nikita253
12.10.06,10:14
Vie mi niekto poradiť, ako môžem zaúčtovať faktúru za ubytovanie, ak pre mňa ako živnostníka pracujú ďalší živnostníci na základe zmluvy o vzájomnej spolupráci. V zmluve je stanovené, že im uhrádzam ubytovanie ak je to nutné, ale neviem vyhotoviť cestovný príkaz, resp. ako zaúčtovať faktúru za ubytovanie, keď je na nej ubyovanie napr. pre 5 osôb.
Tweety
12.10.06,08:18
Vie mi niekto poradiť, ako môžem zaúčtovať faktúru za ubytovanie, ak pre mňa ako živnostníka pracujú ďalší živnostníci na základe zmluvy o vzájomnej spolupráci. V zmluve je stanovené, že im uhrádzam ubytovanie ak je to nutné, ale neviem vyhotoviť cestovný príkaz, resp. ako zaúčtovať faktúru za ubytovanie, keď je na nej ubyovanie napr. pre 5 osôb.
A budeš to ubytovanie fakturovať živnostníkom? Ak nie, tak to nemá čo v tvojom účte hľadať, nie je tvoj náklad.
AHA
13.10.06,10:01
Ak im chceš preplácať ubytovanie tak nech si ho každý živnostník zaplatí sám
a tebe to vyúčtuje v svojej faktúre ináč to do nákladov nedostaneš.
dom
13.10.06,10:29
Vie mi niekto poradiť, ako môžem zaúčtovať faktúru za ubytovanie, ak pre mňa ako živnostníka pracujú ďalší živnostníci na základe zmluvy o vzájomnej spolupráci. V zmluve je stanovené, že im uhrádzam ubytovanie ak je to nutné, ale neviem vyhotoviť cestovný príkaz, resp. ako zaúčtovať faktúru za ubytovanie, keď je na nej ubyovanie napr. pre 5 osôb.

Pokiaľ je zmluvne dohodnuté medzi Tebou a dodávateľmi živnostníkmi, že pre Teba pracujú a prácu si fakturujú a zároveň sa dohodnete, že im uhrádzaš náklady za ubytovanie, nevyhotovuješ cestovný príkaz, ale na základe faktúry a zmluvy je ubytovanie Tvoj náklad.
nikita253
16.10.06,08:30
Ďakujem. Tiež som si myslela, že je to takto, ale chcela som mať istotu.