babyslecna
12.10.06,14:37
Dobrý deň, kto mi vie poradiť? Som živnostníčka a mala som zamestnaných 6 ľudí na dohodu o vykonaní práce. Mam povinnosť podať oznámenie na Úrad na ochranu osobných údajov? Ďakujem
tinusa
12.10.06,15:35
prijemny den.. ak myslite nahlasenie zodpovednej osoby podla § 19 tak nie, dohodari sa nepocitaju..
faltar
01.12.06,12:17
Citujem mailovu odpoved z Úradu na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky:
- ak zamestnávateľ zamestnáva päť zamestnancov v trvalom pracovnom pomere, nenapĺňa tým znenie § 19 ods. 2 zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov "ak zamestnáva viac ako päť ..." a preto zamestnávateľ nie je povinný poveriť zodpovednú osobu...
- do tohto počtu sa nezaratávajú dohodové práce - (vo Vašom prípade traja študenti na dohodu

Pre úplnosť - zamestnávateľ, zamestnávajúci päť a menej pracovníkov MÔŽE zmysle § 19 ods. 8 uvedeného zákona o ochrane osobných údajov poveriť zodpovednú osobu, dozerajúcu nad dodržovaním zákona pri spracúvaní osobných údajov
(viď napr. § 25 zákona - registrácia, ods. 2 písm. b), podľa ktorého informačný systém nie je potrebné na úrade registrovať, ak IS podlieha dohľadu zodpovednej osoby).
............................vedúci legislatívno právneho odboru