et-mimo
10.10.06,09:32
Prosim Vas o radu :) som programator a nie uctovnik tak sa nesmejte prosim...

co mam uviest do I.Oddielu = priezvisko,meno,titul pre zivnostnika s obchodnym nazvom (jeho meno alebo mozem obchodny nazov), a sidlo firmy mozem uviest do Trvaleho pobytu?...
A dalsia vec co robit ked sa jednotlive nazvy, ulice a pod. nezmestia do formulara (vyplnam DP cez internet)

A posledna vecicka :)
Danove prijmy / Danove vydaje z jednoducheho uctovnictva musim uviest
do VI. Oddielu - riadok c.2 - prijmy a vydaje zo zivnosti?
Mozem z jednoducheho uctovnictva "vycitat" aj nejake dalsie prijmy/vydaje/odvody/preddavky co som pocas roka vykazal?
Dakujem
Johanka
10.10.06,08:44
Obchodné meno na DP neuvádzaš . Ako FO sa musíš prezentovať svojim menom a priezviskom, na obch.meno tam ani nie je priestor.
V predtlači je " adresa trvalého pobytu v deň podania DP " - takže nie je čo riešiť ... Na názov ulice je tam asi 30 okienok, neviem či bývaš na nejakej "dlhšej" ulici, ale v DP v oddiely XIII. je miesto pre osobitné záznamy, kde môžeš uviesť všetko, čo dopĺňa informácie a čísla uvedené v DPriznaní.
Ak máš príjmy a výdavky zo živnosti, uvádzaš ich v odd.VI v riadku 2.
Z JÚ sa dá vyčítať všetko, údaje, ktoré si vymenoval asi potrebuješ do výkazu o príjmoch a výdavkoch. Ak si v JÚ doržiaval základné členenie daňových výdavkov, nemáš problém .... Ak nie, Tvoje účtovníctvo asi nie je v poriadku.
Inak, aký máš termín na podanie DP :eek: ?
et-mimo
10.10.06,08:53
Dakujem velmi pekne, ja robim praveze robim program, ktory to bude vyplnat sam...JU som mal pred 6 rokmi na strednej a odvtedy do toho nevidel takze - a tam sa DP moc nevyplnali :(
v kazdom pripade velmi si mi pomohla, dakujem