srakora
12.10.06,13:04
Pestuje si niekto petržlenovú vňať v kvetináči? Ja som sa o tom pokúšala, ale zakaždým skapala. Je vynikajúce do varenia. Poraďte.

Ďakujem.
Elena Navrátilová
12.10.06,11:14
Kúp si kučeravý petržlen. Vňať ešte kučeravejšia, zelenšia. Netvorí koreň ale len vňať.:p
srakora
12.10.06,11:17
Normálne zo semiačka? Lebo som už skúšala aj odrezať vrch z koreňa, ale z normálneho petržlena, ale bolo to o ničom.
Ďakujem
Elena Navrátilová
12.10.06,11:20
Normálne zo semiačka. Odrezaný vrch z petržlenu odporúčam do plytkej nádobky /podšálka pod šálku/, s vodou a do toho dať odrezaný vrch. Veľa úspechov. Ale odrezaný vrch do zeme isto nie.
sysula
12.10.06,11:21
Pestuje si niekto petržlenovú vňať v kvetináči? Ja som sa o tom pokúšala, ale zakaždým skapala. Je vynikajúce do varenia. Poraďte.

Ďakujem.

Najdlhsie ti vydrzi vnat, ak z hrubého cerstveho petrzlenu zrezes asi polovicu,otocis ho tak aby vnat rastla smerom dole a z hornej strany vydlabes dierku, do ktorej budes nalievat vodu tak, aby nikdy nebola prazdna.po niekolkych dnoch ti zacne rast prva cerstva vnat.aby ti to stalo, tak do kriza napichnes sparadla a polozis do nejakej vascej najlepsie sklenenej nadoby. Ak chces pestovat v kvetinaci, tak zasad petrzlen do zmesi piesok,hlina 1:1 a ulozis na tmavsie a chladnejsie miesto.Bude dlhsie trvat kym ti vyzenie prve vyhonky,bude ich aj menej, ale vydrzi od jesene az do jari..ak niecomu nerozumies, tak napis rada vysvetlim :)
rede
12.10.06,11:23
Mám to už za sebou. Teraz dávam nakrájanú do mikroténového vrecúška a do mrazničky. Nie je žiadny rozdiel a máš po starosti.
srakora
12.10.06,11:25
Ďakujem, bolo to zrozumiteľné, vyskúšam.
Elena Navrátilová
12.10.06,13:12
Teraz som vyčítala, malý petržlen do kvetináča so zemou, nakrátko ostrihať. Keď sa adaptuje, začne rásť vňať.
jess
12.10.06,17:36
Ja som si na jar zasadila semiačko kučeravého petržlenu do kvetináča a mám vňaťku až doteraz :):):).
ZEvina
13.10.06,05:23
Ja suším petržlenovu a zelerovu vňať v sušičke - aj farba je lepšia ako z mrazničky a aj sejem semiačka z kučeravého petržlenu a pažítky do kvetináčov každý rok. Mám ich v kuchyni v rohu okna a darí sa im.