Zdenka29
11.10.06,13:00
Ahojte,prosím o radu. Už som tu raz o tom písala, ale aj po prečítaní príspevko v tejto porade som si stále neni istá.
Som SZČO, mám prenajatý novinový stánok, vediem JÚ. Chcem založiť stavebnú firmu, do ktorej budem nakupovať nejaké stroje, budem brať auto atď. Chcem sa Vás spýtať. Či bude v mojom prípade lepšie ostať ako SZČO, alebo si mám založiť s.r.o. a viesť tým pádom PÚ. Budem mať zamestnancov na dohodu.
danusi
11.10.06,11:20
To je úplne jedno, či SZCO alebo s.r.o. Ale budeš musieť mať od živnostenského úradu ďalšie živnostenské oprávnenie. Pri založení s.r.o. máš náklady cca 12000 Sk. Pri SZCO cca 2000, stavbarina býva viazanou činnosťou. U dohodárov sa nič nezmení. Im sa mzdy počítajú rovnako u SZCO aj s.r.o.
liba2
11.10.06,11:21
Ahojte,prosím o radu. Už som tu raz o tom písala, ale aj po prečítaní príspevko v tejto porade som si stále neni istá.
Som SZČO, mám prenajatý novinový stánok, vediem JÚ. Chcem založiť stavebnú firmu, do ktorej budem nakupovať nejaké stroje, budem brať auto atď. Chcem sa Vás spýtať. Či bude v mojom prípade lepšie ostať ako SZČO, alebo si mám založiť s.r.o. a viesť tým pádom PÚ. Budem mať zamestnancov na dohodu.
Tu je tá téma, ktorou sme sa včera zaoberali:
http://www.porada.sk/t33760-zacinam.html
Zdenka29
11.10.06,11:28
Áno Liba2 ja to viem, ale ja stále rozmýšlam či urobím dobre keď založím s.r.o.. Mrzí ma pokial som týmto príspevkom mrhala tvojím časom,pekný deň
Bobos
15.10.06,15:24
Ahoj, posielam len svoj názor a trošku skúseností zo stavebníctva, žiadna rada ohľadom účtovníctva, alebo zákona, ale hádam Ti to trošku v rozhodovaní pomože. Neviem, čomu konkrétne sa chceš v stavebníctve venovať, ani v akom rozsahu, ale myslím si, že do podnikania v stvebníctve, bez ohľadu na počet zamestnancov, by si ako SZČO vstupovať nemala. SZČO, je pri získavaní zákaziek menej doverihodná, ako s.r.o., je to smiešne, ale funguje to tak. V stavebníctve sa Ti može veľmi ľahko stať, že už i tak dlhé splatnosti faktúr sa výrazne predĺžia a ty budeš trpezlivo čakať, pretože potrebuješ aj ďalšie zákazky, i keď od firmy, ktorá zrovna veľkú disciplínu v platbách nemá. Može sa Ti ľahko stať, že rovnako Tvoji subdodavatelia budú musieť, ( bohužial ) trpezlivo počkať na platbu od Teba. To je len v rýchlosti, prečo si myslím, že forma s.r.o., je určite na podnikanie v stavebníctve vhodnejšia než SZČO a určite to nemyslím, ako návod na neplnenie si platobných povinností.
Držím palce!