dajana16
09.10.06,16:17
Prosim vas, je to v poriadku, ak vo vyrobnom podniku je ekonomka odmenovana tym istym sposobom ako robotnici, teda hodinova mzda + mesacne premie podla obratu?
ajobs
09.10.06,15:03
Prosim vas, je to v poriadku, ak vo vyrobnom podniku je ekonomka odmenovana tym istym sposobom ako robotnici, teda hodinova mzda + mesacne premie podla obratu?

Odmeňovanie v predpokladám súkromnej firme je úplne v jej právomoci, teda v právomoci štatutárnych orgánov spoločnosti. Samozrejme musia dodržať ZP a ďalšie právne predpisy, prípadne kolektívnu zmluvu, ak takéto vo firme existuje.
dajana16
09.10.06,15:24
Dakujem za rychlu odpoved. :)
Danila
09.10.06,15:50
Prosim vas, je to v poriadku, ak vo vyrobnom podniku je ekonomka odmenovana tym istym sposobom ako robotnici, teda hodinova mzda + mesacne premie podla obratu?Hodinovú sadzbu si faktúrujú zvyčajne SZČO a PO za služby v oblasti ekonomického poradenstva. Vo výrobnom podniku plat ekonómky stanoviť touto formou je prinajmenšom veľmi zvláštne. Každá hodina pracovného výkonu ekonóma je odlišná, od bežnej kontrólnej činnosti, po spracovanie mesačných a ročných údajov hospodárenia, konzultácie a spolupráca s kontrólnymi orgánmi, auditormi a pod. Tento systém odmeňovania je celkom určite ojedinelý, ak nie výnimočný.Rozhodujúce je asi len to, koľko ekonómov má o prácu záujem, a kam až dovolíš spoločnosti zatlačiť sa do kúta. Ak samozrejme Tvoja hodinovka nie je dostatočne motivujúca.
dajana16
09.10.06,18:59
Dakujem za nazor. Tiez sa mi to akosi nezda. Moze sa napriklad stat, ze v mesiacoch, ked ma ekonomka najviac roboty, ale bude najnizsi obrat v roku, bude mat nakoniec najnizsi plat. :(
sonka1
10.10.06,05:15
Hodinovú sadzbu si faktúrujú zvyčajne SZČO a PO za služby v oblasti ekonomického poradenstva. Vo výrobnom podniku plat ekonómky stanoviť touto formou je prinajmenšom veľmi zvláštne. Každá hodina pracovného výkonu ekonóma je odlišná, od bežnej kontrólnej činnosti, po spracovanie mesačných a ročných údajov hospodárenia, konzultácie a spolupráca s kontrólnymi orgánmi, auditormi a pod. Tento systém odmeňovania je celkom určite ojedinelý, ak nie výnimočný.Rozhodujúce je asi len to, koľko ekonómov má o prácu záujem, a kam až dovolíš spoločnosti zatlačiť sa do kúta. Ak samozrejme Tvoja hodinovka nie je dostatočne motivujúca.

Dovolim si nesúhlasiť, pretože aj mi sme v hodinovke, takže výnimočný určite nie je....
Robotníci sú od ukolu, ja v hodinovke, takže ich mzda je 2 až 3 krát vyššia ako moja... motivácia žiadna, na konci roka odmena 1000 Sk.
EšTE žE IDEM NA MATERSKú HURA...
Danila
10.10.06,09:59
Dovolim si nesúhlasiť, pretože aj mi sme v hodinovke, takže výnimočný určite nie je....
Robotníci sú od ukolu, ja v hodinovke, takže ich mzda je 2 až 3 krát vyššia ako moja... motivácia žiadna, na konci roka odmena 1000 Sk.
EšTE žE IDEM NA MATERSKú HURA... Takže ak dovolíš, aj Ty si pre mňa výnimočný prípad. Aj keď medzi mzdárkou a ekonómkou je predsa len aký-taký rozdiel, vieme určiť približne, ako zaplatiť spracovanie mzdy pri TPP, DOVP a pod., ale určovať prácu takýchto funkcií prostredníctvom hodinovej mzdy je minimálne neštandardné. A to je môj názor.Navyše nebyť v práci motivovaný je utrpenie a nie naplnenie.
sonka1
10.10.06,10:07
Takže ak dovolíš, aj Ty si pre mňa výnimočný prípad. Aj keď medzi mzdárkou a ekonómkou je predsa len aký-taký rozdiel, vieme určiť približne, ako zaplatiť spracovanie mzdy pri TPP, DOVP a pod., ale určovať prácu takýchto funkcií prostredníctvom hodinovej mzdy je minimálne neštandardné. A to je môj názor.Navyše nebyť v práci motivovaný je utrpenie a nie naplnenie.

NO, ved sa nehadam :) mne to vynimočne neprišlo,