DANUS
12.10.06,10:31
Chcela by som informovat, pokial viem zo zakona je v spolocenstve
- predseda
- rada
- zhromazdenie
Ak sa mylim prosim opravte ma.
A problem mam takyto koncim predsednictvo a nemam co skryvat clenovia rady mi idu skontrolovat uctovnictvo doklady atd. to je v poriadku ale ozval sa jeden pan nikto podotykam z obyvatelov s tym nesuhlasi lebo NIE JE VLASTNIKOM BYTU a prezentuje sa funkciou KONTROLOR. Pokial viem v zakone je napisane kontrolor som tam nenasla a clenom rady moze byt len vlastnik.
Elena Navrátilová
12.10.06,09:07
Samozrejme kontrolór nie je v zákone. Kontroluje rada, pokiaľ nemáte v zmluve, resp. v dodatku určené inak. Nakoľko nie je vlastník bytu a ani nemá splnomocnenie od členov SVB Vaše doklady podliehajú zákonu o ochrane osobných údajov a účtovných dokladov. Takí rypáci sú všade. On Vám chodí aj na zhromaždenia?
DANUS
12.10.06,09:31
Nie nechodi na porady na nic, cize neviem preco ta iniciativa.
Elena Navrátilová
12.10.06,10:17
mimotemy ale prišla mi na rozum reklama, kde im rastú tie dlhé nosy a každý povie, že s týmto na mňa nechoďte, ja poznám svoje práva:D :D . Neúčinkoval tam?:D :p
Janca
12.10.06,10:18
Kontrolu dokladov môže urobiť len Vaša revízna komisia, riadne schválená zhromaždením vlastníkov bytov, ďalej štátne inštitúcie ako je DU, SP, ZP, Inšpektorát práce, Technická inšpekcia a pod.
Z radov "obyčajných ľudí" môže NAHLIADAŤ - (nie si ich požičať ani fotiť aani nič iné) do dokladov spoločenstva LEN VLASTNÍK BYTU, resp. jeho SPLNOMOCNENEC NA VŠETKY PRÁVNE ÚKONY ohľadne bytu.
Takže okrem tých kontrolných orgánov to "výsostné právo" - nahliadnutie do dokumentov SVB (za účasti účtovníka, rady, predsedu, alebo kontrolnej komisie) má len a len vlastník bytu.
Orim
12.10.06,19:38
Ježíš pošlite mi ho, hlavne keď budem naštvaný a nebudem sa mať na kom vyzúriť. :)


Vyhoďte ho a ani sa s ním nebavte. Pošlite na neho políciu, s tým, že má asi nejaké nekalé úmysly. :D :)
Halli
13.10.06,14:35
Nechce si nahodou založit SVBčko? Haha, takeho kontrolora by som rýchlo nasmerovala kam patrí....a ukazala mu spiatočku, lebozlezaradil ...:p