čambalová
11.10.06,08:47
Chcela by som Vas poprosit o radu pri rieseni tejto situacie:

Planujeme do firmy (s.r.o.) zakupit ojazdene vozidlo starsie ako 4 roky, od inej s.r.o. Je nutne dat spravit znalecky posudok kvoli stanoveniu ceny pre ucely danoveho odpisovania? Alebo staci preukazat, ze kupna cena je realnou cenou na trhu (ak ano ako)? A aku hodnotu si mozme odpisovat (bez problemov s daniarmi), ak by bola kupna cena vozidla vyssia ako cena stanovena znaleckym posudkom?

Hladala som v starsich prispevkoch, ale k takejto situacii som ziadny nenasla.

Dakujem velmi pekne a prajem vsetkym Poradakom prijemny den :)

Barbora Čambalová
alušik
11.10.06,07:03
K nákupu vozidla vám netreba žiadny znalecký posudok. Cena, ktorú s druhou s.r.o. dohodnete v kúpnopredajnej zmluve je smerodatná.:)
A sú tie s.r.o. - spriaznené osoby? Ak áno, tak by som sa tým znaleckým posudkom len "poistila."
Johanka
11.10.06,07:06
Vstupnou cenou pri majetku obstaranom kúpou je obstarávacia cena, tzn. cena uvedená v kúpnej zmluve.
čambalová
11.10.06,09:18
Ďakujem veľmi pekne za odpovede :) .

A môžme to vozidlo odpisovať bez problemov v obstaravacej cene aj keď je vyššia ako bežná cena rovnakého vozidla na trhu? Nejako mi nejde do hlavy, že si môžme daňovo odpísať viac.

A tá druhá firma nie je spriaznená.
Johanka
11.10.06,11:54
Ďakujem veľmi pekne za odpovede :) .

A môžme to vozidlo odpisovať bez problemov v obstaravacej cene aj keď je vyššia ako bežná cena rovnakého vozidla na trhu? Nejako mi nejde do hlavy, že si môžme daňovo odpísať viac.

A tá druhá firma nie je spriaznená.
Zober si to z druhej strany, predávajúci zaplatí daň z príjmu z vyššej sumy ...
Nerozumiem tomu "daňovo odpísať viac"...od čoho viac lebo menej ... ?
Odpisovať budeš zo sumy, ktorú stanovuje Zákon o dani z príjmov ako obstarávaciu cenu. Nič viac, nič menej ;) .