Zuza
11.10.06,10:16
Pekný pracovný deň prajem,

mám takýto problém s leasingovou spoločnosťou a neviem si s tým rady ako toto zaúčtovať.
Vystavila som zálohovú faktúru na leasing vo výške 66000 Eur
Oni mi však na účet uhradili len 63000 Eur
A zároveň si započítali 3000 Eur s prvou zvýšenou splátkou (v ruke mám len ich úžasný zápočet a doklad o prvej zvýšenej splátke ešte nie)

A teraz čo mám s tým ja urobiť ako im vystaviť vyučtovaciu faktúru na zálohu a ako mám z toho vypočítať a odviesť DPH, keď na účet mi prišlo len 63000 Eur, ale zároveň oni si tých 3000 započítali? To mi tak skomplikovali že viac to asi ani nešlo.

Prosím poraďte mi niekto lebo som v koncoch s mojimi nápadmi.
Ďakujem Zuzana
ivako
11.10.06,08:54
Ide o spätný leasing? Ty si im vystavila predfaktúru za odpredaj niečoho, čo ti oni spätne dajú na leasing?
Zuza
11.10.06,10:18
No to bolo tak, že my sme si doviezli auto z rakúska dodávateľ vystavil na nás faktúru a potom som to auto odpredala leasingovej spol.
Lebo inak sa s nimi dohodnúť nedalo. A to auto sme ešte nemali doma, tak sa to robilo cez zálohové platby
ivako
11.10.06,10:31
Na prijatú platbu im normálne urob vyúčtovaciu fa na DPH. Potom im vystav riadnu fa na dodávku auta vo výške 66 000 EUR a odpočítaj vyúčtovaný preddavok 63 000 EUR. /ak je to v jednom mesiaci stačí iba jedna fa za dodávku auta-preddavok/V pohľadávkach voči leasingovke ti ostane 3000 EUR neuhradených. Po obdržaní fa od leasingovej spoločnosti na 1. zvýšenú splátku /zrejme na 3 000 EUR/ti vznikne záväzok, ktorý cez ID započítaš s pohľadávkou.
Zuza
11.10.06,11:12
Ďakujem pekne, urobím to tak. A ešte som zveavá ako mi zožerie Money.
Ešte raz ďakujem za radu.