markovrabec
10.10.06,23:12
Ahojte Poradaci. Dufam ze som na spravnej adrese a prosim Vas o pomoc a radu.
Dostal som rozhodnutie o exekucii z dovodu nezaplatenej pokuty dopr. policajtom. Dopravny priestupok so urobil 22.3.2004. Je mozne vymahat tuto pokutu po tak dlhom case formou exekucie aj ked bola vydana amnestia prezidentom republiky 18.juna 2004? Zda sa mi to trosku pritiahnute za vlasy.Lebo pokutu som mozno aj vyplatil ale pochopitelne ustrizok zo seku nemam a...tak sa vlastne ani neviem branit. Prosim ak ma niekto moznost poradit vopred dakujem.
Orim
18.10.06,20:23
asi ano + úroky. Zrejme to malo byť zaplatené ešte pred amnestiou prezidenta. Rozhodnutie o pokute a platení bolo vydané a ty si nezaplatil tak vymáhajú. Amnestia teraz nič nerieši. Ak by prišla ešte pred rozhodnutím o platení to by bolo iné.
Je to len môj neodborný pohľad. :)
monikavk
19.10.06,16:16
ano, nedovolas sa ak nemas blocek ale pozri si koko sú poplatky exekutorovi a porovnaj s inymi ExU lebo podaktorí si lúbia dat aj trojnásobné ...:o
Ivča
25.10.06,05:46
Chcela by som pomôcť jednej známej, tak tlmočím jej otázku:
Exekúcia (nie prednostná), jej čistá mzda je 7400 Sk, ona a manžel odrátať nepostihnuteľné časti, deti sú zaopatrené, koľko jej môže zrážať.
Ak by ste poskytli výpočet, boli by sme veľmi povďačné.
Zita4
25.10.06,05:52
Chcela by som pomôcť jednej známej, tak tlmočím jej otázku:
Exekúcia (nie prednostná), jej čistá mzda je 7400 Sk, ona a manžel odrátať nepostihnuteľné časti, deti sú zaopatrené, koľko jej môže zrážať.
Ak by ste poskytli výpočet, boli by sme veľmi povďačné.
Tu máš kalkulačku v exceli, kde si to len vložíš a máš to vyrátané. http://www.porada.sk/t26710-vykony-rozhodnutia--zraky-zo-mzdy.html
Mne to vyšlo 1055 Sk pri jednej vyživovanej osobe. :)
Viera.M.
06.11.06,19:47
Ahojte Poradaci. Dufam ze som na spravnej adrese a prosim Vas o pomoc a radu.
Dostal som rozhodnutie o exekucii z dovodu nezaplatenej pokuty dopr. policajtom. Dopravny priestupok so urobil 22.3.2004. Je mozne vymahat tuto pokutu po tak dlhom case formou exekucie aj ked bola vydana amnestia prezidentom republiky 18.juna 2004? Zda sa mi to trosku pritiahnute za vlasy.Lebo pokutu som mozno aj vyplatil ale pochopitelne ustrizok zo seku nemam a...tak sa vlastne ani neviem branit. Prosim ak ma niekto moznost poradit vopred dakujem.
Ahoj a pekný večer prajem. Áno, túto pokutu je zákonom povolené vymáhať, lebo nie je premlčaná a nevzťahuje sa na ňu amnestia prezidenta. Ak si pokutu aj možno zaplatil a nemáš doklad, bohužial, máš teda smolu, lebo dokazovanie je v tomto prípade na Tebe. T.j. dokázať, že pokutu si zaplatil.
Nie, nevieš sa brániť a skutočne Ti neostáva nič iné len to zaplatiť, príp. sa s exekútorom dohodnúť písomnou dohodou na splátkach.
Muška
06.11.06,19:53
mimotemy

Marko - zadal si to do témy HOBY. Tak ja len dúfam, že exekúcie - nie je Tvojim hoby.
halaszova
09.11.06,16:50
Tu máš kalkulačku v exceli, kde si to len vložíš a máš to vyrátané. http://www.porada.sk/t26710-vykony-rozhodnutia--zraky-zo-mzdy.html
Mne to vyšlo 1055 Sk pri jednej vyživovanej osobe. :)

