zuzka100
10.10.06,15:08
Ahojte,
som asistentkou konatela, ktory chodi kazdy tyzden na 2-3 dni na tuzemsku pracovnu cestu. Jeden den sa vzdy zastavi, hodi na stol blocky a ja ich pripravim uctovnicke. Najnovsie mi hodil na stol knihu jazd - prazdnu, bez datumov, bez cerpania, bez tras, navyse za 8 mesiac a ze mu ju mam urobit. Bojim sa, ze ked mu poviem, nech mi da aspon trasy, tak povie, ze by som si s tym mala poradit sama, ze na to skratka nema cas. Mohla by som to sice aj najako napasovat, ale potom je tu zas problem, ze danovaci by mohli kontrolovat datumy a miesta z knihy jazd s datumami a miestami nakupov na blockoch. Co mam robit??? A este jedna vec ohladom cestovneho prikazu. Musim ku cestaku pripinat blocky za ubytovanie. Potom by to slo asi na 512 vratane DPH vsak??? Mozem na ne vystavit osobitny VPD a uplatnit si DPH??? Musi sa datum a miesto z knihy jazd stotoznovat s cestakmi???? Pomoooooooooooc!!!!! Co mi je povinny tento moj konatel predlozit, aby som mu mohla urobit knihu jazd a cestak???
ata111
10.10.06,13:20
Jednoznačne sa kniha jázd musí zhodovať s cesťákmi, v tom prípade, pokiaľ sa prac. cesta vykonávala daným vozidlom. Odporúčam pre zjednodušenie, keďže šéfovi nemožno povedať v takomto prípade nie, urobiť si osnovu miest tankovania za každý mesiac. Mala by si vedieť, či jazdil aj na súkromné účely. Podľa tohto mesačného rozúčtovania by si mala každý mesiac napasovať trasy /so zohľadnením aktivít v oblasti vášho podnikania/. Ak to nerobil priebežne, tak iné východisko nevidím. Z ubytovania´nájdeš na PORADE samostatné linky- pozri si to trochu.
Keďže účtovníčka určite sleduje spotrebu PHM na dané vozidlo, z tohto údaja si vyrátaj odjazdené kilometre, odrátaj súkromné jazdy a píš a píš...