Natka
12.10.06,09:26
Pred pol rokom sme kúpili vysávač, ktorý je už tretí raz pokazený. Vraj nám ho vymenia za iný, ale pod podmienkou, že im vrátime pokladničný bloček, ktorý sme dostali pri nákupe pred pol rokom. Ale ja ho už mám zaúčtovaný, uplatnené DPH, nemôžem si predsa kedy chcem "vyrvať" z účtovníctva bloček-účtovný doklad. Nemali by mi náhodou oni dať nejaký dobropis, alebo niečo také?
Paula
12.10.06,07:37
Pred pol rokom sme kúpili vysávač, ktorý je už tretí raz pokazený. Vraj nám ho vymenia za iný, ale pod podmienkou, že im vrátime pokladničný bloček, ktorý sme dostali pri nákupe pred pol rokom. Ale ja ho už mám zaúčtovaný, uplatnené DPH, nemôžem si predsa kedy chcem "vyrvať" z účtovníctva bloček-účtovný doklad. Nemali by mi náhodou oni dať nejaký dobropis, alebo niečo také?

V takomto prípade som si urobila kópiu bločku, ktorý predajca požadoval vrátiť. Predajca nám pri výmene vystavil potom jeden doklad z ERP "mínusový" (na reklamovaný vysávač) a druhý doklad plusový na kúpu iného vysávača. Na tie obdobia sme zhodou okolností mali kontrolu, neboli námietky.
Natka
13.10.06,06:05
ďakujem krásne a prajem príjemný víkend