katka28
11.10.06,07:39
Viem že je už veľa príspevkov ohľadne skúš.doby, ale mám teraz problém:
zamestnankyňa dnes nastúpila do práce v podnapitom stave. Ukončíme jej pracovný pomer v skúšobnej dobe, podám dnes poštou.
Napísala som tam že PP končí 13.10.2006? Je to v poriadku?
Lebo keď jej dám skončenie osobne, by bolo v poriadku - aspoň si tak myslím.
Lenže musím to podať poštou.
Mne by bolo logické to, že v prípade podania poštou dátum doručenia by mal byť dátum podania. Veď na prevzatie má cca 18 dní, kým sa potvrdenie o prevzatí alebo neprevzatý list vráti je to 20 dní. Bolo by hlúpe keby PP skončil až vtedy.
Otázka: ktorý je deň ukončenia PP?
blondy
11.10.06,05:50
Pre doručenie písomnosti, v tomto prípade doručenie oznámenia zamestnávateľa, že so zamestnancovm ukončuje pracovný pomer v skúšobnej dobe, ZP v § 38, ods. 4 uvádza : " Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnanec alebo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju pošta vrátila zamestnávateľovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne.
Z toho je zrejmé aj to, že oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe je /alebo bude/ doručené dňom, keď Vám pošta zásielku vrátila /alebo vráti/ ako nedoručiteľnú.
Takže aj vo výpovedi by som odporučila napísať : Váš pracovný pomer sa končí dňom doručenia tejto výpovede a nie konkrétny dátum.

A ešte dopĺňam, poslať v obálke s doručenkou do vlastných rúk!
Chobot
11.10.06,05:52
Viem že je už veľa príspevkov ohľadne skúš.doby, ale mám teraz problém:
zamestnankyňa dnes nastúpila do práce v podnapitom stave. Ukončíme jej pracovný pomer v skúšobnej dobe, podám dnes poštou.
Napísala som tam že PP končí 13.10.2006? Je to v poriadku?
Lebo keď jej dám skončenie osobne, by bolo v poriadku - aspoň si tak myslím.
Lenže musím to podať poštou.
Mne by bolo logické to, že v prípade podania poštou dátum doručenia by mal byť dátum podania. Veď na prevzatie má cca 18 dní, kým sa potvrdenie o prevzatí alebo neprevzatý list vráti je to 20 dní. Bolo by hlúpe keby PP skončil až vtedy.
Otázka: ktorý je deň ukončenia PP?

Na vašom mieste by som jej oznámenie o skončení PP v skúšobnej dobe odovzdal osobne oproti podpisu. Nemusíte čakať, kým ju pošta doručí.