Konkurz
10.10.06,11:18
Chcela by som poprosiť o radu, či mám ešte možnosť odpredať pohľadávku, keď som už ukončila živnosť k 31.7.2006. A ako to vysporiadam v paušálych výdavkoch. Ďakujem za každú radu.
Konkurz
14.10.06,08:13
Chcela by som poprosiť o radu, či mám ešte možnosť odpredať pohľadávku, keď som už ukončila živnosť k 31.7.2006. A ako to vysporiadam v paušálych výdavkoch. Ďakujem za každú radu.Prosím, nájde sa niekto, čo mi odpovie?
Melnick
14.10.06,08:59
Konkurz,zatiaľ si pozri toto:
http://www.porada.sk/t32689-predaj-pohladavky.html#post302932

vidíš ako dobre je posťažovať sa v téme: Ak sa cítiš zle......,teraz nemám moc času,ale určite sem ešte niečo napíšem,keď nie ja, tak niekto fundovanejší,ale je víkend ,vieš a aj rodiny si nás žiadajú.:)
Konkurz
14.10.06,09:11
Ďakujem za Tvoju pomoc.
Melnick
14.10.06,09:39
renča1
14.10.06,12:17
Chcela by som poprosiť o radu, či mám ešte možnosť odpredať pohľadávku, keď som už ukončila živnosť k 31.7.2006. A ako to vysporiadam v paušálych výdavkoch. Ďakujem za každú radu.


Ahoj, pohľadávku môžeš predať dňom kedy sa dohodneš s kupujúcim. V tvojom prípade by som ja osobne predala pohľad. len do 31.7.06, pretože si týmto dňom si ukončila živnosť. Musí byť spísaná zmluva, podpísaná z oboch strán a tam sa určí aj dátum ku ktorému dňu sa odpredá a to bud za 100% alebo ako sa dohodnete medzi sebou. Nezabudni v zmluve špecifikovať pohľadávku.

K paušál.výdavkom - priznám sa neviem čo máš namysli. Máš na mysli, ako vysporiadať túto pohľadávku v daň.priznaní ? a to pri vedení paušál.výdavkov v tomto roku?
Konkurz
16.12.06,07:50
Ahoj, pohľadávku môžeš predať dňom kedy sa dohodneš s kupujúcim. V tvojom prípade by som ja osobne predala pohľad. len do 31.7.06, pretože si týmto dňom si ukončila živnosť. Musí byť spísaná zmluva, podpísaná z oboch strán a tam sa určí aj dátum ku ktorému dňu sa odpredá a to bud za 100% alebo ako sa dohodnete medzi sebou. Nezabudni v zmluve špecifikovať pohľadávku.

K paušál.výdavkom - priznám sa neviem čo máš namysli. Máš na mysli, ako vysporiadať túto pohľadávku v daň.priznaní ? a to pri vedení paušál.výdavkov v tomto roku?Pri vedení paušálnych výdavkov a ukončení podnikania v tomto roku mám otázku. Ak som pohľadávku nepredala a je po lehote splatnosti, taktiež viem, že mi nebude asi uhradená, nemôžem si z nej odpočítať tie príslušné percentá?/ 50 % ak je pol roka po splatnosti a pod.?/ Dočítala som sa tu, že pre JÚ to neplatí. Takže keď zaplatím dane z takýchto pohľadávok, už sa mi nikdy korunky nevrátia? Platiť dane z toho, čo mi nikdy asi nezaplatia nie je veľmi spravodlivé.
Konkurz
17.12.06,08:38
Nikto mi neodpovie?.......
bryan
17.12.06,09:11
Pri vedení paušálnych výdavkov a ukončení podnikania v tomto roku mám otázku. Ak som pohľadávku nepredala a je po lehote splatnosti, taktiež viem, že mi nebude asi uhradená, nemôžem si z nej odpočítať tie príslušné percentá?/ 50 % ak je pol roka po splatnosti a pod.?/ Dočítala som sa tu, že pre JÚ to neplatí. Takže keď zaplatím dane z takýchto pohľadávok, už sa mi nikdy korunky nevrátia? Platiť dane z toho, čo mi nikdy asi nezaplatia nie je veľmi spravodlivé.

Toto som napisal chybne, aj ked sa mi to nezda fer, je to tak, ze po skonceni cinnosti FO-zivnost prechadzaju pohladavky do "zisku" a zdanuju sa. Takze som strelil capa, priznavam... P.S. Thanks to Danila

*** Toto je povodne znenie odpovede pred opravou prispevku, takze "dementujem" :) v casti o nezdaneni ***
v JU platis dane iba z toho, co mas prijate, nie co mas vyfakturovane...takze na daniach sa ti krivda neurobi.

zavriet firmu treba, az mas uspokojene svoje. druha vec je, ze ti to dlzia ako FO, kde sa aj po uzatvoreni zivnosti stale pozera z pohladu zakona na tu istu osobu, stale rucis za zivnost, za jej pripadne dlzoby, rovnako mas narok domahat sa zaplatenia pohladavky.

Podaj navrh na vydanie platobneho rozkazu, uz nie ako firma ale ako sukromna osoba, ktora je "nastupcom" ukoncenej zivnosti.
Platony rozkaz je vybaveny sudnym praovnikom spravida do 14 dni, zalovany ho musi prevziat. Ak ho neprevezme, bude vytycene pojednavanie. Ak sa jedna o vysoku sumu, skus poziadat sud o predbezne opatrenie na zadrzanie dispozicneho prava k nehnutelnosti a podobne.

Po nadobudnuti pravoplatnosti platobneho rozkazu alebo rozsudku sa obratis na exekutora, ktory musi dostat poverenie sudu, potom moze konat raznejsie.

Nezabudni si v platobnom rozkaze pozadovat urok z omeskania, pripadne zmluvnu pokutu ak bola dohodnuta.
*** END