Danka
12.10.06,08:45
Je problém vypočítať mzdu, ak je vopred dohodnutá v čistom???
Chcela by som poprosiť o Váš názor.Náš nadriadený pri prijímaní nových zamestnancov či dohodárov dohoduje s nimi výšku mzdy v čistom.Ak dotyčný nemá odpočítateľnú položku, nie je v tom problém, ale s ńou je to
zložité, aspoň to tak vyzerá.Máte s tým niekto skúsenosti?
Danka
12.10.06,06:47
Zabudla som doplniť, že sa jedná o hodinovú sadzbu v čistom.Samozrejme, že počet hodín je v každom mesiaci rozdielna.
jankasm
12.10.06,06:48
Je problém vypočítať mzdu, ak je vopred dohodnutá v čistom???
Chcela by som poprosiť o Váš názor.Náš nadriadený pri prijímaní nových zamestnancov či dohodárov dohoduje s nimi výšku mzdy v čistom.Ak dotyčný nemá odpočítateľnú položku, nie je v tom problém, ale s ńou je to
zložité, aspoň to tak vyzerá.Máte s tým niekto skúsenosti?

Mzda sa vždy dohaduje v hrubom, aj do pracovných zmlúv sa uvádza hrubá mzda. S čistou je naozaj problém to potom napasovať kvôli odvodom a dani. To sa nikdy nedá presne na korunu. :rolleyes: ;)
Gabi03
12.10.06,06:50
No mzda sa počíta z hrubej mzdy, resp. základnej. Ak si hodíš do excelu tabuľku s potrebnými údajmi, môžeš sa dopracovať k hrubej mzde spätne. Avšak ja by som povedala šéfovi, nech prijíma ľudí na základnú (hrubú) mzdu. Túto tabuľku mu daj, nech sa vie vysomáriť, kde mu zvýrazníš prislúchajúcu čistú mzdu k hrubej.