Milá Zitka, uviedla si dva vzorce na výpočet pri výk.rozd. Jeden pri výživnom a druhý pre výkon rozhodnutia. Ja mám zamestnanca ženatý, manželka, 1 dieťa. Zrážam výživné na dieťa z predch. manželstva 2000,-. Plus má dve exe. každú z jednej tretiny, každá zhruba vo výške 20 000,- . Najnovšie spôsobil škodu organizácii. Jeho čistý príjem je napr. 16800,-. Ako zrážať výživné a exekúcie. Mám šancu na nejakú korunku aj pre organizáciu? Ďakujem!
jofo86
16.06.09,12:29
Dobrý deň prajem všetkým.
Mam podobny problem. V roku 2006 som dostal pokutu za dopravny priestupok. Bolo to 1000 Sk. Nezaplatil som to, uz ani neviem preco. Dnes som volal na policiu a oni to uz poslali exekutorovi. Domov mi este nic neprislo.
V dobe toho priestkupku som bol po maturite, bolo to v auguste. Teraz studujem na VS.
Chcem sa spytat aku najvyssiu sumu mi moze poslat exekutor a ci sa nejak prihliada na to, ze som student a pod.

Vopred Vam pekne dakujem

Jozef
Chobot
16.06.09,12:38
Dobrý deň prajem všetkým.
Mam podobny problem. V roku 2006 som dostal pokutu za dopravny priestupok. Bolo to 1000 Sk. Nezaplatil som to, uz ani neviem preco. Dnes som volal na policiu a oni to uz poslali exekutorovi. Domov mi este nic neprislo.
V dobe toho priestkupku som bol po maturite, bolo to v auguste. Teraz studujem na VS.
Chcem sa spytat aku najvyssiu sumu mi moze poslat exekutor a ci sa nejak prihliada na to, ze som student a pod.

Vopred Vam pekne dakujem

Jozef

Najvyššia možná suma nie je stanovená. Pokiaľ sa k tomu nabalia všetky úroky z omeškania, súdne trovy, odmena exekútora, upomienky, nie je vylúčené, že tá suma môže byť aj niekoľko násobok pôvodnej (napr. 150 EUR).
jofo86
16.06.09,13:38
aha, no neprislo mi nic ani z policie ani od exekutora zatial, mozno caka, kym vlozim nieco bankovy ucet, alebo co :mee:
na nejakom fore som cital, ze sa da s exekutorom aj nejak dohodnut
a to ze mam status studenta sa vobec nepocita?
Marianna01
17.06.09,12:56
aha, no neprislo mi nic ani z policie ani od exekutora zatial, mozno caka, kym vlozim nieco bankovy ucet, alebo co :mee:
na nejakom fore som cital, ze sa da s exekutorom aj nejak dohodnut
a to ze mam status studenta sa vobec nepocita?

status študenta? To je čo? Pozná tento "status" právny poriadok? Ak nie - nuž holt, nepočíta sa Tvoj "status študenta". Dopravný priestupok si predsa neurobil ako študent, ale ako vodič. Takže tu platí status "vodiča". ;)
Ak ešte ale nemáš rozhodnutie o exekúcii a Ty prípadnú pokutu vysporiadaš, môže sa exekúcia zrušiť. Pretože si dlžnú čiastku zaplatil skôr, ako si dostal vyrozumenie o exekúcii.
Horšie by bolo, keby exekútor rovno zablokoval Tvoj účet a rozhodnutie o začatí exekúcie by Ti poslal až potom...
Takže na Tvojom mieste by som uhradila dlžnú čiastku a v prípade doručenia toho listu by som sa obhajovala, že dlžná suma už bola uhradená. Možno sa bude dať takto vyhnúť poplatkom exekútorovi. Možno.
mona091
17.06.09,15:48
ahojte,

musim sa vykricat!!!!!, tak prosim o pochopenie,

EXEKUTOR mi zablokoval ucet (mestska policia), cca 4000,-sk, pricom ale aj sudom bolo rozhodnute o 1000,-sk menej, pretoze tuto cast som vyplatila v case udelenia pokuty! ako si moze dovolit nevediet pocitat?

