Zuzana Ku.
12.10.06,12:27
Ahojte, prosím pomôže mi niekto? Od 01.10 sme sa rozhodli postupovať pri predaji použitého tovaru podľa par.66 Zákona o DPH- Osobitná úprava uplatňovania dane pri použitom tovare ..... Začínam teda viesť osobitnú evidenciu pre použitý tovar (osobitný sklad atď.), ale mám na sklade aj tovar z predchádzajúcich rokov (nakupuje sa na základe zmluvy od súkromných osôb, kde nie je možné uplatniť DPH na vstupe). Tento tovar som si vyhľadala v skladovej evidencii, ale mám taký problém, že ceny sú priemerované, tým, že na kartu sa pridal aj tovar, ktorý mal inú cenu. Mám sa v tabuľke, ktorú som si vytvorila pre evidenciu DPH (nakúpený tovar, kedy sa predal a DPH vypočítaná len zo zisku) držať cien, za ktoré sa tovar skutočne nakúpil (podľa mňa áno, cena z tej kúpnej zmluvy napr. aj z predch. rokov) alebo sa mám držať zpriemerovaných cien podľa skladu? Má s takýmto prechodom niekto skúsenosti? Ďakujem.
Zuzana Ku.
25.10.06,11:37
Ešte sa vrátim k tejto mojej starej otázke, hotové nešťastie. Vedel by mi prosím niekto poradiť? Potrebujem už robiť ten sklad a neviem ako začať.Ďakujem.
jaja99
08.11.06,19:42
V zákone sa hovorí o kúpne cene (nie o obstarávacej, skladovej ...). Kúpna cena je všetko čo kupujúci zaplatil alebo mal zaplatiť. Tiež by som sa držala kúpnej ceny viažucej sa ku konkrétnemu predávanému tovaru a nie priemernej ceny používanej v sklade.