evita
10.10.06,22:39
Neviem, či správne píšem do pravej témy, ale mám menší problém nad ktorým si týždne lámem hlavu. Môj milovaný ide mať za 3 týždne 50- tku a ja neviem čo vymyslieť okrem oslavy. Chcela by som mu dať nejaký darček, na ktorý keď sa pozrie, bude si pamätať, že to bolo "vtedy". Len nie pohár s 50 - tkou, kryštál, keramiku....Ideme na jar stavať dom, takže nechcem nič zbytočné a čo sa nám do domu "šikne" to ešte neviem, to sa bude kupovať až potom. Klenoty nenosí (nechce ich), všetko má, na dovolenke sme každý rok, dúfam, že šťastný je ( aspoň sa tak tvári), zdravie ako 15 - ročný...... no mňa nič nenapadá. Prosím poraďte, termín sa blíži a ja nemám v hlave ani nápad:confused::confused::confused:.Vopred ďakujem za každý nápad.
Melnick
10.10.06,20:59
Neviem, či správne píšem do pravej témy, ale mám menší problém nad ktorým si týždne lámem hlavu. Môj milovaný ide mať za 3 týždne 50- tku a ja neviem čo vymyslieť okrem oslavy. Chcela by som mu dať nejaký darček, na ktorý keď sa pozrie, bude si pamätať, že to bolo "vtedy". Len nie pohár s 50 - tkou, kryštál, keramiku....Ideme na jar stavať dom, takže nechcem nič zbytočné a čo sa nám do domu "šikne" to ešte neviem, to sa bude kupovať až potom. Klenoty nenosí (nechce ich), všetko má, na dovolenke sme každý rok, dúfam, že šťastný je ( aspoň sa tak tvári), zdravie ako 15 - ročný...... no mňa nič nenapadá. Prosím poraďte, termín sa blíži a ja nemám v hlave ani nápad:confused::confused::confused:.Vopred ďakujem za každý nápad.
Evita,kúp mu sadu kľúčov,skrutkovačov atď je toho tam veľa a využije aj pri stavbe.:) :) :) Len,aby si ho skôr nerozčúlila ,ako potešila.
Ináč najčastejšie využívaným darčekom sú náramkové hodiny-predstav si ako často na ne musí pozrieť. A do tretice. V DK je výstava ak.maliarov manželov K. v Galérii - skús pozrieť či by sa Ti nehodilo niečo do nového domu.:) :) :)
KEJKA
11.10.06,03:07
... a ja som od kolegovcov na výročie dostala sadu ku krbu, akurát sme prestavovali,....a potešilo.
Jara
11.10.06,05:36
A čo tak spoločne strávené nejaké kultúrne podujatie. Divadlo, muzikál ap. podľa vkusu a potom spoločne niekde posedieť a zatančiť si. Len tak vo dvojici a trošku pospomínať... :p
DanielaSL
11.10.06,05:40
A čo tak stráviť spolu týždeň alebo aspoň predĺžený víkend niekde v zahraničí...kúpeloch na relaxačnom pobyte , alebo horskej chate ...jednoducho urobiť si medový týždeň po rokoch? Aj fotografie mu to budú pripomínať.
Tweety
11.10.06,06:05
Neviem, či správne píšem do pravej témy, ale mám menší problém nad ktorým si týždne lámem hlavu. Môj milovaný ide mať za 3 týždne 50- tku a ja neviem čo vymyslieť okrem oslavy. Chcela by som mu dať nejaký darček, na ktorý keď sa pozrie, bude si pamätať, že to bolo "vtedy". Len nie pohár s 50 - tkou, kryštál, keramiku....Ideme na jar stavať dom, takže nechcem nič zbytočné a čo sa nám do domu "šikne" to ešte neviem, to sa bude kupovať až potom. Klenoty nenosí (nechce ich), všetko má, na dovolenke sme každý rok, dúfam, že šťastný je ( aspoň sa tak tvári), zdravie ako 15 - ročný...... no mňa nič nenapadá. Prosím poraďte, termín sa blíži a ja nemám v hlave ani nápad:confused::confused::confused:.Vopred ďakujem za každý nápad.
A čo tak porozmýšlať nad jeho záľubami a uspokojiť ho darčekom , napr. vybavenie rybára, kutila, športovca, atak..
Simonab
11.10.06,11:01
No keby som skúsila rozmýšľať ako chlap, :D asi by som chcela aby si moja polovička kúpila nejaké sexi spodné prádlo, alebo nejakú erotickú pomôcku. A to by si určite manžel vždy spomenul kedy to dostal.;) Hlavne vtedy keď by bola odložená niekde hlboko v šuplíku.:D A on by s ľútosťou spomínal, aha toto som dostal keď mi bolo 50, vyskúšame možno keď budem mať raz toľko.:D ;) :p
Ale vážne s tými kľúčmi by som to neskúšala. Skôr to kultúrne podujatie, prípadne romantická večera ( v sexi spodnom prádle:D ), ten kúpeľný pobyt tiež nie je na zahodenie, ale aspoň týždenný.;)
evita
11.10.06,19:06
No milí poraďáci, až teraz som sa dostala k porade a čítam, čítam a musím konštatovať, že veľmi pekne ďakujem za všetky tie vyššie uvedené rady, ale neviem, neviem....Hodinky na ruke nemá rád, asi dvoje ležia ani neviem kde, na dovolenke sme boli v lete vkuse 3 týždnev zahraničí v niekoľkých krajinách a len sami dvaja, na výlety a kultúrne podujatia chodíme priebežne počas víkendov a keď si chceme "zaspomínať" máme na to jeden krásny útulný penzión v Zakopanom, v Poľsku, kde sem tam si urobíme predĺžený víkend aj s kultúrnym podujatím a výletom do Poľských Tatier a tiež iba sami dvaja. No a kutil a technický typ som skôr ja ako on. Môj drahý tak navariť, napiecť a motať sa po nákupných centrách vydrží celé hodiny. Viem, máme to trošku prehodené, ale vyhovuje to obom. Čiže keď náhodou púšťa vodovodná batéria, tak som to ja kto sa postará o kúpu novej a jej inštaláciu. No nechcem povedať, že by som všetky uvedené rady odmietla, popremýšľam a uvidím, ale ak máte ešte nejaké nápady, píšte a píšte. Ocením každý dobrý nápad. :):):)
Danila
11.10.06,19:14
No milí poraďáci, až teraz som sa dostala k porade a čítam, čítam a musím konštatovať, že veľmi pekne ďakujem za všetky tie vyššie uvedené rady, ale neviem, neviem....Hodinky na ruke nemá rád, asi dvoje ležia ani neviem kde, na dovolenke sme boli v lete vkuse 3 týždnev zahraničí v niekoľkých krajinách a len sami dvaja, na výlety a kultúrne podujatia chodíme priebežne počas víkendov a keď si chceme "zaspomínať" máme na to jeden krásny útulný penzión v Zakopanom, v Poľsku, kde sem tam si urobíme predĺžený víkend aj s kultúrnym podujatím a výletom do Poľských Tatier a tiež iba sami dvaja. No a kutil a technický typ som skôr ja ako on. Môj drahý tak navariť, napiecť a motať sa po nákupných centrách vydrží celé hodiny. Viem, máme to trošku prehodené, ale vyhovuje to obom. Čiže keď náhodou púšťa vodovodná batéria, tak som to ja kto sa postará o kúpu novej a jej inštaláciu. No nechcem povedať, že by som všetky uvedené rady odmietla, popremýšľam a uvidím, ale ak máte ešte nejaké nápady, píšte a píšte. Ocením každý dobrý nápad. :):):)Menej je niekedy viac. Možno práve to "zaspomínanie" v Zakopanom by rád zopakoval. A keď je to 50 - ka, aj dvakrát. Želám mu všetko, všetko dobré.
evita
11.10.06,20:17
Ďakujem za blahoželanie za môjho milého, ale už som dostala ten správny nápad. Bude to: "SNEŽNÁ FRÉZA", tá sa okolo domu v zime a za oravských snehových podmienok zíde vždy. A na tento rok hlásia tuhú zimu, no dúfam, že toho snehu bude dosť. Táto práca ho bude "zaručene baviť", na to dám krk.;););)
ayya
11.10.06,21:38
jeeeej - pekna tema :)

ako som to citala, tak mi napadli tri "oslie mosty" ...

1. davna prihoda: manzel chcel potesit manzelku, tiez premyslal aky darcek jej kupi k narodeninam. Potom si uvedomil, ze ona sa stale snazi schudnut, robi vselijake diety ... tak ho napadlo, ze jej kupi osobnu vahu. ...urobil to v najlepsej voli potesit ju, :o lenze: ona sa strasne urazila, lebo si myslela, ze je pre neho "tucna", hoci on s jej odtucnovackami nikdy v dusi nesuhlasil. ;)

2. skuste rychlo vymenovat tri veci, ktore by vasho draheho nahnevali ... to je lahke, ze? :p a teraz skuste tri veci, ktore by ho potesili ... ;) to uz take lahke obycajne nie je ...;) hmm... castejsie vieme, ako nasich drahych vytocit, menej casto vieme, ako potesit ...

3. moj manzel dostal na patdesiatku steniatko - viem, ze to velka zmena zivota mat doma psika, ja by som si take nieco bez pripravy a upozornenia ako "prekvapenie" netrufla, ale trufla si dcera - a ! naozaj to bol najnadhernejsi darcek, ktory manzel na narodeniny v ten rok dostal :D

--------------
prosim, nerobte z tohoto mojho premyslania nejake konkretne zavery, iba som citila take nutkanie to sem napisat
--------------

dobru noc vsetkym prajem :)
kalkulka
12.10.06,04:09
Tak mu kúp nejakú super vec do kuchyne, o ktorej vieš, že mu bude pomocníkom pri jeho kulinárskom umení. Ale musí to byť niečo super. Trebárs super hrniec, super mixer, robot a pod. Porozmýšľaj dobre, podľa toho, čo by sa mu zišlo a uľahčilo prácu v kuchyni. Keď je to jeho koníček, tak by sa mal potešiť.
Barbora.B
12.10.06,04:33
No tak v takomto prípade sa veľmi ťažko radí, ale skúsim aj ja. Čo tak už spomínaný kúpeľný pobyt (na výlety, kultúrne podujatia, či dovolenky chodíte) na regeneráciu síl, pekne vo dvojici? No a k tomu nejaké blahoželanie, veľké, kde sa môže človek rozpísať aspoň ako na A4 - no a tam by ste mu napísali vlastnými slovami, čo pre Vás znamená, že ho máte rada, prípadne niečo iné, osobné, na čo bude spomínať.
ondrejvla
12.10.06,04:51
No milí poraďáci, až teraz som sa dostala k porade a čítam, čítam a musím konštatovať, že veľmi pekne ďakujem za všetky tie vyššie uvedené rady, ale neviem, neviem....Hodinky na ruke nemá rád, asi dvoje ležia ani neviem kde, na dovolenke sme boli v lete vkuse 3 týždnev zahraničí v niekoľkých krajinách a len sami dvaja, na výlety a kultúrne podujatia chodíme priebežne počas víkendov a keď si chceme "zaspomínať" máme na to jeden krásny útulný penzión v Zakopanom, v Poľsku, kde sem tam si urobíme predĺžený víkend aj s kultúrnym podujatím a výletom do Poľských Tatier a tiež iba sami dvaja. No a kutil a technický typ som skôr ja ako on. Môj drahý tak navariť, napiecť a motať sa po nákupných centrách vydrží celé hodiny. Viem, máme to trošku prehodené, ale vyhovuje to obom. Čiže keď náhodou púšťa vodovodná batéria, tak som to ja kto sa postará o kúpu novej a jej inštaláciu. No nechcem povedať, že by som všetky uvedené rady odmietla, popremýšľam a uvidím, ale ak máte ešte nejaké nápady, píšte a píšte. Ocením každý dobrý nápad. :):):)

