zuzana
30.11.04,07:38
Ako sa zaúčtuje kúpa pneumatík do 30 000Sk na auto, ktoré je na leasing (z r.2002)?
Na aké účty?Ide o techn.zhodnotenie, alebo to naúčtujem priamo do spotreby?
Lenočka
30.11.04,06:43
Ja to účtujem priamo do spotreby.
emily
30.11.04,07:43
Ako sa zaúčtuje kúpa pneumatík do 30 000Sk na auto, ktoré je na leasing (z r.2002)?
Na aké účty?Ide o techn.zhodnotenie, alebo to naúčtujem priamo do spotreby?
Daj si do hľadania heslo pneumatiky a nájde Ti zopár tém okolo tejto problematiky.
Len vopred upozorňujem, že názory sa rozchádzajú.
Pavol_Kr
18.08.05,19:37
Ako sa zaúčtuje kúpa pneumatík do 30 000Sk na auto, ktoré je na leasing (z r.2002)?
Na aké účty?Ide o techn.zhodnotenie, alebo to naúčtujem priamo do spotreby?
Pneumatiky pokial by boli aj nad 30.000,- Sk by som v žiadnmom pripade nedával do technického zhodnotenia. Zaúčtoval by som to spolu aj s výmenou ako servis. TZ je to v tom prípade ak sa plne zakomponováva do auta a je to vylepšenie parametrov prípadne funkčnosti auta ( namontovanie splynovača s príslušenstvom a podobné veci) Pri leasingu auto ak sa nemýlim z roku 2002 je ešte stále majetkom leasingovej spoločnosti ( dobieha ju zásady z roku vzniku leasingu) nie je to Vaš HM nemáte čo zhodnocovať v tomto pripade jednoznačne ako sevis konkrétneho auta resp. spotreba mnateriálu.
Paula
18.08.05,20:25
Daj si do hľadania heslo pneumatiky a nájde Ti zopár tém okolo tejto problematiky.
Len vopred upozorňujem, že názory sa rozchádzajú.Súhlasím s Milkou. Jedna z tém, kde je výsledok názorov 50:50. Moji klienti spravidla rozhodnú o tom, že pneumatiky sa dajú do nákladov a pred kontrolou si to mienia tvrdo obhájiť. Zaúčtovanie do nákladov (výdavkov) potvrdia svojim podpisom.
evina
18.08.05,21:07
Môj osobný názor je, že v dnešných časoch by už vôbec nemala existovať diskusia o uznanosti alebo neuznanosti zimných pneumatík, resp. akýchkoľvek pneumatík priamo do nákladov.
Pri výmene pneumatík auto plní tú istú funkciu, nemenia sa jeho technické parametre, ale zvyšuje sa bezpečnosť vodiča a spolujazdcov a zároveň pri náhrade zimných a letných pneumatík sa predlžuje u oboch ich životnosť.
Nie je podľa mňa rozhodujúce ani to, ak zimné gumy kúpim v tom istom roku ako aj auto, ako niektorí hovoria, že v tom prípade by sa mali považovať za technické zhodnotenie. Veď nejazdím na oboch druhoch pneumatík zároveň, a zas robím len jediné-zvyšujem svoju bezpečnosť.
Osobne si teda myslím, že pneumatiky sa majú účtovať priamo do spotreby a tento spôsob účtovania nie je ani zakázaný žiadnym predpisom.
Paula
18.08.05,21:14
Môj osobný názor je, že v dnešných časoch by už vôbec nemala existovať diskusia o uznanosti alebo neuznanosti zimných pneumatík, resp. akýchkoľvek pneumatík priamo do nákladov.
Pri výmene pneumatík auto plní tú istú funkciu, nemenia sa jeho technické parametre, ale zvyšuje sa bezpečnosť vodiča a spolujazdcov a zároveň pri náhrade zimných a letných pneumatík sa predlžuje u oboch ich životnosť.
Nie je podľa mňa rozhodujúce ani to, ak zimné gumy kúpim v tom istom roku ako aj auto, ako niektorí hovoria, že v tom prípade by sa mali považovať za technické zhodnotenie. Veď nejazdím na oboch druhoch pneumatík zároveň, a zas robím len jediné-zvyšujem svoju bezpečnosť.
Osobne si teda myslím, že pneumatiky sa majú účtovať priamo do spotreby a tento spôsob účtovania nie je ani zakázaný žiadnym predpisom.Súhlasím a vždy bude mimo oblasť môjho chápania, prečo pri úžitkovom aute môžem odpočítať DPH z čohokoľvek a pri OA nie...a tiež ide pri niektorých dokupovaných komonentoch predovšetkým o bezpečnosť.
Manual
19.08.05,03:23
Ako sa zaúčtuje kúpa pneumatík do 30 000Sk na auto, ktoré je na leasing (z r.2002)?
Na aké účty?Ide o techn.zhodnotenie, alebo to naúčtujem priamo do spotreby?
Tak ako sa už písalo, priamo do spotreby = réžia. Veď aj keď by sa Ti zadrel motor a by Ti ho museli vymeniť ide priamo do spotreby aj keby to stálo 150.000,- Sk. Je to výmena kus za kus bez čoho by to auto nebolo funkčné a to čo sa vymieňa už predtým malo.
Pekné ráno želám...
Alllena
19.08.05,06:45
Tak ako sa už písalo, priamo do spotreby = réžia. Veď aj keď by sa Ti zadrel motor a by Ti ho museli vymeniť ide priamo do spotreby aj keby to stálo 150.000,- Sk. Je to výmena kus za kus bez čoho by to auto nebolo funkčné a to čo sa vymieňa už predtým malo.
Pekné ráno želám...
naozaj sa asi názory rozdhádzajú, keď same mi mali OA na leasing ,tak sme ho
dostali s letnými pneumatikami , kúpili sme zimné pneumatiky a ty sme odpisovali
4 roky 029 a 089 a potom všetky ostatné nákupy pneumatik sme účtovali priamo do spotreby.
JanaF
19.08.05,08:21
Daj to rovno do nakladov, ved je to kvoli bezpecnosti spolujazdca a obhajit sa to da, ved ked su pneu zosuchane nie su bezpecne! Tusim su stanovene aj normy v zakone o cest. a mot. premavke, do akej hrubky max. mozu byt osuchane, ak sa to presiahne, je potrebna vymena.