SMartina
11.10.06,15:04
;) Ahojte. Potrebujem súrne radu. Som platca DPH. Vystavujem faktúry za prenájom bez DPH. V Alfe pri kontrole mi vyhodí chybu práve v tých faktúrkach bez DPH. Keď som zatelefonovala do Krosu, tak som sa dozvedela, že pri vystavovaní treba nastaviť službu 06, ale tá pani mi presne nevedela povedať, či služba 6 alebo 6K, nebola si istá, ale podľa nej túto sumu treba koeficientovať. Prosím Vás o radu, ak sa už niekto s tým stretol nech poradí. Mám strach:mee: či som podávala správne DPH-čky. Vopred všetkým ďakujem.
SMartina
12.10.06,21:07
Nikto mi nevie poradiť ???
LubenaK
13.10.06,04:54
Ak si plátca DPH a vystavuješ nájom bez DPH, určite musíš svoje vstupy koeficientovať. V tomto prípade nemáš nárok na odpočet celej DPH z tých vstupov, ktoré sa týkajú nájmu, tak by si mala použiť 6K - program sa Ťa potom spýta, či to budeš chcieť použiť pri výpočte koeficientu. Iba ak by si upravila svoje vstupy tak, že vieš, ktoré sa týkajú nájmu a z tých si uplatňovať odpočet DPH nebudeš. Vtedy nemusíš koeficientovať, lebo to máš presne vyšpecifikované.
SMartina
23.10.06,14:17
Ahojte. Ak som zistila, ktoré faktúry sa týkajú toho nájmu, tak v Alfe v JU to zapíšem: do kolónky bez DPH celkovú cenu s DPH? Vo výkaze DPH sa mi to nikde nezobrazí?
LubenaK
23.10.06,16:01
Áno. Vtedy to zapíšeš takto.
felama
03.11.06,07:09
Ak si platca DPH a vystavuješ faktúru za prenájom neplatcovi DPH bez DPH, prefakturovať môžeš energie (tie nevchádzajú do výpočtu koeficientu) a nebudeš si odpočítavať DPH z ostatných výdavkov týkajúcich sa prenájmu, nie si povinná používať koeficient, je to najjednoduchší spôsob ako sa vyhnúť koeficientu.
.lena.
20.11.06,07:17
Ak si platca DPH a vystavuješ faktúru za prenájom neplatcovi DPH bez DPH, prefakturovať môžeš energie (tie nevchádzajú do výpočtu koeficientu) a nebudeš si odpočítavať DPH z ostatných výdavkov týkajúcich sa prenájmu, nie si povinná používať koeficient, je to najjednoduchší spôsob ako sa vyhnúť koeficientu. Práve sa mi dostala do rúk nová nájomná zmluva, prvá s neplatcom dph. To znamená, že budem musieť začať koeficientovať... Alebo, môžem sa spoľahnúť na to, že nebudem musieť používať koeficienť ak si neodpočítam dph?
A ešte k tým energiám, z nich si môžem z celých uplatniť dph keď nevstupujú do koeficientu?
Anairda
21.11.06,09:57
Tomuto dosť dobre nerozumiem. Ak refaktúrujem energie, nevstupujú mi do koeficientu? A neplatcovi tie energie vystavím s daňou? A koficient potom počítam len na ostatné výdavky týkajúce sa prenájmu. Hmm...to nie je zlé pre prípad keď mojím najväčším nákladom sú energie.