lenkapackova
12.10.06,11:19
Ahojte,

mohli by ste mi prosim poradit:

zahr.fa zo dna 25.9.2006
dodaci list zo dna 22.9.2006- datum nakladky tovaru
fyzicky dodany tovar dna 25.9.2006

k akemu dnu mam tovar prijat na sklad ked ho fyzicky obdrzim alebo ked je odovzdany dopravcovi?

akym kurzom mam prepocitat fa pre potreby uctovnictva a pre potreby DPH?

doteraz som fa pre uctovnictvo prepocitala ked som fyzicky obdrzala tovar a pre DPH dnom vyhotovenia fa. je to spravne :(
daniek
12.10.06,10:16
kurz = deň vyhotovenia faktúry
kalkulka
12.10.06,10:57
Deň vyhotovenia fa pre účely DPH a dátumom, kedy môžem fyzicky disponovať s tovarom v zmysle zmluvy do účtovníctva. Môže to byť dátum prijatia do skladu alebo dátum, kedy si fyzicky tovar prevezmem u dodávateľa, ale to fakt podľa zmluvy alebo internej smernice. Záleží na tom, čo máte uvedené v internej smernici.
jenny7
13.10.06,06:04
Ja to tiež robím tak, že do DPH kurzom vystavenia ich faktúry-ten istý deň je aj dátum ich odovzdania tovaru na prepravu, k nám to príde poštou o nejakých 6dní neskôr a tým dátumom prepočítavam faktúru do účtovníctva, čiže fyzické dodanie - kurz do účtovníctva.
berta
13.10.06,06:51
Ahojte, na pokladničnom bločku mam okrem iných aj položku, ktoru dávam do nakladov k podnikaniu. Nevadí to ? Nemusí to byť na samostatnom bločku? Vdaka za odpoved.
anelly
13.10.06,10:25
Ja to tiež robím tak, že do DPH kurzom vystavenia ich faktúry-ten istý deň je aj dátum ich odovzdania tovaru na prepravu, k nám to príde poštou o nejakých 6dní neskôr a tým dátumom prepočítavam faktúru do účtovníctva, čiže fyzické dodanie - kurz do účtovníctva.

No, u nás sa prepočítava aj DPH aj fa kurzom dňa kedy bol fyzicky obdržaný tovar. Okrem toho Obstarávacie náklady (doprava - od slovenského dopravcu)
sa účtujú 131,343/321, s tým, že DPH za dopravu sa opäť pripočítam k DPH dodaného tovaru z EU a potom samozdaní. Ja som sa s takýmto postupom ešte nestretla. Je to tak správne? alebo sa tak účtovalo voľakedy?Ďakujem.
kalkulka
15.10.06,06:33
Takýto prepočet platí od kedy sme stúpili do EÚ. Hovorí o tom zákon o DPH a zákon o účtovníctve a postupy účtovania.
jenny7
16.10.06,04:40
Ešte to upresním, tie kurzy a dátumy som si prejednala s daň.poradcom a povedal, že to tak môžem robiť, že to mám tak dobre. Zákon o DPH tiež aspoň dúfam týmto nejak nenarúšam.