hanar
12.10.06,17:36
Čo k tomu potrebujete
2 baličky BeBe keksov /kakaové alebo biele/
250 g sušeného mlieka /plnotučné/
1 cera
200 g kryštalového cukru
1 vanilkový cukor
1,5 dcl vody
var. čokoládu na obliatie

Bebe keksy rozložite na plech. Nad parou nechate rozpustiť ceru potom do nej pridate suš. mlieko a kryšt. a van. cukor. Keď zmes trochu vychladne pridáte vodu. Zmes vylejete na bebe keksy a nechate stuhnuť a nakoniec polejete čokoladou. Dobru chuť. Je to lepšie ako kupovana tribitka.:)
hanar
20.10.06,15:09
Už ste niekto skusili tribitku
ivetuska
21.10.06,06:47
Ja este nie , ale skusim. Moze to byt fakt dobre.:)
ZuzanaP
25.10.06,08:48
Skúsila som, je to super, len sa mi zdala celá CERA veľa a cukor sa mi nerozpustil. Asi to chce tréning.
Danuša2
31.10.06,12:31
Tribitky

Cesto:30dkg hladká múka,2celé vajcia, 10 dkg práškový cukor,1dcl olej, 2 pol. lyžice kakao,1 prášok do pečiva,2 1/2 dcl mlieko. Vymiešať a upiecť cesto.
I.plnka:1/2 litra mlieko,1 vanilkový cukor,2 zlaté klasy uvariť. Do vychladnutého pridať 20 dkg masla,10dkg práškový cukor.Vymiešať a natrieť na cesto,na to poukladať 2 balíky BB keksov.
II.plnka: Uvariť krabicu Salka- variť asi 2 hodiny.Studené vymiešať s 20dkg masla,natrieť na keksy a na to klasickú čokoládovú polevu.
Simonab
31.10.06,12:34
Tribitky

Cesto:30dkg hladká múka,2celé vajcia, 10 dkg práškový cukor,1dcl olej, 2 pol. lyžice kakao,1 prášok do pečiva,2 1/2 dcl mlieko. Vymiešať a upiecť cesto.
I.plnka:1/2 litra mlieko,1 vanilkový cukor,2 zlaté klasy uvariť. Do vychladnutého pridať 20 dkg masla,10dkg práškový cukor.Vymiešať a natrieť na cesto,na to poukladať 2 balíky BB keksov.
II.plnka: Uvariť krabicu Salka- variť asi 2 hodiny.Studené vymiešať s 20dkg masla,natrieť na keksy a na to klasickú čokoládovú polevu.

Tieto robievam aj ja. Sú perfektné u nás sa po nich len tak zapráši. To salko varím trošku dlhšie, aby plnka veľmi netiekla. Tuším som ich sem aj písala, ale to bolo stráášne dávno.:p
marči
31.10.06,12:39
Tribitky

Cesto:30dkg hladká múka,2celé vajcia, 10 dkg práškový cukor,1dcl olej, 2 pol. lyžice kakao,1 prášok do pečiva,2 1/2 dcl mlieko. Vymiešať a upiecť cesto.
I.plnka:1/2 litra mlieko,1 vanilkový cukor,2 zlaté klasy uvariť. Do vychladnutého pridať 20 dkg masla,10dkg práškový cukor.Vymiešať a natrieť na cesto,na to poukladať 2 balíky BB keksov.
II.plnka: Uvariť krabicu Salka- variť asi 2 hodiny.Studené vymiešať s 20dkg masla,natrieť na keksy a na to klasickú čokoládovú polevu.

