Lilika
10.10.06,09:44
Ahojte, chcela by som vedieť či je niekde stanovéné do akého termímu je povinný zamestnanec oznámiť zamestnávateľovi, že je PN.
Pracovníkčka nenastúpila do práce na svoju smenu a ani neoznámila dôvod svojej neprítomnosti v práci. Po telefonickom rozhovore oznámila vedúcej, že sa necíti dobre a preto nemôže prísť do práce, ale lekárovi nechcela ísť. Po týždni doručila na svoje pracovisko PN-ku.
Mohol by mi niekdo poslať vzor upozornenia na porušenie pracovnej disciplíny v prípade neskorého nahlásenia PN.
Lilika
jankasm
10.10.06,07:49
Ahojte, chcela by som vedieť či je niekde stanovéné do akého termímu je povinný zamestnanec oznámiť zamestnávateľovi, že je PN.
Pracovníkčka nenastúpila do práce na svoju smenu a ani neoznámila dôvod svojej neprítomnosti v práci. Po telefonickom rozhovore oznámila vedúcej, že sa necíti dobre a preto nemôže prísť do práce, ale lekárovi nechcela ísť. Po týždni doručila na svoje pracovisko PN-ku.
Mohol by mi niekdo poslať vzor upozornenia na porušenie pracovnej disciplíny v prípade neskorého nahlásenia PN.
Lilika

Bohužiaľ ťa asi sklamem, ale na doručenie PN zamestnávateľovi nie je zákonom stanovený žiadny termín. Je to na dohode zamestnávateľa a zamestnanca a samozrejme aj na serióznosti zamestnanca, oznámiť do práce, že sa nedostavím z dôvodu PN.
Termín na doručenie PN má len SP, a to do 3 dní po skončení 10 dní PN.
lišiak
29.01.07,20:28
Ahojte. Mám požiadavku od bývalej zamestnankyne,ktorá skončila prac. pomer na dobu určitú k 31.12. 2006 a 17. 1. 2007 mi doručila PN na preplatenie. Za koľko dní jej ju mám ja ako zamest. preplatiť. Či má nárok, keď PP bol na dobu určitú.Ďakujem Lišiak som úplný amatér v tomto.
Marína
29.01.07,21:08
S akým dátumom je vystavený doklad? Ak po 1.1.2007, je v ochrannej lehote 42 dní a PN jej prepláca od 1.dňa Sociálna poisťovňa, t.z., že Ty jej náhradu príjmu za prvých 10 PN neplatíš.
matuma
29.01.07,21:11
PN-ka začala po skončení prac. pomeru. Bývalej zamestnankyni vyplatí PN-ku sociálna poisťovňa od prvého dňa. Je len potrebné poslať do Sociálnej poisťovne podklady na výpočet nemocenskej. (Sorry nespomeniem si teraz presne na názov tlačiva).
Marína
29.01.07,21:22
matuma, ako vieš, že PN začala po ukončení PP?
Muška
28.05.07,08:59
22.5.2007 - nastúpil môjmu klientovi nový zamestnanec.
Do 21.5.2007 bol tento zamestnanec PN .

Sociálna poisťovňa chce od môjho klienta , aby potvrdil jeho ukončenie PN-ky.

Ešte som sa s tým nestretla - má pravdu SP?
Gabi03
28.05.07,09:03
22.5.2007 - nastúpil môjmu klientovi nový zamestnanec.
Do 21.5.2007 bol tento zamestnanec PN .

Sociálna poisťovňa chce od môjho klienta , aby potvrdil jeho ukončenie PN-ky.

Ešte som sa s tým nestretla - má pravdu SP?

Podľa mňa potvrdiť môže akurát tak nástup do zamestnania na 22.5.
ZuzanaP
28.05.07,09:04
22.5.2007 - nastúpil môjmu klientovi nový zamestnanec.
Do 21.5.2007 bol tento zamestnanec PN .

Sociálna poisťovňa chce od môjho klienta , aby potvrdil jeho ukončenie PN-ky.

Ešte som sa s tým nestretla - má pravdu SP?

Ako môže nový zamestnávateľ vedieť, že do 21. 05. 2007 bol PN?
jankasm
28.05.07,09:05
22.5.2007 - nastúpil môjmu klientovi nový zamestnanec.
Do 21.5.2007 bol tento zamestnanec PN .

Sociálna poisťovňa chce od môjho klienta , aby potvrdil jeho ukončenie PN-ky.

Ešte som sa s tým nestretla - má pravdu SP?

Určite nie, ak podpísal zmluvu a nastúpil do práce až 22.5.2007 tak v žiadnom prípade nepotvrdzovať ukončenie PN 21.05.2007, kedy ešte nebol jeho zamestnancom a teda s ním tento zamestnávateľ nemal nič spoločné.
Ak bol do toho 21.5.2007 zamestnaný niekde inde, tak nech mu ukončenie PN potvrdí predchádzajúci zamestnávateľ, ak bol nezamestnaný, tak mu ju nemá kto potvrdiť a nech ju zanesie na SP nepotvrdenú, s tým, že im oznámi, že bol v tom čase nezamestnaný. ;)
Muška
28.05.07,09:09
Janka, presne to som povedala, ale zamestnancovi na SP neprevzali PN-ku, že mu ju má potvrdiť nový zamestnávateľ - deň nástupu do nového zamestnania.
No a tak mu to môj klient potvrdil :eek:
Takže uvidíme čo sa bude diať ďalej.

Ďakujem za odpovede
ZuzanaP
28.05.07,09:20
A môžem sa spýtať, čo mu na nej potvrdil nový zamestnávateľ? Asi mi to nedochádza....
jankasm
28.05.07,09:22
A môžem sa spýtať, čo mu na nej potvrdil nový zamestnávateľ? Asi mi to nedochádza....

Deň nástpu do zamestnania, pozri predchádzajúci príspevok. ;)
Tým že potvrdil dátum nástupu k nemu 22.5.2007, určite nič zlé neurobil, potvrdil len to, čo je v skutočnosti pravda, takže by to malo byť OK.
Muška
28.05.07,09:25
Len mi to pripadá "zvrátené". Veď 21.5. - keď ukončil PN /začiatok PN - v ochrannej lehote/,ešte ozaj nemusel vedieť či vôbec pôjde pracovať.
ZuzanaP
28.05.07,09:27
Aha, ďakujem....
Paula
28.05.07,09:27
Len mi to pripadá "zvrátené". Veď 21.5. - keď ukončil PN /začiatok PN - v ochrannej lehote/,ešte ozaj nemusel vedieť či vôbec pôjde pracovať.


Možno mienil byť tak dlho na PN, až kým si nenájde nové zamestnanie :rolleyes: