vás, mám v tom trocha hokej - prisla mi takto rozpísaná objednávka, na základe ktorej mám fakturovať:

Suma bez DPH: 400.000,-
DPH: 76.000,-
Celkom: 476.000,-
zľava pri sadzbe 0%: -10.000,-
nasleduje tabuľka:
Suma bez DPH: 390.000,-
DPH: 76.000,-
Celkom: 466.000,-
Suma na úhradu: 466.000,-

Je to OK? DPH vypočítam aj uplatním zo sumy bez zohladnenia zľavy?
§ 22 odst. 4- ak je v čase dodania tovaru alebo služby poskytnutá zľava z ceny, alebo ak je poskytnutá zľava za skoršiu úhradu ceny, základ dane sa zníži o sumu zľavy.
Takže základ dane 390000.- daň 74100.-. Spolu 464100.