betyna8
12.10.06,10:22
Ešte od dec.2004 nám odberateľ neuhradil faktúru za tovar, pričom jej suma je 17 000. Nereaguje na upomienky, telefonáty a vyhýba sa osobnému stretnutiu. Ako mám postupovať ďalej, treba napísať neakú špeciálnu upomienku??
dik
dadika
12.10.06,16:01
Ešte od dec.2004 nám odberateľ neuhradil faktúru za tovar, pričom jej suma je 17 000. Nereaguje na upomienky, telefonáty a vyhýba sa osobnému stretnutiu. Ako mám postupovať ďalej, treba napísať neakú špeciálnu upomienku??
dik

Tak nech ho pozdraví Váš právnik - to je najistejšie riešenie. :cool:
dana9
12.10.06,17:48
Ešte od dec.2004 nám odberateľ neuhradil faktúru za tovar, pričom jej suma je 17 000. Nereaguje na upomienky, telefonáty a vyhýba sa osobnému stretnutiu. Ako mám postupovať ďalej, treba napísať neakú špeciálnu upomienku??
dik

Na uplatnenie pohľadávky súdnou cestou upomienka vlastne ani nie je potrebná, je to len otázka vašich vzťahov s odberateľom.

dana:)
Beba
12.10.06,19:20
Na uplatnenie pohľadávky súdnou cestou upomienka vlastne ani nie je potrebná, je to len otázka vašich vzťahov s odberateľom.

dana:)A ak to nepôjde po dobrom, skúste pidať penále a toho právnika;)
durisovad
12.10.06,19:33
Moja cerstva skusenost : dali sme podnet na sud, ale "vtacik" si predvolania neprebera, pani sudkyna posuva terminy, uz to trva pol roka a nedeje sa nic. Exekutor moze konat len ak rozhodne sud a kedze sud nerozhoduje, cela vec stoji na mrtvom bode. A bude stat este mozno az do skoncenia sveta. Inventuru pohladavok nas dlznik tiez neprebera.
Beba
12.10.06,19:45
My sme také pohľadávky naťastie predali "spoločosti zameranej na vymáhanie pohľadávok", stálo ná to dáke percentá, ale vzhľadom na výšku pohľadávok sme to povžovali za úspech, keďže iné firmy sa s tým odberateľom naťahujú už roky.Ale to bolo krajné riešenie.
durisovad
12.10.06,19:53
Nam pani sudkyna uz aj navrhla, ze spise zaznam o nemoznosti predvolania dlznika a ze si pohladavku budeme moct odpisat z nakladov. Ale vzhladom na kratkost casu sa nam to zdalo predcasne a poziadali sme ju, aby ho len hladala, ved je to jej praca.
elli
24.10.06,06:48
Nam pani sudkyna uz aj navrhla, ze spise zaznam o nemoznosti predvolania dlznika a ze si pohladavku budeme moct odpisat z nakladov. Ale vzhladom na kratkost casu sa nam to zdalo predcasne a poziadali sme ju, aby ho len hladala, ved je to jej praca.

Treba pani sudkynu poziadat, aby - ak dlznika nemoze najst, alebo ak sa jej ho nechce hladat - dlznikovi ustanovila opatrovnika, ktory ho bude v konani zastupovat, obvykle to byva sudna tajomnicka. Po pravoplatnosti rozhodnutia potom zacat exekucne konanie, a ak exekutor zisti, ze povinny nema majetok, postihnutelny exekuciou, da bud sam, alebo na vas podnet na sud navrh na zastavenie exekucie, a to by uz mohlo byt odpisovym titulom.

V pripade, ze ho nemoze iba PREDVOLAT, ma moznost dorucit mu to prostrednictom policie alebo obecneho uradu/mestskej policie, a ak je nemozne iba donutit ho zucastnit sa na pojednavani, ma na to cely arzenal poriadkovych opatreni, od moznosti predvedenia cez poriadkove pokuty! V tom pripade by ju bolo treba poziadat, najlepsie pisomne, aby o tom bola stopa v sudnom spise, aby vyuzila dorucovanie prostrednictvom policie a nasledne poriadkove opatrenia podla obcianskeho sudneho poriadku.
elli
24.10.06,06:51
Moja cerstva skusenost : dali sme podnet na sud, ale "vtacik" si predvolania neprebera, pani sudkyna posuva terminy, uz to trva pol roka a nedeje sa nic. Exekutor moze konat len ak rozhodne sud a kedze sud nerozhoduje, cela vec stoji na mrtvom bode. A bude stat este mozno az do skoncenia sveta. Inventuru pohladavok nas dlznik tiez neprebera.

Sorry, ale bude stat len dovtedy, kym si s tym neurobite ciastocne poriadok aj vy - vid vyssie. Ak ma sudca v spise zaznam, ze ziadate ustanovit opatrovnika, alebo ziadate vyuzit poriadkove opatrenia, MUSI sa tym zaoberat. A ak nie - staznost predsedovi sudu na necinnost, na prietahy alebo na postup sudu.
korela888
21.03.07,12:15
Dobry den, mam taku otazocku ohladom upomienok: v akom casovom slede sa posiela druha upomienka ked sme poslali prvu po tom co ubehol mesiac od uplynutia datumu splatnosti a faktura nebola uhradena? Je to na nas aky dlhy cas si stanovime pre poslanie druhej upomienky? dakujem
rada
21.03.07,13:43
Áno, je to na Vás. Len si sledujte, aby sa Vám Vaše právo nepremlčalo. Ja napr. zvyknem 15 dní od doručenia prvej upomienky - nechám to tak približne 1 mesiac. Potom nasleduje ďalšia upomienka resp. predžalobná upomienka 8 dní od doručenia. Ak nie je pohľadávka uhradená alebo záujem druhej strany sa dohodnúť nasleduje po krátkom čase súd.:eek:
betyna8
12.05.09,12:11
Prosím o radu.Dĺžnik nepreberá poštou zaslané upomienky a vracajú sa mi naspäť. Ako to ďalej riešiť, môžeme podať žiadosť o vydanie platobneho rozkazu aj bez takýchto dokladov ?dakujem
Maxinka
29.09.09,11:23
Áno, je to na Vás. Len si sledujte, aby sa Vám Vaše právo nepremlčalo. Ja napr. zvyknem 15 dní od doručenia prvej upomienky - nechám to tak približne 1 mesiac. Potom nasleduje ďalšia upomienka resp. predžalobná upomienka 8 dní od doručenia. Ak nie je pohľadávka uhradená alebo záujem druhej strany sa dohodnúť nasleduje po krátkom čase súd.:eek:
Do tej predžalobnej upomienky dávate aj nejaký § zákona, niečo ako konkurz a likvidačné konanie.