JarkaL
11.10.06,10:01
Dnes sa mi ohlásila kontrola na daň z príjmu, prídu v utorok. Je to DÚ Bratislava II. Mal niekto z Vás kontrolu a môžete mi povedať, na čo sa teraz zameriavajú? (Firma sa zaoberá predajom kanc. a hyg. potrieb). Chcú kontrolovať rok 2005.
JarkaL
11.10.06,10:18
Nikto nemal kontrolu? Vy ste ale šťastlivci. Nie že by som sa jej až tak bála, ale teraz mám plno roboty s Q platcami DPH a s týmto zdržaním som samozrejme nerátala.
ALDA
11.10.06,10:25
Už je tu už otvorených niekoľko tém!!!
Jara
11.10.06,10:31
Nie som z BA, ale buď rada že teraz prídu, pretože ja som mala minulého roku a prišli vo februári a boli do konca mája... Na všetky druhy daní, bolo ich 6 daniarov. Každý deň niečo potrebovali, alebo konzultovali a ja som robila na ročnej uzávierke. No neboj sa, to len kým nezačnú máš taký nepríjemný pocit. Potom to akosi ide tak normálka. Držím ti prsty.
JarkaL
11.10.06,10:49
Držím ti prsty.
Ďakujem za
JarkaL
11.10.06,10:50
Držím ti prsty.
Ďakujem za podporu.
evina
11.10.06,11:01
Nie som z BA, ale buď rada že teraz prídu, pretože ja som mala minulého roku a prišli vo februári a boli do konca mája... Na všetky druhy daní, bolo ich 6 daniarov. Každý deň niečo potrebovali, alebo konzultovali a ja som robila na ročnej uzávierke. No neboj sa, to len kým nezačnú máš taký nepríjemný pocit. Potom to akosi ide tak normálka. Držím ti prsty.

6 daniarov a 4 mesiace, to som sa teraz vážne dosť vydesila pred kontrolou:eek:
zuzanar
12.10.06,07:00
Mali sme kontrolu z DU BA II, na daň z príjmu FO - jednoduché účto, boli úplne v pohode.
Jara
12.10.06,08:48
6 daniarov a 4 mesiace, to som sa teraz vážne dosť vydesila pred kontrolou:eek:

Nebolo to také strašné ako skôr stresujúce, pretože bolo treba venovať sa aj im aj bežnému mesiacu a ročnej uzávierke. Inak prečo 6? No každý ma len tu svoju daň... Jeden DPH, druhý závislá činnosť, tretí spotrebné dane... Oni to majú podelené a každý sa stará o tú svoju, lebo si striehnu zmeny ap. To len my musíme vedieť všetky dane a všetky zmeny včas zachytiť. Ak sa spýtaš daniara ktorý má napr. DPH na cestnú daň tak nevie... To je moja osobná skúsenosť viackrát potvrdená. Česť výnimkam... No a keď je velký podnik tak to ozaj tak dlho trvá. Nieje to strašiak, ono si človek na nich zvykne a myslím, že ak jeden deň niečo pýtali doložiť tak do druhého dňa sa stihlo urobiť ak chýbalo, či darovacie zmluvy alebo niečo podobné, takže to šlo celkom hladko, len dlho a v nepravý čas. Ale človek musí ukázať že je ochotný s nimi spolupracovať a neodporuje a potom to ide. Viem že na DPH som mala takého nepríjemného čo som mala pocit že mi chce za každú cenu niečo nájsť a po skončení kontroly už z nás boli aj kamoši... Veď aj oni sú ľudia a keď vidia , že robime s dobrým úmyslom tak aj pomôžu aj poradia...