Veronika Gabrielova
12.10.06,16:26
Ahojte poraďáci,
chcela som si vytlačiť priznanie k DPH. Dala som si tlačiť aj zoznam dokladov a mala som tam doklady 2x napr. tá istá faktúra bola dvakrát. Rozlíšené to bolo len tým, že jedna suma bola čierna a druhá červená :(.
Stalo sa to už niekomu z Vás? Mohli by ste mi prosím poradiť ako to odstrániť? Prosím...
Veronika Gabrielova
12.10.06,16:16
Nestalo sa to ešte nikomu? To len ja som také trdielko?? :)
Ľuba
13.10.06,02:36
Tak toto som ešne nevidela a to už robím nejaký ten piatok v Money. Netlačila si si náhodou saldo ?, lebo len tam som sa stretla s červenou farbou. Daj si urobiť náhľad-ulož ho ako obrázok a pošli mi do SS, skúsim sa na to pozrieť.
Veronika Gabrielova
13.10.06,05:50
Je to vo výkaze DPH :(.
Prepáč, chcela som ti to poslať, ale neviem nájsť, kde sa pridávajú prílohy v SS :(.
Atreides
13.10.06,09:37
Cervena farba v zozname dokladov vstupujucich do DPH signalizuje to iste ako tlacovka SALDA. Ak sa v nom vyskytuju cervene riadky su sposobene dokladmi z minuleho roku, ktore sa dostali do pociatocneho stavu DPH.

Druhou moznostou je ze niekto rucne omylom nahral doklady z aktualneho roku aj do pociatocneho stavu DPH. Treba to preverit.

Uctovnictvo, uzavierkove operacie, pociatocny stav DPH.
Veronika Gabrielova
13.10.06,11:47
Ďakujem ti veľmi pekne. Pekný weekendík prajem.
Veronika Gabrielova
13.10.06,11:53
Už som to vyriešila :). Ešte raz vďaka.
duficek
13.10.06,12:23
no a na co si dosla, kde bola chyba? nenechaj si to pre seba, tato tema moze pomoct aj niekomu dalsiemu...
Veronika Gabrielova
17.10.06,05:26
Ahojte,ako povedal Atreides, mala som zle počiatočný stav DPH.
Takže som išla účtovníctvo/úzávierkové operácie/počiatočný stav DPH a vymazala som ho a je to už ok :)))).
sybila3
17.10.06,06:06
Ahojte, chcem sa opýtať, keď nanesiem počiatočné stavy, dajú sa kedykoľvek opraviť? Lebo som prebrala účto po inej účtovníčke a chcem si to všetko skontrolovať, proste, či si ich môžem nahodiť podľa nej a keď by som náhodou zistila nejaké chyby, či sa to dá opraviť?
dík
Ľuba
17.10.06,13:00
Áno, dajú.
sybila3
17.10.06,13:19
A môžeš mi poradiť aj ako? Otvorím si tabuľku uzávierkové operácie, počiat.stavy a zadám napr. 211 MD, 701 D, a sumu a stlačím zaviesť počiatočné stavy?
Marianna01
17.10.06,13:21
A môžeš mi poradiť aj ako? Otvorím si tabuľku uzávierkové operácie, počiat.stavy a zadám napr. 211 MD, 701 D, a sumu a stlačím zaviesť počiatočné stavy?

