4326
11.10.06,12:52
Ahojte,

prosím ak mi niekto vie poradiť - mám narok na uplatnenie odpočtu DPH z dokladu - konkrétne doklad ma názov PLNOMOCENSTVO - kde náš dodávateľ poveril tretiu osobu vymáhanim pohľadávky. Na plnomocenstve je uvedená dĺžna suma a náklady na vymáhanie pohľadávky. Je možné si z nákladov na vymáhanie pohľadávky uplatniť odpočet DPH? Celá suma záväzku + náklady na vymáhanie bola poukázaná na účet dodávateľa, nie na júčet tretej osoby. Ďakujem za pomoc
danusi
11.10.06,11:27
Prečo ti váš dodávateľ účtuje náklady na vymáhanie jeho pohľadávky? Sú to predsa jeho náklady a on si ich môže aj daňovo uznať do DZ. Alebo som zle pochopila? Vy nie ste dlžníci (odberatelia)?
RenataK
11.10.06,11:35
Neviem či dobre rozumiem, ale keď myslíš z odmeny za vymoženie pohľadávky tak áno, ale ak by mali v zmluve uvedené, že bude refakturovať aj náklady na vymáhanie týchto pohľadávok tak si myslím, že aj s týchto nákladov. (tu bude účtovať o nákladoch a zároveň príjmoch - pri refundácii) Dufam, že som to napísala tak ako som myslela, a že mi budete rozumieť. Mám strašne naponáhlo, tak len toľko.
4326
11.10.06,11:35
Sme dĺžnici - teda odberatelia. Neviem prečo to je takto urobené - jednoducho dodávateľ nám dáva k úhrade aj náklady na vymáhanie jeho pohľadávky voči nám.
danusi
11.10.06,11:55