pehar
11.10.06,20:24
Dobrý večer " rádcovia "
vo firme mám kúpený osobný automobil, ktorý je zaradený v majetku firmy. Mojou hlavnou činnosťou je poskytovanie služieb spojených s dodávkou materiálu ( elektroinštalačné práce). Ja som konateľ a nezamestnávam žiadnych zamestnancov. Na poskytované služby si objednávam externých zamestnancov-živnostníkov.
Moja otázka :
Môžem si do firmy kúpiť druhy automobil ( napr.Fábiu combi s odpočtom DPH ), ktorý by som používal a dopravu materiálu alebo by som ho poskytoval osobám, ktoré si objednávam na výkon služby?

Ďakujem za radu.
Jozef I
12.10.06,04:24
nevidím žiaden dôvod aby si si ho nekúpil. Ak ho potrebuješ a vidím že si to vieš aj patrične zdôvodniť, tak prečo nie. Iné by bylo keby to boli dve osobné autá. Ale jedno nákladné na prepravu materiálu a druhé na jednanie z klientami.. nevidím žiaden problém. Ale treba dávať pozor na najazdené km a ich zdokladovanie. ;)
pehar
13.10.06,13:26
Presne na to som bol upozornený.Bal som sa, aby nebol problém, že mám viac aut ako zamestnancov. Momentálne mám auto celé zničené od káblov a rebríkov. Dúfam, že si to ako ja vysvetlia aj pracovníci DÚ.

Ďakujem