Mám tento istý recept s tým rozdielom, že do Salka dávam namiesto 20 dg masla len 10 dg.
Tento zákusok robievam, je naozaj fantastický !
sonka1
03.11.06,08:02
Skúsila som, je to super, len sa mi zdala celá CERA veľa a cukor sa mi nerozpustil. Asi to chce tréning.

ani mne sa cukor nerozpustil, bolo to také divné :), ale naplacala som to na keksy a nejako to sadlo, nakoniec sa zjedla,
Ibaže som mala reklamaciu, lebo ten keksik po čase zmäkol:p
Terezap
04.11.06,09:21
Včera som skúsila tribitku z BB keksov. Je naozaj fantastická, dnes nám už neostalo nič. Cukor sa mi tiež dlho nemohol rozpustiť ale pridala som tam trošku vody a bolo to hneď. Zbytok vody som doliala do trošku vychladnutého a vyšlahala šľahačom. Bol krásne hladký krém. Kekse mi nezmekli. Tribitka bola super, fakt lepšia ako z obchodu. Rýchla a ľahká. Ďakujem Ti hanar z celou svojou rodinou za tento recept. A už ho aj dávam svojím priateľkám.
b.veronika
23.10.07,09:13
pocujte co znamena uvarit krabicu salka a 2 hodiny nieje to vela<
Maňuša
23.10.07,12:53
pocujte co znamena uvarit krabicu salka a 2 hodiny nieje to vela<
Nie,nie je to veľa. Jednoducho,dáš do hrnca s vodou variť celú krabicu salka. Robím to takto už roky.
beba13
26.10.07,16:34
Ja varim salko v kuchte to potom stači variť len hodinu je to rýchlejšie
pachola
27.10.07,11:27
Potrebujeme: cesto: 3 vajcia, 250 g kryštálový cukor, 1 dcl olej, 2 dcl polohrubá múka, 1 čajová lyžička sódy bikarbony, 2 polievkové lyžice kakaa.
Ako na to:
Celé vajcia s cukrom vymiešame, plus ostatné prísady. Upečieme na vymastenom a múkou vysypanom plechu.
Plnka I: 1/2 l mlieka, 2 vanilkové cukry, 1 a1/2 zlatý klas, 100 g kryštálový cukor - uvariť kašu, nechať vychladnúť. Po vychladnutí všľahať 250 g Hery.

Plnka II: 1 plechovku salka variť vo vode 2 hod. Do vychladnutej všľahať 200 g Hery.
Na vychladnuté cesto rozotrieme plnku I., na ňu rozložíme 2 balenia BB keksov, potom natrieme plnku II. a polejeme čokoládovou polevou.
Rozalka
27.10.07,11:44
Ja varim salko v kuchte to potom stači variť len hodinu je to rýchlejšie
Súhlasím, že sa mäso v kuchte uvarí za 1/2 času, ale salko potrebuje 2 hodiny!
beba13
27.10.07,20:06
nielen mäso všetko sa uvarí za polovinu času a to salko tiež lebo ho tak varim už niekolko rokov, niektore potraviny aj skorej ako za polovinu to treba odskušať
Rozalka
28.10.07,08:14
nielen mäso všetko sa uvarí za polovinu času a to salko tiež lebo ho tak varim už niekolko rokov, niektore potraviny aj skorej ako za polovinu to treba odskušať
No to som nevedela, že tam môžem dať aj konzervu, pričom kuchtu používam vyše 30 rokov. Tak, teraz je to vonku, každý vie, aký mám vek.
Odkedy mojej tete skončila hrachová kaša aj s kuchtou na plafóne a v záhradke, dávam si pozor.
olio
28.10.07,10:45
nielen mäso všetko sa uvarí za polovinu času a to salko tiež lebo ho tak varim už niekolko rokov, niektore potraviny aj skorej ako za polovinu to treba odskušať
Naozaj to máš odskúšané? :confused: Ja by som sa to bála :eek:, hoci tiež štvrťstoročie robím v kuchte takmer všetko, dokonca aj ryžu... Ale asi to skúsim (v pivnici, ak to rachne:eek:), lebo to dlhé varenie salka mi ide na nervy...
tetrisss
28.10.07,11:22
pocujte co znamena uvarit krabicu salka a 2 hodiny nieje to vela<

