Terezap
12.10.06,08:40
Chcem Vás poprosiť o pomoc. Prerábam daňové za rok 2005, lebo tohto roku si chcem uplatniť paušálne výdavky. Podľa vašich rád som znížila základ dane o záväzky, pohľadávky som nemala. Tie záväzky som napísala do riadku 41. Je to správne? Teraz neviem ako mám vyplniť výkazy o PaV a o MaZ. A tiež výpis do sociálnej poisťovne. O tie záväzky mám povýšiť svoje výdavky... ? Prosím moc o pomoc. Ďakujem
daniek
12.10.06,06:44
pri uplatnení paušálnych výdavkov sa výkazy nepodávajú a vo výpise pre poisťovňu je kolónka kde sa zaškrtne že ste si uplatnili paušálne výdavky.
Terezap
12.10.06,09:58
Ďakujem pekne za odpoveď, ale ja potrebujem opraviť daňové priznanie za rok 2005 so skutočnými výdavkami. A neviem ako poopravujem výkazy tam. Ďakujem.
daniek
12.10.06,10:07
ja by som ich úplne stornovala t.j. podala by som opravné výkazy s rovnakými sumami ale rozdielnymi znamienkami a uviedla by som to poznámok v daňovom priznaní len by som sa ešte pre istotu poradila so správkyňou pri odovzdávaní dodatočného daňového priznania či je to tak správne ale podľa mňa áno.
Terezap
12.10.06,10:09
Ďakujem, skúsite to ešte niekto potvrdiť?
blcha
12.10.06,11:07
Ja som podala normálne výkazy - ako výsledok účtovníctva. Úprava základu dane sa vykoná iba v tlačive daňového priznania - mimoúčtovne. Tlačivo do soc. poisťovne vyplníš presne podľa odkazov na jednotlivé riadky daňového priznania, tam nie je čo špekulovať.
Terezap
12.10.06,12:13
Takže výkazy buď nedám vôbec, alebo ich vyplním rovnako. Opravím len DP.
Ďakujem veľmi pekne.