mcfly.company
09.10.06,16:25
Dobrý deň, potrebujem pomoc. Som živnostníkov a každý deň chodím do práce s vlastním autom. Robím v s.r.o., ktorý mi preplatia cestu. Ako to je koľko môžem pítať za cestu závisí to aj od auta?
Paula
09.10.06,19:03
Dobrý deň, potrebujem pomoc. Som živnostníkov a každý deň chodím do práce s vlastním autom. Robím v s.r.o., ktorý mi preplatia cestu. Ako to je koľko môžem pítať za cestu závisí to aj od auta?

Ako živnostník by si mal uzavrieť s danou s.r.o. zmluvu, v ktorej bude zakotvené "čo a za čo" - Ty budeš poskytovať určitú službu a žiadať za ňu určitú odplatu. Ak sa dohodnete aj na preplácaní cestovných výdavkov, vyčíslená suma tiež bude predmetom Tvojej fakturácie. Takto to vidím ja.
sea
09.10.06,19:13
Pokiaľ tvrdíš že ti s.r.o. preplatí cestu, mala by byť na to nejaká dohoda smernica alebo ustanovenie v Pracovnom poriadku alebo niečo podobné no a tam by malo byť koľko a za čo.
liba2
10.10.06,04:22
Dobrý deň, potrebujem pomoc. Som živnostníkov a každý deň chodím do práce s vlastním autom. Robím v s.r.o., ktorý mi preplatia cestu. Ako to je koľko môžem pítať za cestu závisí to aj od auta?V zadaní nie je uvedený spôsob, akým uplatňuješ svoju požiadavku na úhradu výdavkov na dopravu v s.r.o. Mala by to byť z tvojej strany faktúra za dopravu, alebo treba navýšiť cenu za poskytované služby o sumu za dopravu, prípadne aj o ďalšie výdavky, ktoré s poskytnutím služby súvisia. Doklady za nákup benzínu a opravy a údržbu vozidla patria do účtovníctva SZČO.
Pýtať môžeš aj sumu vyššiu ako sú skutočné výdavky na dopravu, otázka je, či ti ju zaplatia. Ale sumu nižšiu ako sú skut. výdavky by si nemal akceptovať ty. Určite je to vec dohody medzi SZČO a s.r.o. tak ako je uvedené v predchádzajúcich príspevkoch.
Treba si uvedomiť, že ty nie si v s.r.o. zamestnaný, ale podnikáš "vo vlastnom mene a na svoj účet".