chudaska
11.10.06,12:39
Ahojte poraďáci, potrebovala by som súrne poradiť. Keď s.r.o. kúpi tovar od fyzickej osoby nepodnikateľa na základe kúpno-predajnej zmluvy ako si to s.r.o. prijme na sklad? Stačí mi kúpno-predajná zmluva? Alebo musím mať aj faktúru? Môže mi fyzická osoba vystaviť faktúru, aj keď nepodniká a nemá IČO?
Prosím poraďte mi, šéf to chce vedieť súrne a nie som si s tou faktúrou istá!
Vopred ĎAKUJEM
liba2
11.10.06,10:44
Ahojte poraďáci, potrebovala by som súrne poradiť. Keď s.r.o. kúpi tovar od fyzickej osoby nepodnikateľa na základe kúpno-predajnej zmluvy ako si to s.r.o. prijme na sklad? Stačí mi kúpno-predajná zmluva? Alebo musím mať aj faktúru? Môže mi fyzická osoba vystaviť faktúru, aj keď nepodniká a nemá IČO?
Prosím poraďte mi, šéf to chce vedieť súrne a nie som si s tou faktúrou istá!
Vopred ĎAKUJEMStačí ti zmluva (občan nevystavuje faktúru).
chudaska
11.10.06,10:50
Takže k zmluve si priložím výdavkový doklad a na základe zmluvy si prijmem tovar na sklad a ďalej ho môžem predávať? Tak ano?
janaGT
11.10.06,10:54
k VPD si priložíš zmluvu a tovar príjmeš na sklad ...
Marína
11.10.06,11:12
Súhlasím s už napísaným. Ak je platba uskutočnená neskôr ako uzavretá zmluva, môžeš ju dať do záväzkov a platbu na ZA napárovať.
MartinkoK
14.03.07,09:38
Prosím Vás a čo tá fyzická osoba, ktorá je predávajúci. Musí si tento príjem priznať v daňovom priznaní, alebo je to od dane oslobodené. Išelo o kúpu hnuteľných vecí do 30000,- Sk.
Ďakujem veľmi pekne.
AMM
11.09.08,06:31
To by zaujímalo aj mňa. Ale myslím si, že si to musí priznať v daňovom priznaní. Nemáte vzor kúpno-predajnej zmluvy na počítače?
Zoltán Kovács
11.09.08,06:33
Prosím Vás a čo tá fyzická osoba, ktorá je predávajúci. Musí si tento príjem priznať v daňovom priznaní, alebo je to od dane oslobodené. Išelo o kúpu hnuteľných vecí do 30000,- Sk.
Ďakujem veľmi pekne.

Príjem z predaja hnuteľných vecí nepodlieha zdaneniu u občana.
AMM
11.09.08,06:49
Viete mi poradit, zivnostnik ukoncil cinnost, pocas ktorej uplne odpisal 4 pocitace. Moze ich teraz ako obcan na zaklade kupno-predajnej zmluvy predat sro, v ktorej je jedinym konatelom po 1 ,-? Pripadne, moze si stanovit cenu aku chce?
mark1982
14.09.08,07:21
Príjem z predaja hnuteľných vecí nepodlieha zdaneniu u občana.

Reagujem na tu poznamku "z predaja hnutelnych veci" : navrhol som a na PC napisal par uprav pre webstranku jednej firmy ktore si ta firma ohodnotila na sumou do 20 000SKK. Chce to odomna kupit. Ak tuto upravu predam firme na zaklade kupno-predajnej zmluvy - nemusim tento zarobok teda zdanit?

Som FO, nepodikam v tomto obore ani nic podobne. Prakticky ide o nehnutelnu vec, jednoduchsie preprogramovanie ako to mali do teraz - nieco ako moje dusevne vlastnictvo. Neda sa to fyzicky nahmatat. Budem mat povinnost zaplatit dan z prijmu?

Vopred dakujem za zodpovedanie mojej otazky.