nie je.:D
Marína
28.10.07,12:54
Naozaj to máš odskúšané? :confused: Ja by som sa to bála :eek:, hoci tiež štvrťstoročie robím v kuchte takmer všetko, dokonca aj ryžu... Ale asi to skúsim (v pivnici, ak to rachne:eek:), lebo to dlhé varenie salka mi ide na nervy...
Uvar ho hocikedy, keď ho práve nepotrebuješ. Ja mám takú uložené v špajzi.;) Voľajako si ju označ, že je už uvarená.
Melnick
28.10.07,13:03
No to som nevedela, že tam môžem dať aj konzervu, pričom kuchtu používam vyše 30 rokov. Tak, teraz je to vonku, každý vie, aký mám vek.
Odkedy mojej tete skončila hrachová kaša aj s kuchtou na plafóne a v záhradke, dávam si pozor.
Hneď som Ti hádala takých 17-násť. A mala som pravdu.:D
Zita5
28.10.07,13:08
Hneď som Ti hádala takých 17-násť. A mala som pravdu.:D

Ale môže mať kľudne aj tridsať, nie ?;):D
tinaM
28.10.07,13:14
Tak, teraz je to vonku, každý vie, aký mám vek.

mimotemyRozalka, aj tak si myslím, že tie, ktoré tu sedíme do noci, sú skoro všetky 17-tky. Mladé ešte majú inú zábavu:).
beba13
28.10.07,19:30
Naozaj to máš odskúšané? :confused: Ja by som sa to bála :eek:, hoci tiež štvrťstoročie robím v kuchte takmer všetko, dokonca aj ryžu... Ale asi to skúsim (v pivnici, ak to rachne:eek:), lebo to dlhé varenie salka mi ide na nervy...

kľudne to možeš skusiť ked to začne vrieť tak to stiahneš a hodinu varíš ako iné, to nemže buchnúť, buchnut ti môže akurat soja ta sa najskor necha zovriet v otvorenom hrnci a až potom sa zatvori. takže treba len experimentovať, ja stale niečo skušam ako ušetriť čas :):):)
olio
28.10.07,20:03
kľudne to možeš skusiť ked to začne vrieť tak to stiahneš a hodinu varíš ako iné, to nemže buchnúť, buchnut ti môže akurat soja ta sa najskor necha zovriet v otvorenom hrnci a až potom sa zatvori. takže treba len experimentovať, ja stale niečo skušam ako ušetriť čas :):):)
...ďakujem, ďakujem...:)
olio
31.10.07,03:36
pocujte co znamena uvarit krabicu salka a 2 hodiny nieje to vela<
salko varením skaramelizuje, a keď sa po vychladnutí vyšľahá s maslom, tak je z neho fantastický karamelový krém (plnka) na natretie tortových oblátok...:) dve hodiny je akurát...
jajkach
05.11.07,10:23
ja som túto tribitku skúsila tiež, cukor som dala hneď s cerou a keď sa cera začala topiť pridala som trochu vody. Cukor nebol síce celkom rozpustený ale vôbec to nevadilo. Bola super a mala veľký úspech. Recept už chcú viaceré kamarátky.
Majuška11
14.11.07,15:36
Pre pôvodcu Danuša 2

Ja som tiež skúsila tribitku, ale upečené cesto bolo veľmi tvrdé, ako postupovať pri jeho príprave?
Zuzka10
19.11.07,10:53
Včera som urobila tribitku podľa Danuše2 a podarila sa výrborne.Celá rodina to pochvaľovala/a nie je nás málo/.ďakujem za recept.
Danuša2
20.11.07,05:56
Som rada že sa Ti podarila a že Vám chutila
Zuzka10
20.11.07,06:08
Bola naozaj výborná a je to jednoduché.
Danuša2
21.11.07,07:04
Majuška 11 neviem z akých dôvodov si mala cesto tvrdé , ale mne sa to ešte nestalo a robím Tribitku dosť často.Robím ju presne podľa toho receptu ktorý som napísala. Mrzí ma že sa Ti nepodarila.