karpis
12.10.06,07:56
Pri preprave tovaru prepravnou spoločnosťou došlo k poškodeniu výrobku.
Vystavili sme fa na opravu poškodeného výrobku DZ+DPH. Odberateľ (prepravca) sa ohradil, že sme mu mali faktúru vystaviť bez DPH s čím som nesúhlasila. Prosím o odobrenie môjho postupu. Je správne fa DZ+DPH?
Tweety
12.10.06,06:00
Pri preprave tovaru prepravnou spoločnosťou došlo k poškodeniu výrobku.
Vystavili sme fa na opravu poškodeného výrobku DZ+DPH. Odberateľ (prepravca) sa ohradil, že sme mu mali faktúru vystaviť bez DPH s čím som nesúhlasila. Prosím o odobrenie môjho postupu. Je správne fa DZ+DPH? Vykonaná oprava je pre vás službou, a tá podlieha zdaňovaniu. Takže správne ste fakturovali. Predpokladám, že je to v rámci SK. ALe ak by ste mu fakturovali škodu spôsobenú prepravou, bolo by to iné, faktúra by bola v tom prípade bez dph.
Paula
12.10.06,06:09
Pri preprave tovaru prepravnou spoločnosťou došlo k poškodeniu výrobku.
Vystavili sme fa na opravu poškodeného výrobku DZ+DPH. Odberateľ (prepravca) sa ohradil, že sme mu mali faktúru vystaviť bez DPH s čím som nesúhlasila. Prosím o odobrenie môjho postupu. Je správne fa DZ+DPH?

Tovar bol prepravovaný vám, cestou došlo k jeho poškodeniu, dali ste ho opraviť, obdržali ste faktúru za opravu a teraz požadujete preplatenie opravy od prepravcu.
Alebo došlo k poškodeniu pri preprave vášho tovaru odberateľovi?
Priznávam, zo zadania otázky mi nie je situácia celkom jasná.
karpis
12.10.06,06:26
Tweety mi sme mu skutočne fakturovali škodu spôsobenú prepravou, čiže to malo byť bez DPH ako píšeš v svojej odpovedi. Ktorý je to § zákona o DPH
Tweety
12.10.06,06:33
Tweety mi sme mu skutočne fakturovali škodu spôsobenú prepravou, čiže to malo byť bez DPH ako píšeš v svojej odpovedi. Ktorý je to § zákona o DPH
Tak potom nie opravu, ale škodu, uviedla si opravu:cool: škoda mala byť bez dph. Podľa §2 Zákona o dph, to nie je predmetom dane.
Jana Acsová
12.10.06,14:13
Vystavili sme fa na opravu poškodeného výrobku DZ+DPH.Ak si u Vás prepravca predmetnú opravu objednal, tak ste postupovali správne. Ak ste iba chybne textovali znenie faktúry, tak by ste mali náležite zdokumentovať škodu, aby bolo zrejmé, čo je vlastne predmetom fakturácie.