mija2
09.10.06,15:22
Prosím o radu, ako by sa mala zaradiť na účely odpisovania trafostanica.
Na jej zhotovenie bolo vydané stavebné povolenie, čiže sa bude zrejme posudzovať ako stavba. Je môj názor správny? Budem ju odpisovať
v 4. odpisovej skupine?
DušanČ
09.10.06,13:30
Áno, je to stavba. Po zaradení do používania ju budeš viesť na 021, odpisová skupina 4, doba odpisovania 20 rokov.
adato
09.10.06,16:59
Ešte by som doplnila, že pravdepodobne by bolo potrebné zaradiť samostatne technologické vybavenie trafostanice, nemám doma klasifikáciu, ale mohlo by to patriť niekde do 3. odpisovej skupiny, 31.2...
mija2
09.10.06,17:16
Čo myslíte technologickým vybavením trafostanice, ja mám jednu faktúru
od dodávateľa, kde mi fakturuje za vykonané práce na akcii" 1-stlpova
Trafostanica. Touto chcem oceniť Trafostanicu a zaradiť ako stavbu.
Prosím o Váš názor. Ďakujem.
adato
09.10.06,17:31
Keď hovoríte, že sa jedná o stĺpovú trafostanicu, tak by som sa skôr prikláňala k tomu zaradiť to do technológie, je to v podstate stĺp a na tom umiestnený transformátor. Ja som si myslela, že sa jedná o budovu, v ktorej sú umiestnené transformátory.
DušanČ
10.10.06,06:04
Musím opraviť môj príspevok zo včera. Overoval som si údaje podľa klasifikácie produkcie. Tam sú pod kódom 31.10.4 uvedené elektrické transformátory. Tento kód produkcie podľa prílohy k zákonu o daniach z príjmov patrí do odpisovej skupiny č. 3. Ospravedlňujem sa za prvotnú informáciu, vychádzal som zo skúseností z minulosti, kde spoločnosti, v ktorých som pôsobil viedli tieto zariadenia ako stavby. Teda záver, transformátory - odpisová skupina 3, doba odpisovania 12 rokov.
adato
10.10.06,11:13
Aj ja súhlasím s uvedeným KP, včera doma som nemala klasifikáciu.