ano, nahoď si takto celý počiatočný účet súvahový a daj zaviesť poč. stavy. Objaví sa Ti to v hlavnej knihe ako riadok -1.
sybila3
17.10.06,13:32
Ja nemám PS zavedené, lebo sa chystám celý minulý rok prekontrolovať po účtovníčke, lebo sa mi to nejako nezdá, nejaké horybilné sumy jej tam povychádzali, len stále nemám čas a teraz musím robiť súvahu kvôli úveru v banke k 30.6., takže ich tam musím nahodiť či sú dobré alebo zlé.. Aké PS nahadzujete? A z čoho ich mám nahodiť môžem zo súvahy? Ale napríklad tam je že 261 účet nejakých 22000 a ten by mal byť nulový nie? díky
sybila3
17.10.06,15:55
Zaviedla som si tam niektoré počiatočné stavy. Ale neviem ako ich mám opraviť, keď som to skúšala tak mi išlo len zrušiť počiatočné stavy denníka všetky, ale keď potrebujem opraviť len jeden? díky
Marianna01
18.10.06,13:36
Zaviedla som si tam niektoré počiatočné stavy. Ale neviem ako ich mám opraviť, keď som to skúšala tak mi išlo len zrušiť počiatočné stavy denníka všetky, ale keď potrebujem opraviť len jeden? díky
Podľa toho, čo potrebuješ opraviť. Môžeš ísť cez hlavnú knihu resp. účtovný denník a dať opraviť len príslušný riadok. Obávam sa však, že ak potrebuješ opraviť sumu, budeš musieť zrišiť poč. stavy a znovu ich nahodiť. Sumy sa opravovať nedajú - aspoň ja som ešte neprišla na spôsob, ako.
suzuki
18.10.06,13:58
Ja nemám PS zavedené, lebo sa chystám celý minulý rok prekontrolovať po účtovníčke, lebo sa mi to nejako nezdá, nejaké horybilné sumy jej tam povychádzali, len stále nemám čas a teraz musím robiť súvahu kvôli úveru v banke k 30.6., takže ich tam musím nahodiť či sú dobré alebo zlé.. Aké PS nahadzujete? A z čoho ich mám nahodiť môžem zo súvahy? Ale napríklad tam je že 261 účet nejakých 22000 a ten by mal byť nulový nie? díky

vychádzať by si mala zo zostatkov v hlavnej knihe - v niektorých programoch je aj výstup súvaha - rôzne programy- rúzne názvy.
A účet 261 nemusí byť na prelome období nulový. Len by z dlhodobého hľadiska nemal vykazovať staré zostatky.
sybila3
02.11.06,13:40
Ahojte, tlačíte niekto adresné štítky. Ja si chcem vytlačiť a nalepiť na obálku. Ale keď som ho vytlačila, po dlhom nadstavovaní, tak vrchný riadok-adresa firmy-nie je celá chýba tam kúsok spodného riadku. Neviem ešte kde by som čo poposúvala. Môžte mi súrne poradiť. ďakujem
Ľuba
02.11.06,13:46
Skús: Adresár - tlač - nastavenie štítkov -zmenšiť písmo v názve firmy.
sybila3
02.11.06,14:28
Aj keď zmenším písmo mi netlačí spodný okraj firmy, ale ked dám náhľad pred tlačou tam je to zobrazené celé, tak vôbec neviem. dík
sybila3
02.11.06,17:44
čaute,nahodila som si počiatočný stav účtu 321100 a keď si pozriem pohyby na účte, je tam zapísaný zostatok mínusom a aj ostatné údaje sú mínusom, má to tak byť, alebo tam niečo mám zle? ď
Lucia7
02.11.06,21:18
Pracujem s Money (i keď veľmi nerada) ale myslím, že to je v poriadku, lebo sa jedná o pasívny zostatok a money ho ukazuje mínusom.
Ale pre istotu by som sa musela pozrieť, ale bohužiaľ teraz ho nemám po ruke. Takže niekto kto si je 100 % istý by to mohol potvrdiť.
Ľuba
04.11.06,07:41
čaute,nahodila som si počiatočný stav účtu 321100 a keď si pozriem pohyby na účte, je tam zapísaný zostatok mínusom a aj ostatné údaje sú mínusom, má to tak byť, alebo tam niečo mám zle? ď