Milá Evita,
na základe toho, že píšeš, že tvoj manžel je domáci kutil, motá sa skôr pri kuchyni, určite teda aj rád robieva, resp. varieva rôzne špeciality. Čo keby si mu za asistencie vopred zohratej skupiny ľudí pripravila zabíjačku so všetkým, čo k tomu patrí? Tzn. - kúpiť prasiatko ( a hoci mu dať aj veľkú mašľu ), vyobliekať mäsiara, pripraviť dvor a pomocníkov... Možno by našiel svoju realizáciu no a pri stavbe domu sa mäsko z mrazničky ( ak pri toľkých pomocníkoch zvýši!) vždy zíde. A k tomu manželka, ktorá ho ľúbi so sladkým želaním ešte dlhých rokov života no a samozrejme aj milovania...?
ormika
12.10.06,05:22
Ahojte, takže ktej "50": známa kúpila, síce k 40, manželovi zoskok z lietadla padákom a poukážku na pobyt v kryokomore. Videla som CD zo zoskoku a vyzeralo to a vraj aj to bolo super! Zážitok na celý život. Môj otec mal teraz 60 a potom napíšem do mojej témy "Otec má 60" čo všetko dostal. Takže pri výbere darčeka som narazila napr. na meteostanicu, ktorá je riadená rádiovým signálom, je tam čas, tlak, teplota vonku, teplota vnútri a ešte niečo, ale to som si nezapamätala. Cenová relácia od 700-3000 Sk. Tiež pekný darček do nového domčeka, miesta na meteostanicu tam bude dosť.
Tweety
12.10.06,05:24
Ahojte, takže ktej "50": známa kúpila, síce k 40, manželovi zoskok z lietadla padákom a poukážku na pobyt v kryokomore. Videla som CD zo zoskoku a vyzeralo to a vraj aj to bolo super! Zážitok na celý život. Môj otec mal teraz 60 a potom napíšem do mojej témy "Otec má 60" čo všetko dostal. Takže pri výbere darčeka som narazila napr. na meteostanicu, ktorá je riadená rádiovým signálom, je tam čas, tlak, teplota vonku, teplota vnútri a ešte niečo, ale to som si nezapamätala. Cenová relácia od 700-3000 Sk. Tiež pekný darček do nového domčeka, miesta na meteostanicu tam bude dosť.No ten zoskok padákom, dostala aj moja polovička od kamarátov.:p
ormika
12.10.06,05:24
A ešte: ak je manžel taký kuchynský kutil, určite by som mu kúpila domácu pekáreň. Tomu by sa napr. potešil aj môj otec na 60. Jedla som chlebík z tejto pekárne a je veľmi chutný. Túto pekárničku ideme spolu so sestrou kúpiť rodičom na vianoce.
Gabi03
12.10.06,05:33
No mňa napadla úplne obyčajná vec, ale nebola tu spomínaná. Čo tak oslavu v kruhu ľudí, ktorých má rád, si cení, obdivuje a iné kritériá. Možno oslava bude tak či tak, tak ju skúste trochu obvzláštniť niečim.
Ma to napadlo iba preto, lebo otec pred pár rokmi oslavoval 50-tku. A rodičia nemajú zrejme na každý rok na dovolenku ani iné výhody, tak sme rozmýšľali nad vhodným darčekom za celú rodinu. Bol tam výlet spolu s mamou, 500 l sud na víno!, a ja neviem čo ešte, ale nakoniec sa rozhodlo, že peniaze sa dajú na oslavu v kruhu menej širšej rodiny. Hoci otec nie je ktovieaký spoločenský typ, potešil sa ľuďom, ktorí prišli len kvôli nemu.
evita
12.10.06,05:51
Ako to tu tak čítam, tak sú tu samé dobré rady, len keby.....Moja milovaná polovička papala bravčové alebo hovädzie mäsko, tak by tá zabíjačka padla vhod (musím dodať, že celá naša rodinka papá iba hydinu a ryby, čo sa mäsa týka), padákom skákal už niekoľko krát a nahováral ma na to celé leto, ale ja som zbabelec, skočili sme si preto spolu jumping vo Vysokých Tatrách z mostíka, hrnce, kuchynské roboty a všelijaké kuchynské uľahčovače používa a sám si ich aj kupuje. A ešte jedna vec: už 2 roky túži po tom, že bude chovať soba:D. Obľúbil si takého pekného sivobieleho práve v tom Zakopanom, kde ich vystavujú na námestí a od vtedy ho chce. Lenže ja som si myslela, že je to ľahké zohnať, ale som sa zmýlila. Tak sme sa s jeho kamarátmi dohodli, že oni malého sobíka nejako zoženú. Som zvedavá, či sa im to podarí . Budeme mať veľkú záhradu, tak sobíkovi bude dobre. A dcéra je tiež zaťažená na zvieratá, tak budú mať čo robiť. A k tej oslave, tá samozrejme bude a až 2 krát, raz len v kruhu rodiny a samozrejme druhý krát s kámošmi. Ďakujem všetkým poraďákom za skvelé rady. :):):)
DanielaSL
14.10.06,11:28
Neviem, či správne píšem do pravej témy, ale mám menší problém nad ktorým si týždne lámem hlavu. Môj milovaný ide mať za 3 týždne 50- tku a ja neviem čo vymyslieť okrem oslavy. Chcela by som mu dať nejaký darček, na ktorý keď sa pozrie, bude si pamätať, že to bolo "vtedy". Len nie pohár s 50 - tkou, kryštál, keramiku....Ideme na jar stavať dom, takže nechcem nič zbytočné a čo sa nám do domu "šikne" to ešte neviem, to sa bude kupovať až potom. Klenoty nenosí (nechce ich), všetko má, na dovolenke sme každý rok, dúfam, že šťastný je ( aspoň sa tak tvári), zdravie ako 15 - ročný...... no mňa nič nenapadá. Prosím poraďte, termín sa blíži a ja nemám v hlave ani nápad:confused::confused::confused:.Vopred ďakujem za každý nápad.

