katka.hesskova
10.10.06,13:07
chcela by som sa spytat, co vsetko je potrebne urobit pri vypovedi v skusobnej dobe.
-zamestanec- zač. pracovať 01.08.2006 a vypoveď ma byť k 11.10.2006

1.DOVOLENKA
-ma narok na dovolenku za kazdych odprac. 22 dni na 1/12 - cize v tomto pripade sa bude brat 2 krat 1/12 co je 3,33 dna- mam to zaokruhlit na 3,5 dňa?
- priemerku an dovolenku mam robiť z pravdepodobnej mzdy??? Ak mal min. mzdu, tak musim teraz pocitat aj tak zo 7600sk, alebo sa mylim?
2. ODHLASKY
-do SP, ZP, vyplniť ELDP
3.Vykazy
-budem posielat vykazy do SP a ZP so sumou, ktora vide za dni v októbri teraz alebo az na zač dalsieho mesiaca?
3. ZAMESTNANCOVI
- dat potvrdenie o zdanitelnej mzde
-zápočtový list (tu uvádzam iba mesiace ktore bol u nas, alebo ak nam dal započet aj z predch. zamestnania, uvediem tu sučet rokov???)

Prosim poradte, je to dost surne...
azuz
10.10.06,11:19
1.DOVOLENKA
-ma narok na dovolenku za kazdych odprac. 22 dni na 1/12 - cize v tomto pripade sa bude brat 2 krat 1/12 co je 3,33 dna- mam to zaokruhlit na 3,5 dňa? ÁNO
- priemerku an dovolenku mam robiť z pravdepodobnej mzdy??? Ak mal min. mzdu, tak musim teraz pocitat aj tak zo 7600sk, alebo sa mylim? Áno, priemer nesmie byť nižší ako minimálna mzda.
2. ODHLASKY
-do SP, ZP, vyplniť ELDP Áno
3.Vykazy
-budem posielat vykazy do SP a ZP so sumou, ktora vide za dni v októbri teraz alebo az na zač dalsieho mesiaca? Výkazy pošleš po spracovaní všetkých miezd za 10/2006
3. ZAMESTNANCOVI
- dat potvrdenie o zdanitelnej mzde Áno
-zápočtový list (tu uvádzam iba mesiace ktore bol u nas, alebo ak nam dal započet aj z predch. zamestnania, uvediem tu sučet rokov??? Ak máš Zápočet od predchádzajúcich zamestnávateľov, tak údaje napočítaš. Ak nie, uvedieš len dobu odpracovanú u vás.
danusi
10.10.06,11:21
Dovolenka je vypočítaná správne 3,5 dňa. Priemer by som urobila z doposiaľ dosiahnutého príjmu, alebo pravdepodobného, t.j. by som spočítala všetky tieto 3 mesiace a vydelila počtom odporacovaných dní. Pozor, dovolenka (mzda ani dni) sa tam nepočíta. Vystavenie dokladov píšeš správne. ELDZ vypíšeš, až keď budeš vedieť mzdu za všetky mesiace. Potvrdenie o príjme tiež vystavíš až potom, keď mu bude výplata vyplatená. Zápočet rokov môžeš hned.
Gabi03
10.10.06,11:22
By som doplnila.
Zápočet ak načítaš, tie staré by si si mala nechať, a v súčte vydáš svoj originál
Ostatní: správne?
katka.hesskova
10.10.06,11:36
super, cize by to malo byt vsetko...
este by som sa chcela spytat, kde najdem najnovsie tlaciva - zapoctovy list a potvrdenie o zdan. mzde.
eva123456
10.10.06,11:46
Som na invalidnom dôchodku ale som pracovala teraz mi chce dať výpoved má tam zamestnaných len invalidov na ktorých zobrala príspevky chcela by som vedieť ako dlho nás má zamestnávať. A podľa akeho paragrafu ma môže prepustiť a či mám nárok na odstupné pracovala som u nej 1 rok. A či mám nárok na podporu ked predtým som nebola evidovaná na úrade práce z dôvodu že som bola a celom invalidnom dôchodku. Podotýkam že má chce prepustiť pretože som nechcela isť na PN.
katka.hesskova
10.10.06,11:55
By som doplnila.
Zápočet ak načítaš, tie staré by si si mala nechať, a v súčte vydáš svoj originál
Ostatní: správne?

Moc tomu nerozumiem.
chápe sa to tak, že ak načítavam roky, zápočtový list z predch. zamestnania zamestnanca si nechám a vydám originál, kde je súčet dní.
ano?

Možem ešte raz otazocku, kde najdem najnovsie tlaciva- zapoctovy list + potvrdenie o zdanit.mzde.???
Gabi03
10.10.06,12:08
Moc tomu nerozumiem.
chápe sa to tak, že ak načítavam roky, zápočtový list z predch. zamestnania zamestnanca si nechám a vydám originál, kde je súčet dní.
ano?

Možem ešte raz otazocku, kde najdem najnovsie tlaciva- zapoctovy list + potvrdenie o zdanit.mzde.???

Áno. Inak by mal dva dokumenty o rovnakom období. Ja už praktizujem tak, že pri nástupe si síce vypýtam predchádzajúce zápočty (najmä kvôli výmery dovolenky), ale pri výstupe im tieto vrátim a vystavím nový za obdobie iba u nás zamestnaného. A zo všetkých si spravým kópie.
Ak robíš v programe mzdy, mal by ti aj tieto tlačivá spraviť. Inak skús pozrieť na nete, ale určite ich predávajú bežne v obchodoch s kancelárskym tovarom.