som ZLOSTNAAAA, zivim exekutorov :eek::

1. nesplnenie si obcianskej povinnosti: predvolali ma na dopravny inspektorat,
kedze v tom case som nemohla ist na DI z dovodu PNS, zavolala som tam
o co ide, preukazalo sa, ze sa jednalo o niekoho ineho a tak sme rozhovor
uzavreli s tym, ze je to OK, onedlho PAF = exekucia!!!!,
dovod-nesplnenie si obcianskej povinnosti

2. pokuta miestna uprava rychlosti: z 60 na 40, rychlost = 56, exekucia na
ucet!

3. parkovanie pred tabulou oznamujucou, ze nasleduje uzemie parkovania za
uhradu, pokuta: mala som si precitat pred vstupom do mesta, ze cele
mesto je uzemie, kde sa plati za parkovanie (len naco tam bola potom
tabula o parkovani?)

4. parkovanie: statie s dvoma kolesami na parkovisku a s dvoma na krajnici
vedlajsej cesty, ktora ale bola oznacena zakazom statia a zastavenia,
mestski policajti ma nechceli pustit, aj ked zjavne videli,
ze ja som sa iba zastavila (mala som vysoke teploty a nevladala som sa
doviest domov) = exekucia 4500,-sk!!!

uz ma to nebavi, rychlosti dodrzujem, parkujem za uhrady, svietila som aj ked to nebolo povinne - pre istotu,
asi musim zacat spekulovat
jofo86
17.06.09,17:13
status študenta? To je čo? Pozná tento "status" právny poriadok? Ak nie - nuž holt, nepočíta sa Tvoj "status študenta". Dopravný priestupok si predsa neurobil ako študent, ale ako vodič. Takže tu platí status "vodiča". ;)
Ak ešte ale nemáš rozhodnutie o exekúcii a Ty prípadnú pokutu vysporiadaš, môže sa exekúcia zrušiť. Pretože si dlžnú čiastku zaplatil skôr, ako si dostal vyrozumenie o exekúcii.
Horšie by bolo, keby exekútor rovno zablokoval Tvoj účet a rozhodnutie o začatí exekúcie by Ti poslal až potom...
Takže na Tvojom mieste by som uhradila dlžnú čiastku a v prípade doručenia toho listu by som sa obhajovala, že dlžná suma už bola uhradená. Možno sa bude dať takto vyhnúť poplatkom exekútorovi. Možno.

Možno? Nevie mi niekto povedať, či je to možno alebo naisto? Alebo to neni vobec pravda.
Chobot
17.06.09,21:35
Možno? Nevie mi niekto povedať, či je to možno alebo naisto? Alebo to neni vobec pravda.

Tým, že ty si pokutu nezaplatil vtedy, tak sa tvojím prípadom muselo zaoberať plno ľudí - od samotného policajta, ktorý musel postúpiť neuhradenú pokutu na právny útvar, cez podateľňu na súde, sudca musel vystaviť platobný rozkaz, doručiť ho naspäť polícii, polícia to zaslala exekútorovi, ten si musel zistiť tvoje aktíva.... Je to podľa teba málo činností? Nečuduj sa, ak ti z bežného účtu "zmizne" pár tisícov ako exekuovaná suma.

Ak zaplatíš pokutu predtým, než exekútor niečo vykoná, tak si nenaúčtuje nič. Ak už ale medzitým preveroval, kde máš účet, tak ti poplatok neodpustí. Veď on nepracuje zadarmo.

