Steven111
12.10.06,13:27
ahojte poradaci, mohli by ste mi pomôcť...:D da sa dakde nájsť zoznam novorodených detí alebo dačo také alebo sa na to vzťahuje už zákon o ochrane osobných údajov????:confused:
Chobot
12.10.06,11:44
ahojte poradaci, mohli by ste mi pomôcť...:D da sa dakde nájsť zoznam novorodených detí alebo dačo také alebo sa na to vzťahuje už zákon o ochrane osobných údajov????:confused:

Kedysi dávali poisťovákom tipy obvodné detské lekárky na novonarodené deti. Teraz, keď to spadá pod ochranu osobných údajov, tak Ti už asi nikto neposkytne taký zoznam.
Danila
12.10.06,12:52
ahojte poradaci, mohli by ste mi pomôcť...:D da sa dakde nájsť zoznam novorodených detí alebo dačo také alebo sa na to vzťahuje už zákon o ochrane osobných údajov????:confused:Moja najnovšia skúsenosť: Keď sme s vnučkou vyšli z pôrodnice, tak nás obliehali poisťovací agenti a nemali ďaleko od paparacov. Ak by si čo len jedného z nich stretol, tak Ti určite povie, že som bola nezabudnuteľná.Tak prosím Ťa, treba mať na zreteli, že takým spôsobom hľadať klientelu je nemorálne. Deti nie sú obchod. Vďaka.
Monika Kováčová
12.10.06,15:33
ahojte poradaci, mohli by ste mi pomôcť...:D da sa dakde nájsť zoznam novorodených detí alebo dačo také :confused:

BŔŔŔŔ, dúfam, že nie!!!!!
Johanka
12.10.06,15:59
Mňa v pôrodnici s týmto obťažovali sestričky. Ešte som ani nevedela , či je drobec zdravý, ale už som mala informácie o zaručene najlepších produktoch poisťovní ... Drzosť bez hraníc .
dadika
12.10.06,16:08
Mňa v pôrodnici s týmto obťažovali sestričky. Ešte som ani nevedela , či je drobec zdravý, ale už som mala informácie o zaručene najlepších produktoch poisťovní ... Drzosť bez hraníc .

Súhlasím Johanka, aj ja mám takú skúsenosť. Sestričky boli v kontakte s poisťovákmi. Ja som na nich alergická. :cool:
Tweety
12.10.06,16:48
Súhlasím Johanka, aj ja mám takú skúsenosť. Sestričky boli v kontakte s poisťovákmi. Ja som na nich alergická. :cool:
Bolo to už dávno, ale stalo sa aj to, že som ešte nebola z porodnice doma a poisťovák už bol v našej domácnosti.:cool:
LubicaN
13.10.06,04:03
...máte pravdu, údaje o novorodencoch sú z pôrodnice, ale v Trenčíne sú, jak to slušne napísať, vychcanejší...

Po príchode čerstvej mamičky na izbu sa na stolíku objavia papieriky, nejaké ankety. Ja som ich vypisovať nechcela, ale bolo mi povedané, že mamičky jednoducho nepustia pokiaľ to neodovzdá vyplnené a že by som bola hlúpa keby som to nevyplnila, lebo vďaka tomu dostanem kopec darčekov - papierový kufrík so vzorkami výrobkov pre novorodencov + jeden výtlačok super časopisu Mamina... Tak som tam vyplnila neexistujúce číslo mobilu a v priezvisku som sa "nechtiac" pomýlila (sestrička si to nevšimla, bola to len zmena jedného jediného písmenka...) a čuduj sa svete, začala mi chodiť pošta na to priezvisko, ktoré som napísala na kartičku... No a pevná linka sa išla roztrhnúť od neprestajného vyzváňania, tak sme to vyriešili novým utajeným číslom, aby nás nenašli ani podľa adresy...a mali sme pokoj...
suzika1979
11.05.11,05:58
ja som to mala podobne...na stoliku v izbe papiere a skor nas s malym neprepustili,ako som som sa nedohodla s jednou sestrickou na stretnuti...ked mal maly 3 mesiace,uzavreli sme zmluvu. platim, kazdu chvilu dvihaju sumu poistky takym vycuranym sposobom,ze ak suhlasim,zmenim v ib trvaly prikaz, ak nesuhlasim,musim ja napisat,poslat postou,platit postovne a nasledne este telefonicky sa uistit, ci dostali moje odvolanie proti zvyseniu ceny. uz sa "tesim" co ma caka po porode v juli. ale urcite si poistim aj druhe dieta,len mi to pripada take nasilne...
misomiso
12.05.11,14:31
A co sa da vlastne na takom decku poistit?
suzika1979
12.05.11,15:14
A co sa da vlastne na takom decku poistit?

vacsinou ide o zivotne poistenie, alebo urazove,popripade uz nakombinovane aj so sporenim... nikdy nevies, co sa moze prihodit.je to take iste ako ked sa poisti dospely.
ak nemam pravdu,kludne ma opravte :)
misomiso
12.05.11,15:30
vacsinou ide o zivotne poistenie, alebo urazove,popripade uz nakombinovane aj so sporenim... nikdy nevies, co sa moze prihodit.je to take iste ako ked sa poisti dospely.
ak nemam pravdu,kludne ma opravte :)

Aha - a ja ze zly prospech v skole.
suzika1979
12.05.11,17:39
hmmm....zaujimave :)