To je v poriadku, pretože je to vlastne MD-DAL.
hela
28.12.06,10:28
Ahojte, ja som chcela účtovať v MONEY S3 od januára 2007, ale skúšobne by som chcela nahodiť aspoň 2 mesiace roku 2006 do toho sytému, aby som vedela odkontrolovať zostavy a trošku sa precvičila v programe.Viete mi niekto poradiť ako mám začať. Poradili mi, že mám otvoriť akože rok 2005, nahodiť pohyby na sladokontných účtoch a preniesť saldo do roku 2006. Ale ak v roku 2006 natypujem PS účtov v saldokonte sa mi objaví tá suma dvakrát. Ak ich nenahodím do počiatočného stavu tak mi skreslujú výšku aktív a pasív. Ako začať?
Ďakujem
Ľuba
28.12.06,16:23
Do roku 2005 si nahraj všetky neuhradené fa., ktoré Ti tvoria zostatky na účtoch 321, 311. Tak isto, ak máš nejaké neuhradené záväzky a pohľadávky, ktoré tvoria účet 379 a 378. Resp. ďalšie doklady, podľa účtov, na ktorých chceš sledovať saldo (napr. 381,...). Potom cez uzávierkové operácie urob prevod salda do r. 2006. V r. 2006 ešte do PS salda nahraj riadky napr. 321000/702000 (702/311...) s dátumom 31.12.2005 a popisom Účtovná závierka, suma bude súčtom prijatých, neuhradených fa., ktoré si nahrala do r. 2005. Ešte potom nezabudni v r. 2006 v zoznamoch bánk a pokladní zadať počiatočné stavy (podľa účtov 211, 221).
dracica
28.12.06,17:27
Tento software z duše neznáááááášam, robila som na s ním 2 mesiace a stačilo...Neviem, či si dobre pamätám tuším sa tam nedali prečíslovať doklady????
Atreides
02.01.07,18:35
Tak vdaka bohu je Vasemu trapeniu koniec. A ano v sulade so zakonom sa nedaju precislovat doklady ;-)
Marianna01
05.01.07,15:26
Tento software z duše neznáááááášam, robila som na s ním 2 mesiace a stačilo...Neviem, či si dobre pamätám tuším sa tam nedali prečíslovať doklady????

Nerozumiem tomu, prečo chcete všetci prečíslovávať doklady?! Predsa keď tie doklady vytváram, mám ich zoradené chronologicky, a keď to mám spravené poriadne, nerobím zbytočné chyby. Ak sa mi to naozaj stane (veď každý urobí chybu), potom sa pohrám s dátumami, a "priznám", že som daný doklad vytvorila až napr. o dva týždne neskôr - potom je to zoradené chronologicky. V neposlednom rade, keď pracujem na vytváraní dokladov, rovno si ich tlačím - to mám opäť po prečíslovaní vytlačiť, alebo mám mať napr. až do konca mesiace všetky doklady v sáčku, keď to celé prečíslujem a som si istá (som vôbec?), že to mám OK, si to naraz vytlačím, prípadne očíslujem ručne vypísané doklady?!?!?! Veď to je znásobenie a skomplikovanie roboty! Viem, že v Omege (alebo ALfe?) mi to kolegyňa takto robila, s prepáčením som len oči pučila! Ale ak má na to niekto čas... Ja radšej budem robiť svoju robotu poriadne a na prvý krát! Aj o omyloch a chybách sa dá spraviť chybový zápis...
Katarína STR
05.01.07,16:04
Tento software z duše neznáááááášam, robila som na s ním 2 mesiace a stačilo...Neviem, či si dobre pamätám tuším sa tam nedali prečíslovať doklady????

Nenávidieť program len preto, lebo mi neprečisluje doklady, je trošku na zamyslenie. A už spomenuté len dva mesiace práce svedčia práve o malej znalosti a praxi v danom programe.
Ani ja nerozumiem prečo stále niekto chce prečíslovať doklady.
Ak sa to robí poriadne, nemám dôvod prečíslovávať celý rok a všetky doklady. Už hotové vypísané, alebo vytlačné doklady budem stále po prečíslovaní kontrolovať, či sa náhodu neprečísloval ešte aj iný doklad ?
Však by ma porazilo.
seda
13.11.07,12:44
Dobrý deň, snažil sa už niekto z Vás vytlačiť v poslednej verzii Money S3 10,090 nové daňové priznanie DPH? Dnes som si urobila aktualizáciu, s tým, že som si dala vystaviť priznanie DPH za 10/07 a dáva mi buď staré tlačivo dph2006 s čiastkami alebo ak dám pri tlači výber dph2007a, tak tam mám samé nuly. Máte aj vy taký problém? Ďakujem
duficek
13.11.07,13:12
nie, tlaci mi do to noveho priznania, spravne hodnoty.
tlacivo je UCDPHFRM.frm a nie dph2007a
seda
14.11.07,06:08
Dobrý deň, ďakujem za odpoveď, no keď som si to vyskúšala ja, tak pod tlačivom UCDPHFRM.frm mám tlačivo daňového priznania DPH s názvom Ministerstvo financií SR/DPH 03-2002 a to nové tlačivo je s názvom Ministerstvo financií SR/DPH 01-2007. Ale idem vyskúšať každé jedno tlačivo ktoré mi program ponúka. Dúfam, že ho tam nájdem.
duficek
14.11.07,07:23
a prebehol upgrade na novu verziu v poriadku?
ktory aktualizacny subor sa pouzil? stiahnuty z internetu - rozdielova aktualizacia, alebo cely aktualizacny balik, pripadne z dosleho CD s aktualizaciou?