Takže buď uhradíš, čo si už uhradiť mal dávno a dúfaj, že sa nikto viac neozve, alebo si počkaj, kým ťa exekútor vyzve na uhradenie nejakej sumy (tá ale bode určite vyššia, než pokuta).
jofo86
18.06.09,15:15
aha, no dakujem za radu, je možné, že po ubehnutí 3 rokov od tej udalosti ešte do toho exekutor neštuchol? ci je sanca, ze ked to teraz zaplatim, ze mi nic nepride, viem, ze nemam co stratit ale pre informaciu.
a to s tymi sudcami a policajtami - oni su plateni z dani, nie? a ten ukon, ze mi policajt vypisal sek, to je v jeho naplni, keby som nedostal pokutu, tak tam aj tak stoji...
a exekutori by tiez niekedy nemuseli brat tolke prachy
Chobot
19.06.09,06:04
aha, no dakujem za radu, je možné, že po ubehnutí 3 rokov od tej udalosti ešte do toho exekutor neštuchol? ci je sanca, ze ked to teraz zaplatim, ze mi nic nepride, viem, ze nemam co stratit ale pre informaciu.
a to s tymi sudcami a policajtami - oni su plateni z dani, nie? a ten ukon, ze mi policajt vypisal sek, to je v jeho naplni, keby som nedostal pokutu, tak tam aj tak stoji...
a exekutori by tiez niekedy nemuseli brat tolke prachy

Presne ti nevieme povedať, lebo nevieme, v akom štádiu sa tvoj dlh nachádza (kto ho práve spracúva). Radšej to zaplať, lebo aj tak sa tomu nevyhneš, doklad si ale starostlivo uschovaj.

A na exekútorov zmeníš názor, až raz ty budeš od nejakého obchodného partnera vymáhať jeho dlh voči tebe. ;)
mona091
19.06.09,06:34
Presne ti nevieme povedať, lebo nevieme, v akom štádiu sa tvoj dlh nachádza (kto ho práve spracúva). Radšej to zaplať, lebo aj tak sa tomu nevyhneš, doklad si ale starostlivo uschovaj.

A na exekútorov zmeníš názor, až raz ty budeš od nejakého obchodného partnera vymáhať jeho dlh voči tebe. ;)

pekny den, velmi si cenim tvoje rady a naozaj si vazim tvoje nazory,

no v tomto pripade nesuhlasim:

ja na exekutorov nemozem zmenit nazor, lebo:

skusila som vyuzit ich sluzby 3x A DOST

1. vymozenie vyplaty a odstupneho - poplatok zaplateny, vybavila som si nakoniec sama
2. vymahanie FA v dost vysokej ciastke - poplatok zaplateny, nemozne, poprepisovane majetky

3. vymahanie vyzivneho - nevybavene, netusim preco, bol spoluvlastnikom RD, poplatok zaplateny, exekuciu som zrusila, nakoniec exekvovany zahynul a rok po ukonceni dedicstva mi poslal exekutor psanicko, v ktorom napisal, ze dlh na vyzivnom zapocitava oproti dedicstvu, ktore bolo davno skoncene a poprosil si o odmenu :confused:, takze som ho navstivila, a a kopiami dokazov upozornila, ze exekuciu som DAVNO pred smrtou exekvovaneho zastavila, takze z jeho domeny veru nebude mat nic

Zato jednu a tu istu pokutu od mestskej policie mi exekutor stiahol dvakrat (vyssie pisem),
po osobnom stretnuti sa mi priznal, ze necital sudne rozhodnutie, kde mi bola cast pokuty zastavena, a nevsimol si ani ine sudne "prikazania",


Takze nazor na exekutorov je u mna jednoznacne jednoznacny, a to, ze su na dve veci:....
iriska
19.06.09,16:52
jofo86 skús zájsť k exekútorovi, ak vieš, ktorý má tvoju exekúciu a pozri si akým dátumom bol blok na pokutu právoplatný a vykonateľný. Ak k "dnešnému dňu" je to viac ako 3 roky podaj námietku premlčania (toto funguje iba pri blokoch na pokutu od polície)
ak je exekučným titulom rozhodnutie súdu, zaplať to na mieste a máš pokoj. Z vymáhanej sumy má exekútor nárok na odmenu 10% (až do uplynutia 14 dní od prevzatia upovedomenia o začatí exekúcie - potom je to 20%) avšak minimálne 1000,-Sk, teda 33,19EUR a hotové výdavky, ktoré sa ho snaž presvedčiť, že nie sú ku dňu úhrady vyššie ako cca 20,-EUR. Teda z pokuty 1000,-Sk je to - 33,19 odmena, 20-30,-EUR hotové výdavky, DPH z toho všetkého, takže cca by si mal navyše zaplatiť zhruba do 70,-EUR maximálne.

