almolonga
12.10.06,09:29
Dobry den, sice som poctivo hladala odpoved, kedze sa dos pise o tejto problematike no vacsinou v PU.
Ja by som potrebovala v JU co urobit ak je plateny nakup materialu firemnou platobnou kartou, cize mam doklad z ERP, potvrdenku z terminalu a VBU [vsetko ma rovnaky datum].
Dakujem
liba2
12.10.06,07:32
Dobry den, sice som poctivo hladala odpoved, kedze sa dos pise o tejto problematike no vacsinou v PU.
Ja by som potrebovala v JU co urobit ak je plateny nakup materialu firemnou platobnou kartou, cize mam doklad z ERP, potvrdenku z terminalu a VBU [vsetko ma rovnaky datum].
Dakujem
Prečítaj si viac , možno nájdeš aj odpoveď na svoju otázku:
http://www.porada.sk/t5991-platba-platobnou-kartou-v-ju.html
almolonga
12.10.06,07:43
Asi som nie najlepsie formulovala otazku, cize sef nakupil material a zaplatil platobnou kartou.
sta
12.10.06,07:57
Na bankovom výpise zaúčtuješ výdaj na priebežné položky, potom spravíš PPD do pokladne ako príjem na priebežné položky a následne spravíš VPD na úhradu záväzku, ak máš faktúru za materiál (spáruješ si to so záväzkom). Ak nemáš faktúru a platil iba na blok z ERP, tak to dáš ako nákup materiálu.

Alebo priamo z bankového výpisu zaúčtuješ výdavok ako nákup materiálu/úhradu faktúry.
almolonga
12.10.06,08:08
najjednoduchsie by mi bolo dat priamo z VBU vydavok za nakup materialu, ak je to spravne tak to tak urobim, dakujem
sta
12.10.06,08:15
Myslím že je to tak správnejšie, pretože ten pohyb peňazí ide naozaj cez banku, nie v hotovosti. Ale táto téma sa tu už preberala mnohokrát a v zásade máš dve možnosti účtovania, niekomu sa zdá lepšie to účtovať cez priebežné položky, niekomu zasa priamo cez bankový výpis a pripnúť k nemu blok z ERP a z terminálu. Preto som Ti napísala obidva postupy :)