mimotemy skutočne si sa nesprávne zaradila...toto je téma na gratulácie poraďákom.
Heni
14.10.06,13:59
evita, mám tip na darček:
hojdacie kreslo :)
evita
15.10.06,20:09
Aj to som už v obchodoch obzerala, ale to príde na rad až keď bude dom. Už som sa rozhodla pre motorovú kosačku, ale ináč veľká vďaka za všetky rady všetkým.;)
kukučka
16.10.06,19:21
padákom skákal už niekoľko krát a nahováral ma na to celé leto, ale ja som zbabelec, skočili sme si preto spolu jumping vo Vysokých Tatrách z mostíka :):):)

A čo tak spoločne na vyhliadkový let z Popradu? Tatry sú teraz prekrásne.
mlyn16
09.02.07,11:42
Milí moji kolegovia a kolegyne, nepoznáte nejaký vtipnú, môže byť aj šťavňatejšiu, gratuláciu k päťdesiatke pána?
ALDA
09.02.07,12:14
Natka
09.02.07,12:37
No milí poraďáci, až teraz som sa dostala k porade a čítam, čítam a musím konštatovať, že veľmi pekne ďakujem za všetky tie vyššie uvedené rady, ale neviem, neviem....Hodinky na ruke nemá rád, asi dvoje ležia ani neviem kde, na dovolenke sme boli v lete vkuse 3 týždnev zahraničí v niekoľkých krajinách a len sami dvaja, na výlety a kultúrne podujatia chodíme priebežne počas víkendov a keď si chceme "zaspomínať" máme na to jeden krásny útulný penzión v Zakopanom, v Poľsku, kde sem tam si urobíme predĺžený víkend aj s kultúrnym podujatím a výletom do Poľských Tatier a tiež iba sami dvaja. No a kutil a technický typ som skôr ja ako on. Môj drahý tak navariť, napiecť a motať sa po nákupných centrách vydrží celé hodiny. Viem, máme to trošku prehodené, ale vyhovuje to obom. Čiže keď náhodou púšťa vodovodná batéria, tak som to ja kto sa postará o kúpu novej a jej inštaláciu. No nechcem povedať, že by som všetky uvedené rady odmietla, popremýšľam a uvidím, ale ak máte ešte nejaké nápady, píšte a píšte. Ocením každý dobrý nápad. :):):)Je radosť čítať Váš príspevok, že super chlapi ešte existujú, vážte si to...;)
1sved1
17.02.08,10:15
Ahoj Evita je to dosť ložite urobiť niekomu radosť a nesklamať darčekom ako som čital tvoj Manžel ma zdravie ako 15 ročný tak ma napadlo... neviem sice ako je na tom zo strachom z vyšky a tak keby si mu skusila zohnať tandemový zoskok padakom... na to by iste nezabudol..
VladoaKatka
17.02.08,10:37
Ahoj Evita je to dosť ložite urobiť niekomu radosť a nesklamať darčekom ako som čital tvoj Manžel ma zdravie ako 15 ročný tak ma napadlo... neviem sice ako je na tom zo strachom z vyšky a tak keby si mu skusila zohnať tandemový zoskok padakom... na to by iste nezabudol..