p.s. Mona, stáva sa často prípad 2. z tvojej reakcie, že od s.r.o.-čky nevymôžeš ani vindru a v 3. ako sa mohlo stať, že exekútor nevedel o zastavení exekúcie, keď exekúciu zastavuje súd, prípadne keď v priebehu exekúcie žiadaš zastavenie ani sa niet čo čudovať, že musíš zaplatiť trovy, lebo sa zastavuje tvojim zavinením.
mona091
19.06.09,19:44
p.s. Mona, stáva sa často prípad 2. z tvojej reakcie, že od s.r.o.-čky nevymôžeš ani vindru a v 3. ako sa mohlo stať, že exekútor nevedel o zastavení exekúcie, keď exekúciu zastavuje súd, prípadne keď v priebehu exekúcie žiadaš zastavenie ani sa niet čo čudovať, že musíš zaplatiť trovy, lebo sa zastavuje tvojim zavinením.[/QUOTE]


3. nemala som platiti trovy, ale odmenu, zaloha na trovy bola uhradena na zaciatku a pri ruseni exekucie som ziadala o presny vypocet trov pre pripad doplatenia, ale naklady mi nedolozil,
exekutor vedel o zastaveni exekucie, pretoze som osobne tuto exekuciu priamo u neho a pisomne rusila,
exekutor cely cas pocas exekucie nic nekonal, preto som to aj zrusila,

potom po dedicskom konani (asi o rok) exekutor mi poslal vyzvu, kde ziadal odmenu z vysky vymahaneho vyzivneho, vytiahol rozhodnutie o dedicstve, kde boli aktiva vo vyske XY, a on povedal, ze v tom je aj suma, ktoru predtym exekvoval,

nastastie som mala vsetky originaly z cias, kedy som exekuciu zrusila, keby som to bola povyhadzovala, s anglickym pokojom by si exekutor vymohol odmenu,
jofo86
20.06.09,04:27
jofo86 skús zájsť k exekútorovi, ak vieš, ktorý má tvoju exekúciu a pozri si akým dátumom bol blok na pokutu právoplatný a vykonateľný. Ak k "dnešnému dňu" je to viac ako 3 roky podaj námietku premlčania (toto funguje iba pri blokoch na pokutu od polície)
ak je exekučným titulom rozhodnutie súdu, zaplať to na mieste a máš pokoj. Z vymáhanej sumy má exekútor nárok na odmenu 10% (až do uplynutia 14 dní od prevzatia upovedomenia o začatí exekúcie - potom je to 20%) avšak minimálne 1000,-Sk, teda 33,19EUR a hotové výdavky, ktoré sa ho snaž presvedčiť, že nie sú ku dňu úhrady vyššie ako cca 20,-EUR. Teda z pokuty 1000,-Sk je to - 33,19 odmena, 20-30,-EUR hotové výdavky, DPH z toho všetkého, takže cca by si mal navyše zaplatiť zhruba do 70,-EUR maximálne.

p.s. Mona, stáva sa často prípad 2. z tvojej reakcie, že od s.r.o.-čky nevymôžeš ani vindru a v 3. ako sa mohlo stať, že exekútor nevedel o zastavení exekúcie, keď exekúciu zastavuje súd, prípadne keď v priebehu exekúcie žiadaš zastavenie ani sa niet čo čudovať, že musíš zaplatiť trovy, lebo sa zastavuje tvojim zavinením.



no ja som sa chcel skontaktovat s tym exekutorom, lenze to sa stalo v trencine a ja byvam 200 km odtial, volal som na trenciansku policiu a povedali mi, ze to ma exekutor. ze mam cakat, tak fakt neviem teraz
kontakt mi nan nechceli dat alebo nemohli, maju vraj 8 exekutorov a vraj nevedia, ktoremu to poslali. :mee:
kura
06.07.09,17:15
Dobrý večer,
potreboval by som poradiť ako postupovať v takomto prípade.
Prišlo mi upovedomenie o začatí exekúcie. Jedná sa o pokutu spred 2 rokov, ktorú som uhradil v termíne - Doklad o zaplatení mám.
Ako mám postupovať? Nemienim zaplatiť pokutu 2x + trovy !!!!
:mad::mad::mad:
Chobot
06.07.09,20:16
Dobrý večer,
potreboval by som poradiť ako postupovať v takomto prípade.
Prišlo mi upovedomenie o začatí exekúcie. Jedná sa o pokutu spred 2 rokov, ktorú som uhradil v termíne - Doklad o zaplatení mám.
Ako mám postupovať? Nemienim zaplatiť pokutu 2x + trovy !!!!
:mad::mad::mad:

