marsell
10.10.06,12:48
Ahojte,
čisto teroretická otázka: ak mám dva pracovné pomery a som na PN, platí to pre obidvoch zamestnávateľov alebo môžem chodiť v jednom normálne do práce a v druhom som PN?
Gabi03
10.10.06,10:51
:D V jednom PN a v druhom do práce? :D :D :D
A čo dodržiavanie liečebného režimu?
Inak, keď si poistený z dvoch PP, máš nárok na náhradu príjmu aj nemocenské z dvoch poistení.
jankasm
10.10.06,10:53
Ahojte,
čisto teroretická otázka: ak mám dva pracovné pomery a som na PN, platí to pre obidvoch zamestnávateľov alebo môžem chodiť v jednom normálne do práce a v druhom som PN?

Žiadať vystaviť PN 2x a doručiť obidvom zamestnávateľom. Inak je to porušenie liečebného poriadku, ako je písané v predchádzajúcom príspevku. Ale je to na tebe.
Gabi03
10.10.06,10:56
mimotemy Ja som počula o lepšom prípade (dátumy si vymýšľam):
3. u prvého ZĽa išiel na PN
3. sa zamestnal u druhého ZĽa
10. ukončil PP u druhého ZĽa - neospravedlnená absencia
pričom 5. oznámil prvému, že 10. odchádza do zahraničia
následne 10. u prvého skončenie PP
zahraničná práca nevyšla a xel sa vrátiť k prvému
:D ja niekedy žasnem.
ajobs
10.10.06,11:02
V Národnom poistení č.9/2006 je v otázkach a odpovediach popísaný prípad, kedy SP nepriznala PN ani z jedného nemocenského poistenia pre poistenca, ktorý bol zamestnaný, ďalej chodil do zamestnania, ale bol aj dobrovoľne nemocensky poistený, a z tohto DNP chcel poberať nemocenské. Praktický lekár mu vystavil PN iba z DNP. Ak budem mať viac času, pripojím scan tohto dokumentu na Poradu.
Takže naozaj, byť PN iba z jedného NP a z iného nie je zrejme nekorektné, pretože poistenec by asi ťažko dodržiaval liečebný režim - ibaže by išlo o liečebný režim spojený s prácou.:eek: ;) :confused:
Zdeni
10.10.06,11:07
Ahojte,
čisto teroretická otázka: ak mám dva pracovné pomery a som na PN, platí to pre obidvoch zamestnávateľov alebo môžem chodiť v jednom normálne do práce a v druhom som PN?
mimotemy Len by ma tak zaujímalo, keby si mal tri PP. V jednom by si bol PN, v druhom by si chodil do práce a v treťom.......čo?:confused: Pol na pol?:D
ajobs
10.10.06,11:14
Inak, človek môže mať naozaj mnoho pracovných pomerov, pre optimalizáciu nemocenského je najlepšie, keď je ich 365 :eek: :)
Heni
15.11.06,13:29
Žiadať vystaviť PN 2x a doručiť obidvom zamestnávateľom. Inak je to porušenie liečebného poriadku, ako je písané v predchádzajúcom príspevku. Ale je to na tebe.

to znamená, že ak je niekto SZČO popri zamestnaní, mali by mu vystaviť dve PN-ky ?
rrrrr
15.11.06,17:41
A co v pripade 1 PPV - je PN a predchadzajuci PPV skoncil, je mozne ziadat nemocenske aj z 1 PPV a aj z ochrannej lehoty?
Jozef Mihál
15.11.06,18:16
Táto otázka má trápi už niekoľko rokov, podľa môjho názoru vyargumentovať je možné aj - aj:

- teda aj tvrdenie, že má nárok na dve nemocenské - jednu v ochrannej lehote zo zaniknutého poistenia a druhú z nového poistenia,

- a SP bude samozrejme tvrdiť, že vznikom nového poistenia zaniká ochranná lehota zo zaniknutého poistenia - v zákone však je len toto:

1. Ochranná lehota trvá (v zásade) 42 dní
2. Ochranná lehota zaniká, ak nezanikla skôr, dňom, od ktorého má poistenec nárok na výplatu starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku alebo invalidného dôchodku.

Nikde nie je ani slovo o tom, že by ochranná lehota mala zaniknúť automaticky vznikom nového poistenia. A samozrejme je tu klasický problém - keby aj mala zaniknúť - možno miešať hrušky s jablkami, teda povinné nem.poistenie zamestnanca - povinné nem.poistenie SZČO - dobrovoľné nem.poistenie?

Náš zákon to jednoducho nerieši.
nikulik
09.10.07,04:53
Ahojte poradaci, mame pracovníčku ktorá je u nas zamestnana na skráteny pracovný čas. Momentálne je od 01.10.2007 DPN. Pracovníčka mi doniesla PN ale len prefotenu na papieri. Nevenovala som tomu pozornosť, lebo som si myslela ze len jednemu ZĽ-ovi dáva PN-ku. Ale ako tak tu čitam tak aj mne by mala dať papier od lekára a aj ja by som to mala poslať do SP.
Čo teraz, ked na pracovníčku nemam tel. Mam len adresu. Mám jej poslat list v ktorom jej napisem ze aj mne musi doručiť od lekara PN?
mysimis
09.10.07,04:55
Skús ju písomne vyzvať, aby aj Tebe doručila originál PN-ky. List doporučujem zaslať doporučene.
nikulik
09.10.07,04:59
Kym mi to ale doruči to moze byt aj buduci tyzden. Nebude ma SP pokutovat, že to pošlem neskoro?
mysimis
09.10.07,05:00
Nie, nebude, veď prvých 10 dní platí zamestnávateľ.
nikulik
09.10.07,05:02
Ano ale to uz bude po 10.dni, pretoze PN jej začala 01.10., čiže od 11.by mala uz vyplacat SP.
mysimis
09.10.07,05:04
Nikulik, súhlasím s Tebou, ale keď odovzdáš PN v priebehu budúceho týždňa vôbec sa nič nestane. Ja som teraz odovzdávala PN zamestnanca, ktorý je chorý od júla a nemal kto doručiť z nemocnice z BA PN-ku.
nikulik
09.10.07,05:27
Ďakujem miška, už som napisala list, snaď ho pochopi a donesie mi ten papier.
mysimis
09.10.07,05:32
Ak nedonesie, nemôžeš jej zaplatiť PN-ku.
alohamercy
15.10.15,16:58
Ako postupovať v tomto prípade: zamestnec momentálne u nás čerpá dovolenku do konca týždňa, v pondelok končí prac.pomer. V druhom zamestnaní nastupuje na PN, je potrebné aby bola vystavená PN-ka aj pre nás?
ivka70
15.10.15,17:01
otazky sa nezadavaju do odpovdi inych otazok, zaloz si otazku