sally7
11.10.06,21:32
začala som živnostničiť a trápim sa ...nieje to také ľahké..robím v oblasti, nechtového dizajnu, manikúry, pedikúry, piercingu...a nedarí sa mi tak ako by som chcela.:mee: ..potrebujem dať o sebe vedieť dobrou reklamou..ale neviem kde?ako?kam? komu? budem Vám vďačná za dobré napady, skúsenosti, tipy...:o
peeel
11.10.06,19:54
začala som živnostničiť a trápim sa ...nieje to také ľahké..robím v oblasti, nechtového dizajnu, manikúry, pedikúry, piercingu...a nedarí sa mi tak ako by som chcela.:mee: ..potrebujem dať o sebe vedieť dobrou reklamou..ale neviem kde?ako?kam? komu? budem Vám vďačná za dobré napady, skúsenosti, tipy...:o

Otázka: kde pôsobíš? Aký rozsah služieb poskytuješ? Čím sa odlišuješ od konkurencie? Koho považuješ za svoju potenciálnu klientelu (mamičky na materskej, slobodné dámy do 35 rokov, penzistky...)? Od týchto odpovedí - a pár ďalších - sa odvíjajú prípadné návrhy postupov pri riešení reklamnej otázky, ktorú si položila... :)
EkoMax
12.10.06,04:28
V tvojom prípade je najlepšia reklama tvoja práca. Skús poprosiť klientky, ak sú s tvojou prácou spokojné, aby o nej povedali svojim priateľkám, prípadne im na nechty urob zaujímavú gragiku grátis, uvidíš, ako to zaberie. Ja mám tiež veľmi dobrú kaderníčku a kozmetičku a väčšina mojich kamarátok ich navštevuje tiež. My ženy sme už také, ak má niečo kamarátka a je to pekné, tak to chcem aj ja. Takáto reklama sa šíri rýchlejšie ako nejaké reklamné letáky s bežným opisom činnosti. :)
sysula
12.10.06,05:26
začala som živnostničiť a trápim sa ...nieje to také ľahké..robím v oblasti, nechtového dizajnu, manikúry, pedikúry, piercingu...a nedarí sa mi tak ako by som chcela.:mee: ..potrebujem dať o sebe vedieť dobrou reklamou..ale neviem kde?ako?kam? komu? budem Vám vďačná za dobré napady, skúsenosti, tipy...:o
skus si dat inzerat na nejaku svadobnu stranku, napriklad..ja som prisla ku svojej kozmeticke tak, ze robila v obchodnom dome na vystave svadobnych a spolocenskych siat vizaz..samozrejme zadara..milo a nevtieravo ma prehovorila nech to vyskusam..tak som skusila a bola som velmi milo prekvapena..odvtedy som s nou spokojna..;)
Ľubenka
13.10.06,11:56
Mám kamošku zákazkovú krajčírku a tá mi povedala, že skúšala všeličo. Najlepšie zabrala reklama v regionálnych novinách čo chodia do schránok zadarmo, ale musí tam byť foto, alebo sa musí nejak odlišovať od ostatných aby si ho ľudia všimli.
Veronika Gabrielova
13.10.06,12:03
Ahoj moja kamarátka robí nechtový dizajn. Mala to zo začiatku tiež dosť ťažké. Vytlačila som jej však letáky a vyvesila ich na stĺpi, či hádzala do schránkok ľudí o ktorých si myslela, že by ich to mohlo osoloviť :) a podarilo sa. Skús aj tu na porade nechať na seba kontakt :).
Uvidíš rozbehne sa to rýchlo :). Držím palčeky.:)
accipiter
14.10.06,17:00
:confused: Kočky skúste poradiť aj mne. Malujeme a predávame Svadobné poháre - ručne zlatom maľované. Svadobky sú toho plné-nálepky.. a hlavne lacnejšie..:mee:
camelfly
14.10.06,17:27
viem ze ak v marketoch, nechcem menovat aby to nebola reklama : )
robia akcie, tak aby marketing mal zabezpeceny program,
bral na akcie aj roznych sukromnikov - ten mal
vymedzene miesto na predajnej ploche a ludia k nemu chodili, on si spropagoval
vyrobky alebo sluzby a kazdy si prisiel na svoje, napr. aj to
malovanie tvariciek, mozno to poznate
vzdy sa chodili opytat ci nebudu nejake akcie a objednavali sa, marketing pripravil plagaty a reklama bola na svete, teraz bude Mikulas
a za chvilku vianoce, nie je lepsi cas ako tento : )
accipiter
15.10.06,09:26
Fajn a nevieš kde by som získal kontakt v ZA, KNM alebo CA ?
camelfly
16.10.06,06:09
Fajn a nevieš kde by som získal kontakt v ZA, KNM alebo CA ?
napisala som ti ss, to aby sme tu nerobili reklamu
takze info som ti dala a ostatne je na tebe ;)
biaaa
20.10.06,14:13
začala som živnostničiť a trápim sa ...nieje to také ľahké..robím v oblasti, nechtového dizajnu, manikúry, pedikúry, piercingu...a nedarí sa mi tak ako by som chcela.:mee: ..potrebujem dať o sebe vedieť dobrou reklamou..ale neviem kde?ako?kam? komu? budem Vám vďačná za dobré napady, skúsenosti, tipy...:o

Ja si myslím ze najprv skús sama nejaké letáky - výstižné, zaujímavé, poprípade skús nejaké promo (povedzme keď zoberieš toto, toto máš odomňa grátis atď - opatrne však aby si ludia na to nezvykli !!!)