A medzi zaplatením pokuty a obdržaním oznámenia o začatí exekúcie sa nič nedialo? Žiadne výzvy, žiadny platobný rozkaz zo súdu? Proti platobnému rozkazu by si sa bol mohol odvolať do doby na ňom uvedenom. Po začatí exekúcie asi bude treba sa spojiť s exekútorom, ako aj s protistranou, ktorej si pokutu uhradil. Jedine oni môžu stiahnuť exekútora. Exekútor už nepreveruje, či si v minulosti zaplatil. On koná na základe súdneho rozhodnutia (platobnom rozkaze).
kura
07.07.09,03:35
Ano, o týždeň po uhradení pokuty, mi prišiel list z polície, v ktorom ma žiadajú o identifikovanie platby. Mali sme sa skontaktovať telefonicky, čo sme aj urobili. Od vtedy bolo ticho. Nikto nič. Teraz neviem, či to mohlo byť spôsobené tým, že som zmenil trvalý pobyt a preto som žiadnu korenšpondenicu neobdržal, ale udivuje ma to, že sa jedná políciu, ktorá má možnosť zistiť si môj trvalý pobyt, to isté aj súd. Jedine exekútor si to veľmi jednoducho zistil.
Teraz ma ale zaujíma, ako postupovať ďalej, mám najprv zaplatiť exekúciu a potom podniknúť nejaké právne kroky, alebo rovno sa odvolať? Nemienim zaplatiť pokutu 2 x, ktorú si aj tam myslím, že som dostal neoprávnene, ale vtedy som si povedal, že sa kvôli tomu nebudem handrkovať, pokutu som zaplatil v termíne a nakoniec mám z toho takéto problémy.:mad:
elli
09.07.09,20:56
Ano, o týždeň po uhradení pokuty, mi prišiel list z polície, v ktorom ma žiadajú o identifikovanie platby. Mali sme sa skontaktovať telefonicky, čo sme aj urobili. Od vtedy bolo ticho. Nikto nič. Teraz neviem, či to mohlo byť spôsobené tým, že som zmenil trvalý pobyt a preto som žiadnu korenšpondenicu neobdržal, ale udivuje ma to, že sa jedná políciu, ktorá má možnosť zistiť si môj trvalý pobyt, to isté aj súd. Jedine exekútor si to veľmi jednoducho zistil.
Teraz ma ale zaujíma, ako postupovať ďalej, mám najprv zaplatiť exekúciu a potom podniknúť nejaké právne kroky, alebo rovno sa odvolať? Nemienim zaplatiť pokutu 2 x, ktorú si aj tam myslím, že som dostal neoprávnene, ale vtedy som si povedal, že sa kvôli tomu nebudem handrkovať, pokutu som zaplatil v termíne a nakoniec mám z toho takéto problémy.:mad:

Ak si v lehote na podanie namietok, podaj namietky proti exekucii odovodnene tym, ze si pohladavku zaplatil, priloz fotokopiu dokladu o zaplateni, ziadaj exekuciu zastavit ako nepripustnu a nahradu trov (zaplateneho sudneho poplatku):
Námietky proti exekúcii
§ 50


(1) Povinný môže vzniesť u exekútora povereného vykonaním exekúcie do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie námietky proti exekúcii, ak po vzniku exekučného titulu nastali okolnosti, ktoré spôsobili zánik vymáhaného nároku alebo bránia jeho vymáhateľnosti, alebo ak sú tu iné dôvody, pre ktoré je exekúcia neprípustná. To isté platí, ak sa namieta, že oprávnený alebo povinný nie sú právnymi nástupcami osoby uvedenej v exekučnom titule. Námietky musia byť odôvodnené a na dodatočne uvedené dôvody sa neprihliadne. Ak po podaní námietok exekútor upustil od vykonania exekúcie (§ 46), o námietkach netreba rozhodnúť.

