szokeeva
11.10.06,17:00
Dobrý deň každému poraďákovi!

Mám jednu ,dve otázky a doteraz mnoho rôznych odpovedí a názorov na ne, preto sa obraciam dnes na Vás,keby ste sa vyjadrili.
Zamestnávateľ mesačne prispieva zamestnancovi na DDP vždy rovnakou sumou /1000.-/,táto suma sa pripočíta k vymeriaciemu základu - k hrubej mzde - pre výpočet ZP/10%+4%/.
Otázka :sú 4%ZP z DDP "/z 1000,-sk,čiže 40.-sk / položkou znižujúcou základ dane spolu s ostatným poistným?
Zamestnanec tiež odvádza do DDP mesačne vždy rovnakú sumu/ 600.-sk/
Otázka:Je táto suma znižujúca základ dane mesačne,alebo až pri ročnom zúčtovaní alebo v dańovom priznaní ?

Už teraz sa teším na Vaše odpovede,vopred vďaka.
Lanaj
11.10.06,15:11
Dobrý deň každému poraďákovi!

Mám jednu ,dve otázky a doteraz mnoho rôznych odpovedí a názorov na ne, preto sa obraciam dnes na Vás,keby ste sa vyjadrili.
Zamestnávateľ mesačne prispieva zamestnancovi na DDP vždy rovnakou sumou /1000.-/,táto suma sa pripočíta k vymeriaciemu základu - k hrubej mzde - pre výpočet ZP/10%+4%/.
Otázka :sú 4%ZP z DDP "/z 1000,-sk,čiže 40.-sk / položkou znižujúcou základ dane spolu s ostatným poistným? ÁNO
Zamestnanec tiež odvádza do DDP mesačne vždy rovnakú sumu/ 600.-sk/
Otázka:Je táto suma znižujúca základ dane mesačne,alebo až pri ročnom zúčtovaní alebo v dańovom priznaní ? Až pri ročnom zúčtovaní alebo daňovom priznaní

Už teraz sa teším na Vaše odpovede,vopred vďaka.

Odpovede sú vyznačené červeným.
Paula
11.10.06,15:12
Dobrý deň každému poraďákovi!

Mám jednu ,dve otázky a doteraz mnoho rôznych odpovedí a názorov na ne, preto sa obraciam dnes na Vás,keby ste sa vyjadrili.
Zamestnávateľ mesačne prispieva zamestnancovi na DDP vždy rovnakou sumou /1000.-/,táto suma sa pripočíta k vymeriaciemu základu - k hrubej mzde - pre výpočet ZP/10%+4%/.
Otázka :sú 4%ZP z DDP "/z 1000,-sk,čiže 40.-sk / položkou znižujúcou základ dane spolu s ostatným poistným?áno
Zamestnanec tiež odvádza do DDP mesačne vždy rovnakú sumu/ 600.-sk/
Otázka:Je táto suma znižujúca základ dane mesačne,alebo až pri ročnom zúčtovaní alebo v dańovom priznaní ?čo si platí zamestnanec=pri ročnom zúčtovaní,resp. DP

Už teraz sa teším na Vaše odpovede,vopred vďaka.

odpoveď v modrom
Johanka
11.10.06,15:17
Súhlasím ...
szokeeva
12.10.06,05:46
Úprimná vďaka za odpovede,veľmi si Vás vážim.