VÍTAJ NA PORADE.:)

P.S.: Evita a jej manžel už majú oslavu za sebou a môžno už aj bývajú v novom dome.:---:)
evita
18.02.08,08:31
VladoKatka má pravdu. Oslava prebehla ešte v r. 2006 v novembri. Nakoniec som mu kúpila motorovú kosačku so samochodným pohonom do novej záhrady a od kámošov dostal zájazd na Azorské ostovy, tak si to tam chlapci boli užiť. A v novom dome už bývame od vianoc 2007. Ale ďakujem za rady, na ten padák ma manžel nahovára už dlhšie, lebo zatiaľ sme skočili len zo skokanského mostíka vo Vysokých Tatrách - jammping - 63 m výška a sem tam si urobíme nejaký vyhliadkový let vrtulníkom. ináč môj drahý sa výšok nebojí, veď bol horolezcom. ;)
Evanka
18.02.08,09:04
mimotemy skutočne si sa nesprávne zaradila...toto je téma na gratulácie poraďákom.
Nevadí, zagratulujeme evitinmu manželovi. Zdá sa, že si si svoju "polovičku" vybrala správne. Je to takmer ideálny manžel. Prajeme mu všetko najlepšie, aby mu dobré zdravíčko vydržalo čo najdlhšie a aby sa tešil zo svojej milovanej manželky.
evita, ja si myslím, že darček by mal byť osobný a nie spoločná vec, ktorú si aj tak možno kúpite....ale pri stavaní domu, do ktorého ste sa pustili, je asi aj to "prípustné".
evita a čo takto ročná permanentka na masáže k nejakej peknej masérke (ak si žiarlivá, nemusí byť pekná, alebo to môže byť aj masér). Po práci na stavbe sa mu to hodí. Dnes má v päťdesiatke takmer každý chrbticu nanič.
Evanka
18.02.08,09:05
Jeeeemine, ono to už bolo, písala som po funuse. Tak aspoň dodatočne všetko naj....
evita
18.02.08,13:55
No tá kosačka síce vyzerá ako spoločná vec, ale drahý o nej sníval už dávno: "Až raz budeme mať dom, tak sa najviac teším ako si budem vlastný trávnik kosiť vlastnou kosačkou", to spomínal neustále. A keďže nie je technický typ, kosačku som poskladala z krabice, dala do nej patričné "náplne" a prvé dva razy som pokosila záhradu sama, lebo bol akurát jeho čas alergie a potom si to vyskúšal sám. No ako malé dieťa sa tešil a odvtedy mám pokoj s kosením záhrady - stalo sa to jeho príjemným a vysnívaným relaxom. No a tú masáž? Nestačí keď mu masáž aplikujem ja osobne v našej novej obrovskej vani? A všetkého moc škodí. masérka bude, keď už ja nebudem vládať!?;)