kajka8
09.10.06,21:13
Ahoj poraďáci, chcem vás poprosiť o radu. Mám predajňu v ktorej predávame originálne balenia výrobkov, nakoľko zo strany zákazníkov je záujem aj o menšie balenia ktoré nie je možné zakúpiť, chcela by som vedieť či sa dá nejakým spôsobom z veľkého balenia nadávkovať (rozvážiť, namerať) na menšie. Ide mi hlavne o to, aké povolenia k tomu potrebujem, koho a kde o ne žiadať. Má niekto z vás s tým nejaké skúsenosti? Budem vďačná za každú radu.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
lenkak
09.10.06,19:21
hygiena a dosť sa s nimi potrápiš, a samozrejme aj Osvedčenie o vykon. epidemiologicky závažných činností t.j. spraviť test z hygieny
sea
09.10.06,19:24
Ja si myslím že je to možné aj bez nejakých povolení, treba si rozmyslieť ako to naskladovať a naúčtovať - upresni ako máš sklad a ako účtuješ !
lenkak
09.10.06,19:26
až také jednoduché to nevidím.
Pretože je manipulácia potravín a dokonca nebalených a dochádzaš do styku s nimi, daj si veľký pozor na hygienu.
lenkak
09.10.06,19:35
ináč mimotemy
sea
09.10.06,19:36
Ospravedlňujem sa za zjednodušenie, keď sa jedná o potraviny tak beriem späť čo som napísala. Ja by som si normálne pozvala hygienu a priamo v prevádzke ukázala čo plánujem a nech sa vyjadria. Držím palce !
kajka8
10.10.06,13:04
V mojom prípade nejde o potraviny, je to čiste drogistický tovar (tekutý peroxid v rôzných % ). Zatiaľ som to účtovala tak, že 1L balenie som rozrátala na menšie a zmerala ml., prijala na sklad podľa FA (rozrátané množstvo) a účtovala cez registračnú pokladňu.