(2) Námietky proti exekúcii je exekútor povinný doručiť súdu najneskôr do piatich dní od ich doručenia účastníkom. O námietkach proti exekúcii rozhodne súd najneskôr do 60 dní od ich doručenia.

(3) Rozhodnutie o námietkach sa doručí oprávnenému, povinnému a po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia exekútorovi poverenému vykonaním exekúcie.

(4) Proti rozhodnutiu, ktorým sa vyhovelo námietkam, je prípustné odvolanie.

(5) Ak je rozhodnutie, ktorým sa námietkam vyhovelo, právoplatné, súd exekúciu zastaví. Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustné odvolanie.

(6) Ak povinný zoberie námietky späť predtým, ako o nich rozhodne súd, exekútor pokračuje vo vykonávaní exekúcie a o námietkach sa nerozhoduje.

Zastavenie exekúcie
§ 57


(1) Exekúciu súd zastaví, ak
a) sa začala a rozhodnutie sa dosiaľ nestalo vykonateľným,
b) rozhodnutie, ktoré je podkladom na vykonanie exekúcie, bolo po začatí exekúcie zrušené alebo sa stalo neúčinným,
c) zastavenie exekúcie navrhol ten, kto navrhol jej vykonanie,
d) exekúcia postihuje veci alebo práva, ktoré sú vylúčené z exekúcie alebo nepodliehajú exekúcii podľa tohto zákona alebo podľa osobitného zákona, 6b)
e) bolo právoplatne rozhodnuté, že exekúcia postihuje vec, na ktorú má niekto právo nepripúšťajúce exekúciu (§ 55),
f) po vydaní rozhodnutia zaniklo právo ním priznané,
g) exekúciu súd vyhlásil za neprípustnú, pretože je tu iný dôvod, pre ktorý exekúciu nemožno vykonať,
h) majetok povinného nestačí ani na úhradu trov exekúcie,
i) oprávnený nezaplatí súdny poplatok za vydanie poverenia na vykonanie exekúcie,
j) pri exekúcii predajom zálohu zaniklo záložné právo a oprávnený bol záložným veriteľom.

(2) Exekúciu môže súd zastaviť aj vtedy, ak to vyplýva z ustanovení tohto alebo osobitného zákona.

(3) Ak sa exekúcie týka niektorý z dôvodov zastavenia len sčasti alebo ak sa exekúcia vykonala v širšom rozsahu, než stačí na uspokojenie oprávneného, exekúcia sa zastaví len čiastočne.
mona091
10.07.09,16:27
[QUOTE=elli;1095637]Ak si v lehote na podanie namietok, podaj namietky proti exekucii odovodnene tym, ze si pohladavku zaplatil, priloz fotokopiu dokladu o zaplateni, ziadaj exekuciu zastavit ako nepripustnu a nahradu trov (zaplateneho sudneho poplatku):
Námietky proti exekúcii
§ 50


Ja som takuto namietku vzniesla, sud z casti exekuciu zastavil, ale exekutor napriek rozsudku mi z uctu zexekvoval sumu, ktora bola vymahana pred namietkou,

islo tiez o pokutu, a tak som zaplatila pokutu 1,5 x viac, a exekutor sa len ospravedlnil, ze necital rozsudok doruceny na zaklade namietky,


prosim o radu, ako mozem postupovat,
chcem oficialne upozornit na nedoslednost exekutora a sucasne ziadat spat nneopravnene zexekvovanu sumu, len neviem kde a ako

dakujem
blazonko
03.08.09,06:45
Ahojte. Zamestnancovi prišla exekúcia na nejakú nezaplatené faktúru. Čistá mzda posudzovaná na výkon tohto rozhodnutia je tá, ktorá výjde na výplatnej páske, alebo ju treba nejako upravovať? Ďakujem