monnica
11.10.06,13:42
Ahojte poraďáci mám prosbu.. dúfam, že s týmto má niekto skúsenosť.
Máme 6 zamestnancov a skoro každý má manželku na materskej a veľa detí.
Mzdy nie sú veľké takže ani daň. To znamená, že žiadame daňový bobus skoro celý daň ponižujem o daňový bonus a žiadam zbytok.
Na konci roka pri zúčtovaní mi vychádza veľký preplatok na dani skoro u každého zamestnanca a tieto peniaze žiadame od DU.
Lenže teraz keď robím 4ročný prehťad o zraz. a odvedených preddavkov za prvý štvrťrok tak do riadku 3 mi program hodí ten preplatok ktorý sme žiadali po ročnom zúčtovaní a ďalej rozpísanie bonusu a dane a rozdiel a tak ako to proste má byť.
Lenže to vraj nie je dobré.
Vraj keď mi vychádza preplatok po ročnom zúčtovaní tak ho nemám žiadať a ponižovať o mesačné preddavky a radšej žiadať celý daňový bonus.
Ale ako ja rozpíšem v prehľade, že koľko máme preplatok a koľko každý miesiac ponižujem o preddavky? Nie je mi to v tých kolonkách jasné.
Prosím vie to niekto?
sonka1
11.10.06,11:47
ja to píšem ručne a to mam 160 ludi.... a mam po probleme, tiež mi program hádže nejaké numerá uplne čudne..
monnica
11.10.06,11:56
A ak majú zamestnanci na konci roka preplatok na dani tak ho žiadaš od DU alebo nie a ponižuješ tú sumu o mesačné preddavky na daň a až keď už máš nulu tak ponižuješ daňový bonus? Na daňovom mi povedali, že to má takto byť, ale ja neviem ako to rozpísať v prehľade.
Možno by tam mala byť kolonka že koľko máme preplatok čo aj je ale potom ze koľko som si ponížila a koľko je ešte zostatok alebo ako to oni budú vedieť že do kedy ponižujem ........alebo tomu nerozumiem:p
luciagr
11.10.06,12:22
ja som ten preplatok do danoveho prehladu neuvadzala, dala som tam vzdy 0. Toto mi poradili na danovom urade. A potom by to malo byt v poriadku.
monnica
12.10.06,06:09
No mne na daňovom povedali to isté, ale je to správne? Alebo možno z toho raz bude problém:rolleyes:
jankasm
12.10.06,06:14
No mne na daňovom povedali to isté, ale je to správne? Alebo možno z toho raz bude problém:rolleyes:

Keď som mala preplatky z ročného zúčtovania robila som to takto:
riadok 1 - zrazené preddavky
riadok 3 - suma preplatku (maximálne do výšky dane uvedenej v riadku 1)
riadok 5 - 0
riadok 10 - 0
riadok 11 - 0
Daňový bonus som si žiadala celý, ten sa nesmie kompenzovať s preplatkami.
Takýto postup bol až kým sa nevyrovnal celý preplatok.
Vypisovanie bolo konzultované s našou správkyňou na DÚ, tiež som mala z toho hokej.
monnica
12.10.06,06:24
Ďakujem pekne , budem to takto robiť aj ja :p
anna 07
20.10.06,06:21
dobry den, potrebujem sa v niecom uistit, ci som to pochopila spravne (zacinam so mzdami tak mi prosim prepacte ak poviem nejaku hlupost ) mame 3 zamestnancov:
1. mal mzdu 6900,- takze preddavok na dan neplati
2. mal mzdu 11499,- vysiel mu preddavok 454,- (ma 2 deti: dan. bonus 1080,-)
3. mal mzdu 9287,- a preddavok 89,-

kedze 2. zam-c ma 2 deti a uplatnuje si dan. bonus 1080,- Sk tak ja nebudem platit dan. uradu preddavkovu dan 543,- (454+89), ale pri ziadosti o vratenie dan. bonusu poziadam sumu 537,-Sk ? pochopila som to spravne?

........a este mam otazku co v pripade ak som zaplatila ten preddavok 543,- Sk a poziadala som dan. urad o vratenie bonusu 537,-? ( doslo mi to az neskor, ze to asi nie je spravne ?)


prosiiiim poradte mi
azuz
20.10.06,08:26
Napíš ďalšiu žiadosť na zvyšnú sumu.
monnica
19.01.07,12:57
Prajem pekný deň

Chcem sa spýtať , že ak zamestnancom za rok 2005 vyšiel preplatok na dani skoro každému a dostali ho riadne zaplatený - je to ich aký príjem?
Mám tento preplatok v zúčtovaní za rok 2006 zarátať do celkového príjmu?
Prosím vás niekoho ako to vlastne je?