luluha
09.10.06,11:22
Ahojte poraďáci, zaujímalo by ma či sa majú platiť odvody do SP a ZP aj z III. piliera. Príklad:
Zamestnankyňa má HM 10000 mám jej strhnúť 1000 príspevok na III. pilier pred počítaním odvodov alebo až po vypočítaní ČM. Niekde som čítala že do 6% sú odvody odpustené. Ako je to?
Fairy
09.10.06,09:47
Ak sa nemýlim, tak sa platí odvod na ZP a daň, ale iba z príspevku, ktorý dostávame od zamestnávateľa do III.piliera. Nie z toho, čo si zamestnanec šetrí sám.
Zita4
09.10.06,09:49
Ahojte poraďáci, zaujímalo by ma či sa majú platiť odvody do SP a ZP aj z III. piliera. Príklad:
Zamestnankyňa má HM 10000 mám jej strhnúť 1000 príspevok na III. pilier pred počítaním odvodov alebo až po vypočítaní ČM. Niekde som čítala že do 6% sú odvody odpustené. Ako je to? Zrážaš z čistej mzdy a odvody z príspevku zamestnávateľa na SP nezrážaš, na ZP zrážaš.
Na konci zdaňovacieho obdobia si zamestnankyňa uplatní max. 12000 Sk svojich príspevkov ako nezdaniteľnú položku.
6% z hrubých miezd zamestnanca je maximálne uplatniteľný daňový výdavok zamestnávateľa.
Tweety
09.10.06,09:50
Ahojte poraďáci, zaujímalo by ma či sa majú platiť odvody do SP a ZP aj z III. piliera. Príklad:
Zamestnankyňa má HM 10000 mám jej strhnúť 1000 príspevok na III. pilier pred počítaním odvodov alebo až po vypočítaní ČM. Niekde som čítala že do 6% sú odvody odpustené. Ako je to?
Je potrebné vedieť, koľko pripieva zamestnávateľ, pretože iba ten príspevok vstupuje do VZ na ZP.