skusil by som znovu instalovat najnovsiu verziu z dosleho CD s aktualizaciou (mne doslo vcera)
seda
14.11.07,07:26
Aktualizovali sme tak, ako stále z internetu z verzie 10.082 na verziu 10.090, to CD nám taktiež došlo včera aj z popisom zmien. Myslíte, že by sme mali ešte raz naištalovať aktualizáciu ale zo zaslaného CD? Nenarobíme s tým niečo zlé?
duficek
14.11.07,07:30
ano, pre istotu by som opat previedol aktualizaciu z CD, je to najistejsie....saozrejme pre istotu zazalohovat data a vykonat verifikaciu dat, tak ako to je uvedene v liste prilozenom k aktualizacii.
seda
14.11.07,07:33
Ďakujem za rady, skúsim to aktualizovať z CD, veď ak niečo domrvím obnovím si zálohu. Príjemný deň
seda
14.11.07,11:03
Veru dobrá rada nad zlato, vyšlo nám to. Chceli by sme sa ešte opýtať ako ste riešili nový zoznam členení DPH. Ide o tom, že máme predkontácie účtovných prípadov so starými členeniami DPH. Je nutné ich zmeniť za nové ručne do každej predkontácie, alebo je to možné urobiť automaticky. A ak by sme zmenili nové za straré, nebudú zmenené aj minulé obdobia?
duficek
14.11.07,11:11
az na nejake vynimky je mozne pouzivat doteraz pouzivane clenenie DPH...vynimky su uvedene v dvojharku, ktory dosiel s CD, alebo sa to da najst aj na webovej stranke programu http://www.money.sk/aktuality/2007/071002.asp
seda
21.11.07,07:10
Dobrý deň, opäť hľadám radu, je na svete ďalšia aktualizácia Money S3 10.091. Vznikla z dôvodu, že tí ktorí majú operačný systém Windows 98, nevedeli Money S3 otvoriť. Čo myslíte, ak mám operačný systém Windows XP, mám si ju tiež aktualizovať?
duficek
21.11.07,07:32
pokial je to jedina zmena a nemas inak s money problemy, novu instalaciu by som nerobil. pockam si na dolezitejsiu aktualizaciu.
tilialm
04.12.07,04:59
Prosím o pomoc.Moja vnučka má školský príklad z učtovníctva v programe MONEY.Potrebuje nahodiť počiatočné stavy na účty podľa zadania.Nahodili sme ich podľa príručky cez ID - Otvorenie ale pri val.pokladnici nám program neuviedol správny zostatok valút, v hlav.knihe bol zostatok v Sk správny. Akým spôsobom máme pokračovať. Chcem jej pomôcť, tiež som učtovníčka ale nepoznám podrobne tento program. Prosím poraďte mi, veľká vďaka
seda
11.01.08,12:11
Dobrý deň, opäť v tejto téme hľadám pomoc, 1 krát absolvujem prechod do nového roku v tomto programe a klasika, domrvím to. Nahodila som záväzky s p.č. Z07001-Z07048, no až pri prvej úhrade záväzku som zistila, že to mali mať označenie Z08001-Z08002 veď už je rok 2008. Predpokladám, že sa nedajú nijak opraviť poradové čísla. Myslíte, že mám len takéto možnosti?
1. Všetky pekne krásne vymazať, čo v denníku značí prečiarknutých 96 riadkov a rovno od začiatku, úžasná vizitka účtovníka.
2. Nechať toto označenie a začať od záväzku č. 49 s označením Z08049?
Alebo niekto viete poradiť aj inú možnosť? Ďakujem.
Ľuba
11.01.08,16:16
Zavolaj si nejakého "servisáka", ktorý Ti to bez problémov opraví.
seda
12.01.08,07:49
Ďakujem za odpoveď, už som si to poriešila, napadlo ma až neskôr, že vlastne mám urobenú zálohu pred tým ako som začala nahadzovať r. 2008, takže som ju obnovila a začala som od začiatku účtovať r. 2008, bolo to pracné ale čo už, keď som trdielko.