Viera J.
10.10.06,10:44
Pekný deň prajem!
Potrebovala by som radu!
Som iba začiatočník, takže čo sa týka takýchto vecí som ešte laik!
Potrebovala by som zistiť:
Ide proste o to, že prišla za mnou jedna pani a potrebuje nejaké potrvdenie aby jej priznali dôchodkok!Medzičasom som sa dozvedela, že asi
musím vystaviť ELDP, aj som ho skoro urobila, ale ide o to, že ona chce ten dôchodok od 10. 10.2006 a ako jej teda vypočítam VZ a z čoho?
Ďakujem veľmi mi pomôžete!:confused:
Gabi03
10.10.06,08:46
ELDP sa vypisuje a SP zasiela iba pri ukončení pracovného pomeru.
jankasm
10.10.06,09:04
ELDP sa vypisuje a SP zasiela iba pri ukončení pracovného pomeru.

Nesúhlasím.
ELDP sa vypisuje zamestnancovi na jeho žiadosť pre potreby SP k priznaniu dôchodku kedykoľvek. :cool:
jankasm
10.10.06,09:05
Pekný deň prajem!
Potrebovala by som radu!
Som iba začiatočník, takže čo sa týka takýchto vecí som ešte laik!
Potrebovala by som zistiť:
Ide proste o to, že prišla za mnou jedna pani a potrebuje nejaké potrvdenie aby jej priznali dôchodkok!Medzičasom som sa dozvedela, že asi
musím vystaviť ELDP, aj som ho skoro urobila, ale ide o to, že ona chce ten dôchodok od 10. 10.2006 a ako jej teda vypočítam VZ a z čoho?
Ďakujem veľmi mi pomôžete!:confused:

Myslím, že im stačí vyplniť ELDP za mesiace 01-09/2006.
Gabi03
10.10.06,09:12
Nesúhlasím.
ELDP sa vypisuje zamestnancovi na jeho žiadosť pre potreby SP k priznaniu dôchodku kedykoľvek. :cool:

Súhlasím. :)
Ale z otázky nebolo jednoznačné, že pani je zamestnankyňa. Mne pripadalo, že to bola bývalá zamestnankyňa.
jankasm
10.10.06,09:15
Súhlasím. :)
Ale z otázky nebolo jednoznačné, že pani je zamestnankyňa. Mne pripadalo, že to bola bývalá zamestnankyňa.

Teraz keď som to prečítala, tak je možné, že je to naozaj bývalá zamestnankyňa.
V tom prípade jej treba vystaviť ELDP k dátumu, kedy ukončila PP.
Viera J.
10.10.06,14:17
Už som to asi zistila! Jedná sa o nášho terajšieho zamestnanca!Takže som to urobila tak:
Kedže všetko mi robí program (NORIS) ten mi automaticky urobil rok 2004 a 2005 a čo sa týka r.2006 ten urobil iba do septembra, lebo októbrové výplaty ešte neboli! Takže som vypočítala VZ za október (mzdu:počet prac.dní v októbri x počet prac. dní v októbri do toho 10.10. a potom som túto sumu pripočítala k tým 9 mesiacom, čo mi vyhodil NORIS - myslíte, že som to urobila správne?
Zoltán Kovács
10.10.06,14:46
Ten október si tam nemusela dávať, ale nič zlého si nespravila. Len na ELDP musí byť uveený dátum do 10.10.2006
Ivček
11.10.06,07:27
Zamestnancovi, ktorý sa narodil po r. 1984 sa ELDP nevypĺňa? V SP mi ho v roku 2004 vrátili. Na zadnej strane je napísané, že sa nevypĺňa len VZ počas vylúčených dôb a kal. dni vylúč. dôb.