kekisha
11.10.06,07:03
Zdravím všetkých poradákov,
mam problém pri vyúčtovní SC do čiech keď zamestnanec používa svoje súkromné vozidlo. Neviem ako má spracovať SC keďže mu patrí náhrada za PHM v cudzej mene až po precestovaní 350 km za hranicami. To ma spraviť 2 cesťáky, jeden v skk po hranice +350km, a druhý v czk na ostatné km a diéty? Prosím pomôžte ak môžte.
Chobot
11.10.06,05:44
Zdravím všetkých poradákov,
mam problém pri vyúčtovní SC do čiech keď zamestnanec používa svoje súkromné vozidlo. Neviem ako má spracovať SC keďže mu patrí náhrada za PHM v cudzej mene až po precestovaní 350 km za hranicami. To ma spraviť 2 cesťáky, jeden v skk po hranice +350km, a druhý v czk na ostatné km a diéty? Prosím pomôžte ak môžte.

Nemusí robiť 2 cesťáky, na jednom môžu byť uvedené nároky aj v 2 menách - u nás to tak bežne robíme.

Náhradu za prejazdené km a PHM osobitne za tuzemské km a km v zahraničí vypočíta na osobitnom papieri, ktorý priloží k vyúčtovaniu. Vo vyúčtovaní len v kolonke "cestovné" uvedie v jednom riadku náhradu v SKK a v ďalšom riadku náhradu v CM.

Veď aj tak musí po riadkoch rozpísať čas strávený v tuzemsku a čas po prechode hranicami, tak priestoru tam je dosť.
kekisha
11.10.06,05:53
Dakujem. Ale ako to dam potom do 2-och pokladní do CZK a SKK to si prefotím a dam do jednej pokladne skk z odkazom ze original je pri doklade xxxx v czk - tato prakticka cast mi vcelku nie je jasná.
Chobot
11.10.06,05:59
Dakujem. Ale ako to dam potom do 2-och pokladní do CZK a SKK to si prefotím a dam do jednej pokladne skk z odkazom ze original je pri doklade xxxx v czk - tato prakticka cast mi vcelku nie je jasná.

Ak si k dokladom od pokladne dávate celý cesťák, tak môžeš aj tak. My to riešime výdajkovým dokladom, kde je odvolávka na číslo cesťáku.

Vždy je lepšie cesťák prefotiť a dať do 2 pokladní, ako z jednej cesty vyhotovovať 2 vyúčtovania. To by sa mohlo javiť ako 2 cesty a aj náhrada by sa musela možno inak počítať.

Veď si predstav, že by cesta viedla napr. cez 3 krajiny s rozdielnou menou vyúčtovania (napr. CZ, AT, CH) a plus náhrada za tuzemsko, tak potom by si chcela vyhotoviť 4 vyúčtovania?
kekisha
12.10.06,07:41
Dakujem za pomoc, ja som to prebrala po kolegyni a ona to od nich chcela no mne sa to zdalo zbytocne tak preto pytam rady:-)
Pekny den.