Ďalšia zaujímavá oblasť je internet! Skoro všetky vyhľadávače ponúkajú dnes (aj pokial nemáš svoju www stránku) pridanie informácií o tvojej firme zadarmo. Treba tam krátko ale výstižne opísať svoju činnosť a zaradiť firmu do správnej kategórie

Keď ani to nepomôže - zhodnoť si marketingový a finančný stav firmy - vytvor si prípadnú marketingovú stratégiu a musíš uvážiť či je v tvojich silách realizovať tvoje marketingové ciele.

Prajem ti veľa šťastia.
d.o.m.i
03.12.08,11:40
Ahojte, chcela by som sa spytat doplnujucu otazku... ked si dam naplacit letaky, mam moznost ich niekde "rozdavat" alebo napr. hadzat do schranok... ale je nieco z toho v rozpore so zakonom o reklame? teda ak vylucime napriklad spamovanie e-mailami o ktorom som tu tiez nieco citala... je to hadzanie do schranok v pohode ??? dakujem za odpoved...
Lubos92
03.12.08,12:31
Ja si myslim ze skor ako vytlacis letaky si najprv urob priskum kde byvaju viac finnancne zalozeny ludia myslim tym lokalitu domov.Potom si daj urobit kvalitny dizajn na letak nechaj si urobit web stranku ktoru budes mat aj na letaku.Ak ich letak oslovi tak si kliknu na tvoju web stranku kde budes mat vsetko o tvojej firme samozrejme aj referencie ked uz mas nejake.Vies dnes ludia su pohdlnejsi radsej kliknu na nete ako maju hladat po meste.S tym webom ti mozem pomoc za symbolickych 1000 SK skus mi napisat wmc (zavinac) wmc dodka SK
Zoltán Kovács
03.12.08,12:33
Ja si myslim ze skor ako vytlacis letaky si najprv urob priskum kde byvaju viac finnancne zalozeny ludia myslim tym lokalitu domov.Potom si daj urobit kvalitny dizajn na letak nechaj si urobit web stranku ktoru budes mat aj na letaku.Ak ich letak oslovi tak si kliknu na tvoju web stranku kde budes mat vsetko o tvojej firme samozrejme aj referencie ked uz mas nejake.Vies dnes ludia su pohdlnejsi radsej kliknu na nete ako maju hladat po meste.S tym webom ti mozem pomoc za symbolickych 1000 SK skus mi napisat wmc (zavinac) wmc dodka SK

Nerobme tu samoreklamu.
Lubos92
03.12.08,12:40
Nerobme tu samoreklamu.
nerobim tu reklamu len jej chcem pomoct lebo sam to poznam ak clovek nema nazvys peniaze ked zacina podnikat a keby som robil reklamu tak tam nedam cenu za web taku aka je lebo web je 10x drahsi
d.o.m.i
03.12.08,12:51
Dakujem za ponuku :-) ale aj tak by som od niekoho, kto sa v tom vyzna, pocula odpoved na moju otazku... pretoze som pocula, ze ak chcem napriklad hadzat letaky do schranok, tak na to treba nejake povolenie alebo nieco take... tak to by ma celkom zaujimalo... vdaka...
Zoltán Kovács
03.12.08,12:54
Dakujem za ponuku :-) ale aj tak by som od niekoho, kto sa v tom vyzna, pocula odpoved na moju otazku... pretoze som pocula, ze ak chcem napriklad hadzat letaky do schranok, tak na to treba nejake povolenie alebo nieco take... tak to by ma celkom zaujimalo... vdaka...

Moje tvrdenie neviem podložiť zákonom, ale podľa teba pošta má povolenie hádzať všetky tie letáky do schránok. Nemyslím si, akurát to pošta má zaplatené od objednávateľa služby. Takže podľa mňa môžeš.
jozo_sk
07.12.08,23:36
Zaujimam sa o reklamu a zvysenie predaja. Da sa to vsetko urobit aj drobnymi zmenami. Staci sa drzat niektorych predajnych technik. Mozete ma kontaktovat cez SS, dohodneme nieco
biaaa
08.12.08,10:42
Dakujem za ponuku :-) ale aj tak by som od niekoho, kto sa v tom vyzna, pocula odpoved na moju otazku... pretoze som pocula, ze ak chcem napriklad hadzat letaky do schranok, tak na to treba nejake povolenie alebo nieco take... tak to by ma celkom zaujimalo... vdaka...

Nevidim dovod aby si potrebovala povolenie. Je vsak vhodne, aby si nevhodila reklamu do takej schranky, kde si to majitel vyslovene nezela (vacsinou oznacene nalepkou).