jana87
30.11.04,10:55
Naša firma fakturuje marketingové služby do zahraničia. Myslím si, že podľa zákona o DPH, §15 je miestom dodania SR, takže by sme mali fakturovať s DPH a tento paragraf určuje presne služby, pri ktorých je miesto dodania v zahraničí. Ale firma, ktorá nám dáva k tejto fakturácii podklady, hovorí, že by to malo byť bez DPH. Ako to je teda správne?
inavana
30.11.04,19:33
Dôležité je či je odberateľ služby platca DPH alebo nie. Ked je platca a tieto služby sú definované v par. 15 odst. 8 tak sa miesto plnenia presuva do zahraničia, ak je neplatca potom fakturuješ s DPH.
jana87
01.12.04,10:25
V ktorom paragrafe sa píše o mieste dodania pre platcu a neplatcu dph pri službách?
eviketa
01.12.04,20:25
Ak tomu rozumiem, tak ja som platca, robím práce v SR,(katalogove t.j. §15 odst.8) ale fakturujem zahr.subjektu, platcovi DPH. Je to bez DPH ?
esprit
02.12.04,07:27
To: Jana87
V § 15 ods. 7, ale len poopravím, nejedná sa o to či je plátca alebo neplátca, ale o to, či podniká. Ak totiž ide o podnikateľský subjekt, fakturujem bez DPH, aj keď nie je platca DPH - ide o prenos daňovej povinnosti.

Pri vystavovaní faktúry treba dodržať § 73 (nezabudnúť na bod 2písm.i)
luebchenko
17.12.04,19:58
Vykazujem službu dodanú podľa §15 odst.8 podnikateľovi do členského štátu niekde v priznaní DPH - ak áno, v ktorom riadku - neviem, ako to správne naťukať do OMEGY, aby mi to správne zaradilo. Alebo to účtujem ako V-voľný základ?