emily 2
09.10.06,12:23
Zamestnali sme zamestnanca od 5.9.2006 do 31.12. 2006 s dvojmesačnou skúš. dobou .
Dnes odmietol pracovať , s tým , že končí PP v skúšobnej dobe.
Majiteľ je je na služobke , ale chceme ukončiť k 9. 10 . 2006.( dnes akože ešte pracoval, aby neboli problémy s odhlasovaním .)
Pripravujem si papiere, ale mám tu pár nejasností :
-------------------------------------------------
Neviem kolko dní má nárok na dovolenku ( ročník 1968, ale potvrdené mám len od predch. zamestnávateľa cca 69 dní odpracovaných ) .

Neviem ,či mu predchádzajúci zamestnávateľ uplatnil odpočitateľnú položku za september . Ešte mi nedoniesol potvrdenie od bývalého zamestnávateľa .

Priemer na dovolenku mi vypočítal program 43,12 Sk/hod. Má mesačnú mzdu 7 500 ,-Sk .
Teraz za 10 mesiac musím zvýšiť na 7 600,- Sk.

Výplatu za október mu vyplatím až vo výpl. termíne 30.11.2006 .
Odhlášku zo SP - zajtra - 10.10. 2006
ELDZ - do 3 dní od ukončenia PP ( a keď nemám mzdu vypoč. za X. mesiac )
Odhlášku zo ZP - stačí do 8 dní .
Potvrdenie o zdan. mzde a zápočtový list mu dám až pri prebratí poslednej výplaty .

Nemám sa s kým poradiť, mzdy moc neovládam , poprosím Vás o vyjadrenie k mojim záverom , ku ktorým som prišla ( už som na porade zavesená skoro od rána )

emily 2
Muška
09.10.06,10:29
§ 129
Splatnosť mzdy

(1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.

(2) Na žiadosť zamestnanca musí mu byť mzda splatná počas dovolenky vyplatená pred nastúpením dovolenky. To platí i pri nástupe do služby v ozbrojených silách alebo do civilnej služby.

(3) Pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia zamestnania, ak sa nedohodli inak.
karpis
09.10.06,10:30
Odpoč. položku by som nedala, nárok na dovolenku keď nevydokladoval celkom odpracované roky dala by som mu len pomernú časť myslím, že za každých 22 dní je to jedna dvanástina odhlášky tak ako píšeš výplatu tiež
Muška
09.10.06,10:31
doplním
Zamestnanec, ktorý počas nepretržitého trvania pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi vykonával u neho prácu aspoň 60 dní v kalendárnom roku, má nárok na dovolenku za kalendárny rok, prípadne na jej pomernú časť, ak pracovný pomer netrval nepretržite počas celého kalendárneho roka. Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny. Časti zmien odpracované v rôznych dňoch sa nesčítajú.
Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
azuz
09.10.06,10:35
Zamestnali sme zamestnanca od 5.9.2006 do 31.12. 2006 s dvojmesačnou skúš. dobou .
Dnes odmietol pracovať , s tým , že končí PP v skúšobnej dobe.
Majiteľ je je na služobke , ale chceme ukončiť k 9. 10 . 2006.( dnes akože ešte pracoval, aby neboli problémy s odhlasovaním .)
Pripravujem si papiere, ale mám tu pár nejasností :
-------------------------------------------------
Neviem koľko dní má nárok na dovolenku ( ročník 1968, ale potvrdené mám len od predch. zamestnávateľa cca 69 dní odpracovaných ) - ak odpracoval aspoň 22 dní, tak na 1/12 z ročného nároku. Ak nedoložil, že má odpracovaných viac ako 15 tak 1/12 z 20 dní.

Neviem ,či mu predchádzajúci zamestnávateľ uplatnil odpočitateľnú položku za september . Ešte mi nedoniesol potvrdenie od bývalého zamestnávateľa . Ak si u vás nepodpísal vyhlásenie, nezdaniteľnú časť neuplatníš. Ak podpísal, uplatníš.

Priemer na dovolenku mi vypočítal program 43,12 Sk/hod. Má mesačnú mzdu 7 500 ,-Sk .
Teraz za 10 mesiac musím zvýšiť na 7 600,- Sk. Áno.

Výplatu za október mu vyplatím až vo výpl. termíne 30.11.2006 . Ak sa na tom dohoneš so zamestnancom, inak musíš v deň skončenia PP (§129 ods.3)
Odhlášku zo SP - zajtra - 10.10. 2006 Áno
ELDZ - do 3 dní od ukončenia PP ( a keď nemám mzdu vypoč. za X. mesiac ) - Áno, ak vyplatíte mzdu pri skončení PP. Ak mzdu vyplatíte až vo výplatnom termíne, tak ELDP až potom.
Odhlášku zo ZP - stačí do 8 dní . Áno
Potvrdenie o zdan. mzde a zápočtový list mu dám až pri prebratí poslednej výplaty . Zápočet pri skončení PP, Potvrdenie o príjme po zúčtovaní miezd.

Nemám sa s kým poradiť, mzdy moc neovládam , poprosím Vás o vyjadrenie k mojim záverom , ku ktorým som prišla ( už som na porade zavesená skoro od rána )

emily 2

Odpovede sú modré.
emily 2
09.10.06,11:05
Ďakujem za rýchle odpovede.
Zhrniem si to :

1.Dovolenku mu dám dva dni - vychodí mi to tak-tak 22 dní od 5.9. do 5.10.2006 a na 6.10. a 9.10. mu vypíšeme dovolenku .

2.Odpočitateľnú položku mu neuplatním ak mi nedonesie zajtra doklad od bývalého zamestnávateľa ( aj ked mi podpísal vyhlásenie ).

3. Dohodneme sa na výplatnom termíne v dohode o ukončení PP ( pre mňa je jednoduchšie 30.11.2006 )

emily 2
azuz
09.10.06,11:07
2.Odpočitateľnú položku mu neuplatním ak mi nedonesie zajtra doklad od bývalého zamestnávateľa ( aj ked mi podpísal vyhlásenie ).

Ak nechceš uplatniť odpočítateľnú položku, zruš vyhlásenie.
mkatka
09.10.06,11:14
Ak nechceš uplatniť odpočítateľnú položku, zruš vyhlásenie.

Ak zamestnanec podpísal vyhlásenie, treba mu odpočítateľnú položku uznať.
emily 2
09.10.06,11:44
Ak zamestnanec podpísal vyhlásenie, treba mu odpočítateľnú položku uznať.

A nevadí ak si uplatnil za september - to boli síce len dva dni - u bývalého zamestnávateľa ?

Ja chcem aby to bolo OK hlavne papierovo ( teda podľa všetkých § )

Pokúsila som sa vložiť prílohu, ktorú som stiahla z porady a trochu upravila.

No pracovník sa v kancelárii od rána ešte neukázal ?!:mad: :rolleyes: