dorwin
12.10.06,09:36
Ahojte poradaci,

omylom sa mi podarilo uhradit fakturu z osobneho uctu miesto podnikatelskeho.
Fakturu mam na zivnost. Ako by sa to dalo legalne vyriesit (zauctovat?)

dakujem za akukolvek radu.
Peter
učtovníčka
12.10.06,09:00
Ja by som to dala ako výdaj z pokladne a pripla by som si tam výpis z účtu aby som vedela dokladovať aj o "100 rokov" daniarom že je to zaplatené.
Dodavateľovi to bude jedno, hlavne že má úhradu na jeho správnom účte.
Zita5
12.10.06,09:04
Postup by bol nasledovný :

1/ Došlú faktúru je potrebné zaevidovať do evidencie záväzkov
2/ Prefotiť bankový výpis z osobného účtu priložiť došlú faktúru a interným dokladom zaúčtovať do výdavkov .Zo záväzkov odpísať sumu ako uhradenú a zápis sa dostane na nulu .

K tomu by bolo vhodné popísať , z akého dôvodu sa to účtuje cez interný doklad a priložiť toto vyjadrenie k prefotenému výpisu z osobného účtu a k faktúre .

Moja odpoveď je v prípade úhrady záväzku týkajúceho sa v súvislosti s podnikateľskou činnosťou .
andreaS
12.10.06,09:05
Kludne vyplatit v hotovosti alebo aj prevodom z firemneho uctu na sukromny a pripojit k danemu uctovnemu prippadu vysvetlenie preco sa tak udialo a prilozit vypis zo sukromneho uctu, z ktoreho bola fa skutocne uhradena.
Zita5
12.10.06,09:07
Vidím že sme reagovali súčasne , ale pre zadávateľa by som chcela len doplniť , že môže použiť oba spôsoby .Má na výber .
LudmilaM
12.10.06,10:11
z podnikatelskeho uctu presun presne tu sumu kt potrebujes na sukromny ucet- im je jedno odkial dostali peniaze