vierka6
12.10.06,11:33
Potrebujem vedieť, či sa môže uplatňovať paušálna daň v reštauračnom
zariadení a koľko percent?
Tweety
12.10.06,09:36
Potrebujem vedieť, či sa môže uplatňovať paušálna daň v reštauračnom
zariadení a koľko percent?
Jedno malé upozornenie: paušálna daň je zrušená, je možnosť využiť paušálne výdavky.
Danila
12.10.06,09:40
Paušálne výdavky sú 40 %, ale uplatniť si tento spôsob v reštauračnom zariadení je osobne pre mňa nepredstaviteľný.
karpis
12.10.06,10:12
Aj podľa mňa je tento spôsob nepredstaviteľný, tento spôsob by sa dal využiť a bol by výhodný napr. pre kaderníčku, kozmetičku a iné remeslá ale nie pre reštauráciu.
blcha
12.10.06,11:03
Ale ak niekto chce, tak prečo nie...?
Môže to byť riešenie ak sa stratil kopec dokladov. Reštaurácia však musí byť neplatiteľ DPH - A TO SI NAOZAJ ŤAŽKO PREDSTAVIŤ!!!
Johanka
12.10.06,15:24
Nemýlila by som poraďákov, tým , že si niečo vieme predstaviť alebo nie. Treba si uvedomiť, že túto stránku číta z pohľadu daní aj laická verejnosť ;) .
Jednoducho možnosť uplatnenia "paušálnych" výdavkov tu je ... Takže odpoveď na pôvodnú otázku je ÁNO, 40 %.
Daňovník si môže uplatniť výdavky percentom z príjmu aj v prípade, že je časť zdaňovacieho obdobia platiteľom DPH.
Danila
12.10.06,16:22
Nemýlila by som poraďákov, tým , že si niečo vieme predstaviť alebo nie. Treba si uvedomiť, že túto stránku číta z pohľadu daní aj laická verejnosť ;) .
Jednoducho možnosť uplatnenia "paušálnych" výdavkov tu je ... Takže odpoveď na pôvodnú otázku je ÁNO, 40 %.
Daňovník si môže uplatniť výdavky percentom z príjmu aj v prípade, že je časť zdaňovacieho obdobia platiteľom DPH.Osobne som presvedčená, že ani jeden Poraďák neporušil svojim názorom etiketu porady. O to viac, že ide práve o laickú verejnosť. A už v žiadnom prípade sa nejedná o mýlenie zadávateľa. Každý názor tu prezentovaný vychádzal z hlbokého poznania praxe. A z dobrého úmyslu odovzdať skúsenosť. Preto sa budeme snáď aj naďalej vyjadrovať slobodne. Ja určite budem rešpektovať aj naďalej čl.10 etikety. Práve tak, ako tie ostatné.