luciagr
11.10.06,11:11
zamestnanec chce ist darovat krv, ako mu to potom zaplatim a na kolko hodin ma narok? Musi priniest potvrdenie od lekara?
dakujem
brm
11.10.06,09:24
pozri si paragrafy 136 a 137 zákonníka práce
Chobot
11.10.06,09:36
zamestnanec chce ist darovat krv, ako mu to potom zaplatim a na kolko hodin ma narok? Musi priniest potvrdenie od lekara?
dakujem

Treba trochu hľadať v starších témach, odpoveď tam nájdeš:

http://www.porada.sk/t14410-darovanie-krvi.html?highlight=darovanie+krvi

http://www.porada.sk/t10132-darovanie-krvi.html?highlight=darovanie+krvi
luciagr
11.10.06,09:40
dakujem, takze keby mi isiel zamestnanec v kalendarnom roku 10 krat darovat krv, tak ma to ako pracovne volno s nahradou mzdy?
Zita4
11.10.06,09:44
dakujem, takze keby mi isiel zamestnanec v kalendarnom roku 10 krat darovat krv, tak ma to ako pracovne volno s nahradou mzdy?
10 krát za rok darovať krv nemôže, ale asi 4-krát by mohol. Zaplatíš mu len náhradu mzdy na nevyhnutne potrebný čas.
renatan
11.10.06,09:44
Myslím, že ženy môžu darovať krv len každé 4 mesiace a muži 2, alebo 3 mesiace, tkž. 10 x za rok to isto nebude.
willma
11.10.06,12:16
Musím Zitke aj renatan protirečiť, na transfúznu stanicu sa dá chodiť aj každé dva týždne v prípade, keď ide darca na separovaný odber krvnej plazmy. Ako je to pri iných separovaných odberoch (krvné doštičky, trombocyty atď.) to neviem, ale taktiež bývajú častejšie ako raz za 3 resp. 4 mesiace.
Zita4
11.10.06,13:29
Musím Zitke aj renatan protirečiť, na transfúznu stanicu sa dá chodiť aj každé dva týždne v prípade, keď ide darca na separovaný odber krvnej plazmy. Ako je to pri iných separovaných odberoch (krvné doštičky, trombocyty atď.) to neviem, ale taktiež bývajú častejšie ako raz za 3 resp. 4 mesiace.
Hmm, to som nevedela... :)
RenataK
11.10.06,17:17
Musím Zitke aj renatan protirečiť, na transfúznu stanicu sa dá chodiť aj každé dva týždne v prípade, keď ide darca na separovaný odber krvnej plazmy. Ako je to pri iných separovaných odberoch (krvné doštičky, trombocyty atď.) to neviem, ale taktiež bývajú častejšie ako raz za 3 resp. 4 mesiace. A pri takej plazme si poleží cca 1 hod. na lôžku:) bez neakých väčších pohybov
willma
11.10.06,18:39
Hmm, to som nevedela... :)
No vidíš, stačí obrátiť na odborníkov, a v mojom prípade to väčšinou trvalo tak 15 minút- veď som predsa nemala čas vylihovať len tak.:D Ale tá 15-minutovka bola až po zmodernizovaní. transfúznych oddelení.